Binghamton University

Introduction

Read the Official Description

Најдобар јавен универзитет во североисток.

Институција од светска класа, Binghamton University нуди на студентите широко, интердисциплинарно образование со меѓународна перспектива и една од најживописните истражувачки програми во државата. Ранг меѓу елитните јавни универзитети во земјата, Бингамтон ги предизвикува учениците академски, а не финансиски, во својата единствена, најдобра од двете светски средини. Нашата академска култура се соочува со првокласен приватен универзитет - ригорозен, колаборативен и смело иновативен - додека нашата кампус култура е пример за најдобар вид на јавен универзитет искуство: богато различни студенти, активен општествен живот и длабок ангажман со заедницата. Нашите студенти, додипломски и постдипломски, работат еден-на-еден со исклучителен факултет и важни научници. Тие ги искористуваат посебните академски можности како комбинирани степени, странски јазични студиски групи и неспоредлива меѓународна образовна програма.

Бингамтон на прв поглед

Луѓето од целиот свет ги учат она што Њујорчани го познаваат со децении: Binghamton University е еден од врвните јавни универзитети во Америка. Ние привлекуваме извонредни студенти и наградуваниот факултет, кои се партнери во активното откритие - не собираме знаење, го создаваме. Дознај повеќе за тоа што го прави Binghamton University толку исклучително. Ригорозни академици

 • Водичот Fiske Guide to Colleges (2013) го признава Бингамтон како еден од "премиерите на јавните универзитети во североисток" и го рангира како "најдобар купувач".
 • Универзитетот се состои од шест училишта: колеџот за наука и наука на Харпер, Колеџот за заедница и јавни работи, Декер школа за медицински сестри, Факултетот за менаџмент и Факултетот за инженерство и применета наука и Томас Џ Вотсон и Факултетот за фармација и Фармацевтски науки.
 • Binghamton на Факултетот за менаџмент е рангирана 25-ти во нацијата меѓу јавните институции од Блумберг BusinessWeek.
 • Нашиот факултет вклучува бројни Фулбрајт, Форд и Гугенхајм научници.
 • Двајца екипи од учениците од Универзитетот за информатика во Вотсон се здобија со почести во Националната федерална администрација за воздухопловна администрација за дизајн на универзитети - еден за својот план кој користи геотермална топлина за отстранување на снег и мраз од писти, а другиот за нудење начини за рециклирање на де- течности за одмрзнување.

Прекрасен кампус и заедница

 • На кампусот се шири низ 930 хектари на шумски ридот над реката Сусквахана во предградието на Бингамтон на Вестал.
 • Универзитетот постојано добива највисоко признание во годишниот "зелен рејтинг" на Принстон Преглед на колеџите.
 • Кампусот на природата може да се пофали 190 хектари заштитени шуми и мочуришта со пешачење / велосипедизам / трчање патеки и шест акр езерцето.
 • Центарот на Бингамтон нуди оперска компанија од светска класа, симфониски оркестар, кино сали, клубови, неверојатни ресторани, барови и професионални хокеј и бејзбол тимови.

Иновативни објекти за учење за живеење

 • Моделирани по Оксфордскиот универзитет, нашите студенти живеат во шест модерни станбени заедници, секој со својата посебна личност и чувство на соседство.
 • Истражувачкиот комплекс, кој се протега од четири згради - наскоро ќе биде пет, додека изградбата напредува на нова научна зграда - има мулти-клима стаклена градина - една од најголемите наставни и истражувачки капацитети од ваков вид - поделена на тропски, умерени, алпинистички и пустински зони.
 • Комплексот за иновативни технологии (ITC) е дом на Биоинженеринг зграда, во која се наоѓаат најмодерни, модуларни лаборатории и клинички истражувачки простор и почетен пакет за нови компании. Комплексот исто така ја опфаќа Инженеринг и наука зграда, која е дом на канцеларијата на Watson School деканот, како и одделите за машинско инженерство и електрично / компјутерско инженерство, најсовремен лабораториски простор, апартмани за започнување бизнис и канцеларии.
 • Пространиот Андерсон Центар за изведувачки уметности покажува "трансформирачки" театар со капацитет од 1200 сантиметри со задниот ѕид за подигање на тревниците и ја слави својата 25-годишнина.
 • Постојаната збирка на Универзитетскиот уметнички музеј вклучува повеќе од 3.000 модерни и антички парчиња, вклучувајќи и национално признаена азиска галерија.
 • Прогресивната архитектура вклучуваше две прекрасни академски згради, дом на училиштата за менаџмент, нега и едукација, како и Канцеларијата за додипломски приеми.

Активна, атлетска заедница

 • Полето на Binghamton Bearcats 21 NCAA дивизија I варшасти тимови.
 • Студентите избираат од десетици натпреварувачки и само-за-забавни клубови и интрамурални спортски тимови, од фудбал до прескокнување на фудбалот.
 • FitSpace е нашиот најсовремен фитнес центар со индивидуални обучувачи и 45 групни часови секоја недела.
 • Нашата одлична програма за отворени курсеви организира дневен и викенд кајак, качување, пешачење и кампувања во многу државни паркови во регионот.

