Boston University - School of Hospitality Administration

Introduction

Read the Official Description

Идни студенти

Угостителство не е само некоја друга професија. Тоа е во светот најбрзо растечка индустрија, опфаќајќи патување, хотели, услуга на храна, и забава. Пред сè, тоа е за луѓе.

додипломски Запишување

Во овој динамичен поле, дипломираните студенти на програма во училиште за угостителство администрација имаат шефот на проектот. Нивната неверојатно високи стапки на работа поставеност и почетна плати го докаже тоа. Така направи илјадници SHA најинтересните во лидерски улоги во текот на индустријата. Што се клучот за нивниот успех?

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии »

Programs

This school also offers:

Master

Master of Management in Hospitality (MMH)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри July 2019 Соединети Американски Држави Boston + 1 more

[+]

[-]