Barney School of Business

University of Hartford

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

На Барни училиште се наоѓа во Западна Хартфорд, КТ, во непосредна близина на осигурување и финансиски услуги центри во Хартфорд, КТ. Тоа е еден од седумте факултети во рамките на Универзитетот во Хартфорд, А тоа е акредитирани од страна на Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB). Барни нуди додипломски степени во сметководствени, Економските и финансии, Осигурување и финансии, управување со, маркетинг, И претприемачки студии. на актуарската наука мали исто така понудени. И на Универзитетот има пред-закон советување програма. На ниво на постдипломски, Барни нуди МБА, А магистрирал во Сметководство и даноци, Двојна диплома програми, како што се МБА & MSAT и МБА и Магистер по инженерство, И пост-дипломски сертификати. Поголемиот дел од нашите МБА и MSAT курсеви може да се земе целосно онлајн, Целосно во училница, Или во која било комбинација од двата формати. училница курсеви се закажани во вечерните часови, па работа возрасни можат да ги извршуваат нивните дипломи како вонредни студенти.

Мисија На Барни школа за бизнис подготвува поединци за да бидат лидери и носители на одлуки кои се глобално ниво свесни и општествено одговорни. Ние се постигне преку:

Креирање на студент фокусирани на средина за учење која ја нагласува, висококвалитетна бакалауреат и мајстори "за настава и учење на ниво Ангажирање во широк спектар на научни активности за подобрување на практиката на бизнис, подобрување и зајакнување на нашето учење и да се обезбеди интелектуална стимулација на нашиот факултет Одржување на силни врски со бизнис, не-за-профит и владини субјекти за да се олесни нивната интеракција со нашите студентите и факултетот во широк спектар на активности

Визија На Барни школа за бизнис ќе биде лидер во својата кариера фокусирани на бизнис образование, признати за нашата глобална вклучување и видливи општествен ангажман преку нашите во светот партнерства со образовни и деловни организации.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Postgraduate Certificates » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар на сметководство и даноци

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 5 години September 2019 Соединети Американски Држави Hartford + 2 more

На Универзитетот во Хартфорд, Барни Школата за Бизнис нуди различни програми за студентите кои сакаат напредна едукација во областа на Сметководство и даноци. Студентите може да заработи магистратура во неколку, како и седум месеци, или на свој темпо, и да ги задоволи барањата на КПД лиценцирање 150-час ... [+]

На Универзитетот во Хартфорд, Барни Школата за Бизнис нуди различни програми за студентите кои сакаат напредна едукација во областа на Сметководство и даноци. Студентите може да заработи магистратура во неколку, како и седум месеци, или на свој темпо, и да ги задоволи барањата на КПД лиценцирање 150-час.

Нашите програми се предава од страна на жител на факултет со полно работно време и асоцијативна факултет кои имаат богатство на знаење во оваа област. Студентите можат да изберат од интернет и во-класа опции и нашите тркалање приемните процес им овозможува на нови студенти да се запишат во однос на падот, на пролет и лето.... [-]


двојна диплома програми и мајстори во областа на инженерството

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Hartford

Оваа програма е прв степен со двојна програма во Конектикат во инженерство и менаџмент, овозможувајќи целосна и скратено работно време на дипломираните студенти да заработат и мајстор на факултет (инж.) И мајстор за бизнис администрација (MBA) со преземање на вкупниот од 63 кредити. Ова е 18 помалку кредити отколку ако дипломи се води одделно. Оваа програма се нарекува извонредност во инженерство и менаџмент, E2M ... [+]

Оваа програма е прв степен со двојна програма во Конектикат во инженерство и менаџмент, овозможувајќи целосна и скратено работно време на дипломираните студенти да заработат и мајстор на факултет (инж.) И мајстор за бизнис администрација (MBA) со преземање на вкупниот од 63 кредити. Ова е 18 помалку кредити отколку ако дипломи се води одделно. Оваа програма се нарекува извонредност во инженерство и менаџмент, E2M.... [-]


Videos