Успешни дипломци

 • Нашата четиригодишна дипломска стапка е меѓу највисоките во нацијата меѓу нашите врснички јавни истражувачки универзитети.
 • 20% од бебиња одат да добијат постдипломски студии од Бингамтон.
 • Бингамтон има повеќе од 30 докторски програми во уметноста и науката и професионални училишта и награди повеќе од 100 докторати секоја година.
 • 86% од Binghamton grads кои аплицираат во законот училиште се прифатени, во споредба со 76% на национално ниво.
 • Нашите студенти се запишуваат во медицинско училиште со стапки кои се 13% над националниот просек.
 • Постојат повеќе од 120.000 Binghamton најинтересните се шири низ сите 50 држави и целиот свет.
This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health MSc » Гледа PhD »

Programs

This school also offers:

MA

М-р во применета статистика

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton

Одделот за математички науки нуди професионално ориентирана Магистер на уметностите степен програма во применетата статистика. Жив и разноврсна програма се фокусира на обука која се применува во реалниот свет ... [+]

М-р во применета статистика

Одделот за математички науки нуди професионално ориентирана Магистер на уметностите степен програма во применетата статистика. Жив и разноврсна програма се фокусира на обука која може да се примени во реалниот свет, а на програмата има за цел да се подготват вешти статистичари за професионални кариери во индустријата. Песната вклучува составен лабораторија компонента која се фокусира на практиката на современите анализа на податоци и изложува на студентите со методите, софтвер и теорија најчесто се користи во апликации на статистички податоци.... [-]


ма во образованието - TESOL

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton

Без разлика дали сте глобтротер кој исто така е страстни за образование или заверена наставник, кој сака да ги прошири вашите професионални репертоар на настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) дипломиран програма во Binghamton Универзитетот може да ги задоволат вашите потреби. [+]

ма во образованието - TESOL

Без разлика дали сте глобтротер кој исто така е страстни за образование или заверена наставник, кој сака да ги прошири вашите професионални репертоар на настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) дипломиран програма во Binghamton Универзитетот може да ги задоволат вашите потреби. На TESOL нуди Магистер на науки во образованието (MSEd) и мајстор на уметноста (р) степени. М-р им овозможува на дипломираните студенти да учат на англиски јазик како втор јазик (ESL) програми на колеџ кампуси или во други англиски јазик програми од целиот свет. Оваа песна е исто така погоден за меѓународни студенти кои сакаат да бидат вклучени на англиски јазик образование од целиот свет, како што се ESL програми во високото образование или други интензивни англиски јазик програми. На MSEd е наменета за оние кои се веќе потврдени бара да учат англиски јазик ученици (ELL) во К-12 поставувања.... [-]


Магистер по географија

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton

На Катедрата за географија во Binghamton Универзитетот нуди мајстор на уметноста (MA) во географија. Ние сакаме да се поттикне и да се унапреди настава, истражување и објавување во дисциплината на географијата, како и студенти воз за да се обезбеди својата стручност во заедницата во целост. [+]

Магистер по географија

На Катедрата за географија во Binghamton Универзитетот нуди мајстор на уметноста (MA) во географија. Ние сакаме да се поттикне и да се унапреди настава, истражување и објавување во дисциплината на географијата, како и студенти воз за да се обезбеди својата стручност во заедницата во целост.

Студентите можат да ги извршуваат една од пет песни:

Општи географија Картографија и географските информациони системи (ГИС) На животната средина и управување со ресурсите Урбанистичко планирање и применета географија Расата и етничката припадност ... [-]

Магистер по хемија

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton

дипломиран програма Binghamton Универзитетот во хемија нуди мајстор на уметноста (MA), мајстор на науки (МСП) и доктор по филозофија (р) степени по хемија за студентите кои се иновативни, конкурентни и високо мотивирани во традиционалните области на аналитички ... [+]

Магистер по хемија

дипломиран програма Binghamton Универзитетот во хемија нуди мајстор на уметноста (MA), мајстор на науки (МСП) и доктор по филозофија (р) степени по хемија за студентите кои се иновативни, конкурентни и високо мотивирани во традиционалните области на аналитички, неоргански, органски и физичка хемија, како и други релевантни интердисциплинарни предмети.

