Baruch College, Zicklin School of Business

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

ЗА ЗИКЛИН

Поддржан од долгата традиција на совршеност во високото образование, Зиклин школа за бизнис се наоѓа во колеџот Барух - институција која постојано е рангирана меѓу врвните изведувачи во областите како што се академски совршеност, разновидност и вредност.

Zicklin е горда што е лидер во обезбедувањето супериорно додипломско, дипломско и извршно деловно образование за дваесет и првиот век. Нашите програми се акредитирани од страна на Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB), а нашите часови се одржуваат од страна на факултет, кои се сметаат за лидери, активни истражувачи и експерти во нивните области.

Зиклин школа за бизнис интегриран и физички и филозофски во ткаенината на Њујорк, светски финансиски капитал, се посветени на обезбедување релевантно, прифатливо, академско ригорозно деловно образование кое е од светска класа по квалитет и репутација и во светот во неговото влијание .

Нашата визија

На Zicklin школа за бизнис се стреми да биде Шешељ бизнис школа која е меѓународно призната за водечки истражувачки и достапни, иновативни програми.

Нашата мисија

На Zicklin школа за бизнис, јавна институција во Њујорк, ги едуцира идните бизнис лидери преку развивање интелектуална љубопитност, силен интегритет, посветеност на општествената одговорност и глобалната компетентност преку влијателни истражувања и квалитетни академски програми.

Нашите рангови

Од броеви

Нашите МБА и MS студенти

 • 90% Сите Циклин МБА и MS дипломирани студенти вработени, добија понуди или не бараат вработување
 • 95% Вечерни МБА Дипломирани студенти вработени, добија понуди, или не бараат вработување
 • 97% Вечерни МБА Дипломирани студенти вработени, добија понуди или не бараат вработување

Нашите докторски дипломци

 • 14 доктори на науки поставени во 2016 година
 • 10 доктори на науки поставени во 2015 година
 • 9 доктори на науки поставени во 2014 година

Нашата историја

Школата за бизнис на Циклин ги поставува и постигнува нашите цели речиси 100 години.

 • 1919: Градскиот колеџ основал Факултет за бизнис и граѓанска администрација на Лексингтон авенија во Менхетен, нудејќи ја својата прва МБА програма една година подоцна.
 • 1953: Училиштето беше преименувано во чест на бабанците Бернард М. Барух, кој беше инструментален во формирањето на колеџот.
 • 1968: Барух стана независен колеџ кој ги нуди единствените бизнис-програми во рамките на Градскиот универзитет во Њујорк, кој беше акредитиран од Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис.
 • 1998: Зиклин школа за бизнис беше именуван во чест на виделина Лоренс Циклин ('57) и Керол Циклин како знак на благодарност за нивната великодушна донација за училиштето.
This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

МСП во информациони системи

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави New York

Во сите организации, без оглед на нивната индустрија или големина, технологијата е од клучно значење за создавање максимална ефикасност, поттикнување на иновациите и обезбедување стратешка предност. Овој технолошки императив значи дека сите менаџери, без разлика на нивната улога, треба да ја разберат технологијата и нејзината стратешка улога за да успеат. [+]

Во сите организации, без оглед на нивната индустрија или големина, технологијата е од клучно значење за создавање максимална ефикасност, поттикнување на иновациите и обезбедување стратешка предност. Овој технолошки императив значи дека сите менаџери, без разлика на нивната улога, треба да ја разберат технологијата и нејзината стратешка улога за да успеат.

На МСП во информациони системи е наменета за сите менаџери, без оглед на нивната позадина или претходна техничка експертиза. Таа обезбедува сеопфатно покривање на двете техничко знаење и стратешки know-how кои се потребни за денешните директори кои треба да бидат способни да разговараат со двете менаџерски и технички тимови во нивните организации.... [-]


МСП во претприемништво

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 4 семестри September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Магистер на науки во претприемништвото на Zicklin ве запознава со комплексноста, ризиците и наградите за преземање претприемачки потфати. [+]

Магистер на науки во претприемништвото на Zicklin ве запознава со комплексноста, ризиците и наградите за преземање претприемачки потфати. Студентите учат да размислуваат како претприемачи, вештина што може да им користи на своите животи и кариери на кој било пат што го избираат. Претприемништвото дава можност да размислуваат и да дејствуваат динамично и креативно, со потенцијал за откривање, согледување и развивање на нови можности и вложување.... [-]


МСП во статистика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 4 семестри September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Магистер на науки во статистика ве учи да се применуваат клучните аспекти на квантитативни модели за донесување одлуки во различни индустрии. Со МСП во статистика, ќе се стекнат со знаења од суштинско значење за успех како статистика професионалец и развивање на потребните вештини за да им помогне на задоволување на современите деловни потреби за статистички модели, бизнис аналитика и податоци за рударство. [+]

Магистер на науки во статистика ве учи да се применуваат клучните аспекти на квантитативни модели за донесување одлуки во различни индустрии. Со МСП во статистика, ќе се стекнат со знаења од суштинско значење за успех како статистика професионалец и развивање на потребните вештини за да им помогне на задоволување на современите деловни потреби за статистички модели, бизнис аналитика и податоци за рударство.... [-]


МСП во финансии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 4 семестри September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Зиклин Магистер на науки во финансии подготвува со напредни знаења и аналитички алатки потребни за успешно да се движите денешните финансиски пазари. На МСП во финансии ве учи темелите на менаџерски финансии, финансиска теорија и инвестиции, и прошири својата експертиза во области како што се корпоративните финансии, меѓународните пазари, и спојувања и превземања. [+]

Зиклин Магистер на науки во финансии подготвува со напредни знаења и аналитички алатки потребни за успешно да се движите денешните финансиски пазари. На МСП во финансии ве учи темелите на менаџерски финансии, финансиска теорија и инвестиции, и прошири својата експертиза во области како што се корпоративните финансии, меѓународните пазари, и спојувања и превземања. Со експанзивна листа на изборни курсеви за избор, можете да ја прилагодите вашата студија врз основа на целите и интересите на вашата кариера.... [-]


Master

МСП во маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 4 семестри September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Магистер по маркетинг ви дава сеопфатен поглед на потрошувачите-донесување одлуки и стратешки процеси кои ви подготвиме за успешна кариера во маркетинг. Нашите специјализирани концентрации во дигитален маркетинг, меѓународен бизнис, маркетинг анализи и маркетинг менаџмент ви овозможуваат да ги прилагодите вашите студии на вашите професионални цели. [+]

Магистер по маркетинг ви дава сеопфатен поглед на потрошувачите-донесување одлуки и стратешки процеси кои ви подготвиме за успешна кариера во маркетинг. Нашите специјализирани концентрации во дигитален маркетинг, меѓународен бизнис, маркетинг анализи и маркетинг менаџмент ви овозможуваат да ги прилагодите вашите студии на вашите професионални цели.

Определување на програмата30 кредитиПросечно завршување 3 - 4 семестриСпецијализирани концентрација во дигитален маркетинг, меѓународен бизнис, маркетинг анализи и маркетинг менаџментКонцентрација на маркетинг менаџмент... [-]

Contact