До крајот на првата година, секој студент е поврзан со советник на факултет врз основа на истражувачки интереси и достапност. Нашето одделение советници обезбеди насоки за студентите во текот на нивната академска кариера, од текот селекција за развој на истражување.... [-]


Магистратура по економија

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton

Програмата има силен акцент на квантитативните обука. На д-р особено бара солидна основа математика. За студентите кои немаат искуство во анализа и линеарна алгебра, или оние кои сакаат да имаат разбира бакшиш во овие предмети. [+]

Магистратура по економија

На Министерството за економија нуди програма на студии води кон степен Магистер на уметностите (MA) и доктор по филозофија (р) степени во економијата. Програмата е рангирана 10-ти во земјоделските и природните ресурси економија, и 19 во економската историја меѓу сите р-доделување институции во САД. Ново реновиран и постојано се проширува, програмата има за цел топ-вршење на студентите кои се подготвени да спроведат ригорозни истражување. Студентите не треба да имаат диплома 's степен во економијата, но кандидатите треба да имаат силна математика позадина.... [-]


MSc

MS in Biomedical Anthropology

Студии врз за студентски град 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton

[+]

3,0 Успех во дипломиран степен со повеќето курсеви оценува редовно (не како "Поминете / не") Во разгледување на различни скали за оценување се користат во целиот свет, секој академски оддел се оценува меѓународните записници да се утврди врз основа на случај по случај, без разлика дали тие се покаже еден од горенаведените барања.

Диплома за додипломски студии во антропологијата, биологија, медицинска сестра, пред-медицина, јавните и меѓународни здравје, психологија или друг областа на науката или општествена наука е пожелно за прием. ... [-]


MS во студентските администрација работи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton + 1 more

Магистер на науки во студентски прашања администрација степен програма е погодна за оние кои сакаат да продолжи кариера во високото образование. Програмата е втемелени во двата студент развој теорија и концептот на теоријата до пракса-за-теорија. [+]

MS во студентските администрација работи

Магистер на науки во студентски прашања администрација степен програма е погодна за оние кои сакаат да продолжи кариера во високото образование. Програмата е втемелени во двата студент развој теорија и концептот на теоријата до пракса-за-теорија. Така, основната цел на програмата е да се подготви професионалци, кои имаат познавање на работа како развој теорија студент се користи во пракса и како пракса служи да го извести идниот развој теорија.... [-]


МСП во хемија

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton

Одделот за хемија нуди на студентите можност да учат во традиционалните области на хемија, како и во растечката интердисциплинарни области на биохемија, животната средина хемија и материјали хемија. [+]

МСП во хемија

Одделот за хемија нуди на студентите можност да учат во традиционалните области на хемија, како и во растечката интердисциплинарни области на биохемија, животната средина хемија и материјали хемија. Студентите работат тесно со факултет ментор, туку да има широки можности за да комуницирате со факултет и во други дисциплини, вклучувајќи геологија, физика, материјали / машинството и биологија.... [-]


Master

Mm во музиката

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton

национално акредитиран Одделот за музика Binghamton Универзитетот нуди Магистер на Музика (mm) и мајстор на музиката во програми за опера. Првото е најдобро одговара за музички професионалци и едукаторите со различни концентрации. [+]

mm во музиката

национално акредитиран Одделот за музика Binghamton Универзитетот нуди Магистер на Музика (mm) и мајстор на музиката во програми за опера. Првото е најдобро одговара за музички професионалци и едукаторите со различни концентрации. Вториот возови млади уметници за кариера во операта. Три-градови Опера обезбедува на студентите опера со професионална програма жител на уметникот, овозможувајќи за огромен раст во лични, професионални и креативни напори преку настапи со TCO. Идни студенти се охрабруваат да аплицираат рано за ограничен број на асистент, стипендии и награди.... [-]


МПА во јавната администрација

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton

(АПМ) програма Binghamton Универзитетот мајстор за јавна администрација работи во соработка со организации во заедницата за да се подготват студентите да бидат лидери на утрешнината, иноватори и раководителите во јавниот и непрофитни услуги. [+]

МПА во јавната администрација

Акредитирани од страна на мрежата на училишта за јавна политика, работи и администрација (NASPAA), Binghamton Универзитетот мајстор на јавна администрација (АПМ) програма се работи во соработка со организации во заедницата за да се подготват студентите да бидат лидери на утрешнината, иноватори и јавноста и не -profit услуги на менаџерите. Дипломирани студенти се опремени со практични, реалниот свет на искуства и теоретската рамка потребни за да се справи со денешната најтешките општествени прашања.... [-]


Програмата Магистер во одржливо заедници

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Binghamton + 1 more

Binghamton Универзитетот нуди програма иновативна Магистер во одржливо заедници. Оваа програма ја рефлектира потребите од витално значење заедница за соработка политики, процеси и односи. [+]

Програмата Магистер во одржливо заедници

Binghamton Универзитетот нуди програма иновативна Магистер во одржливо заедници. Оваа програма ја рефлектира потребите од витално значење заедница за соработка политики, процеси и односи. Жив програма опфаќа повеќе дисциплини, вклучувајќи географија, јавната администрација и студии за животната средина. Студентите можат да ги извршуваат природните науки / еколошка перспектива или социјално / политика базирана на вистинскиот пат. Сите ученици добиваат теоретска и практична обука се фокусира на подобрување на квалитетот на живот преку интегрирање на економските, социјалните и еколошките прашања и стратегии.... [-]


Contact

Binghamton University

Адреса, линија 1 Binghamton University State University of New York 4400 Vestal Parkway East
NY 13902 Binghamton, New York, Соединети Американски Држави
Website http://binghamton.edu/
Број на телефон +1 607-777-2000