Boutique Universities Consortium

Introduction

Read the Official Description

На Конзорциум од Бутик универзитети им помага на учениците се постигне економски и социјален напредок преку студент-оддалечиме пристап кон образованието. Нашата мала колеџи ни овозможи да понудиме исклучителни, персоналните и флексибилни услуги на студентите, како и квалитетот на образованието по прифатлива цена.

САД Универзитетот

На кампусот, интернет, и помеша Опции

Постигнување на успехот, преку студентското образование Регионално акредитирана Кој се наоѓа во Сан Диего, Калифорнија Разновидна студент тело

САД Универзитетот се наоѓа во југозападниот агол на САД: убава Сан Диего, Калифорнија. Прекрасните плажи во Сан Диего и меѓународни култура привлекуваат посетители од целиот свет. Сан Диего е оценет како еден од најпосакуваните градови во САД врз основа на времето, рекреација, бизнис и културни можности.

На регионално акредитирани САД Универзитетот, ние самите гордост на принципите на еден студент-центрирано образование; образование во кој целата универзитетската заедница е посветена на успехот на секој студент. Ние го покажуваме оваа посветеност преку класа мали димензии, кои ќе овозможат не студентот се остави зад себе, пристапни цени школарина што направи образование достапно за луѓето од сите класи и националности, и разновидна студент тело кое ги промовира вклученост и разбирање во училницата, заедница и во светот.

Универзитетот на Потомак

На кампусот, интернет, и помеша Опции Ние ве водиме до Вашата иднина. Ние ја славиме вашиот успех.

Регионално акредитирана Локации во Вашингтон и Виена, Вирџинија Флексибилен за ученици со сите планови

Универзитетот на Потомак нуди енергична мултикултурна атмосфера. Се наоѓа во срцето на главниот град на САД, Вашингтон, DC; исто така дом на седиштето на многу водечки организации, непрофитни организации, меѓународни организации, амбасади и од целиот свет.

Студентите можат да се запишат на универзитет класи во Вашингтон, Вирџинија или на интернет. Универзитетот на Потомак има многу предности за студентите со зафатен животи. Без оглед на вашите барања планирање, Универзитетот на партнери Потомак со секој студент да обезбеди алатки и ресурси за персоналните образовни искуства што ги задоволува вашите потреби.

Лондон колеџ за меѓународен бизнис студии

Се наоѓа во срцето на центарот на Лондон, Англија Апликација, искуство, и практиканти се достапни Меѓународниот кампус, со глобално искуство

На лондонскиот колеџ за меѓународен бизнис студии (LCIBS) е приватен колеџ се наоѓа во срцето на центарот на Лондон. LCIBS создаде средина каде што студентите можат да се стекнат со практични и аналитички знаење на одбраната на нивните предмет, како и да бидат дел од глобална животна средина. Имаме програми кои покриваат бизнис, управување со здравството, сметководство / финансии, маркетинг, односи со јавноста и спортски менаџмент. Што поставува LCIBS за разлика од било кој друг Н.Е. колеџ е како државната политика и етика се поддржи сите наши програми.

UBIS

На кампусот, интернет, и помеша Опции

Меѓународно акредитирани Се наоѓа во срцето на Женева, Швајцарија - бизнис главен град на светот Ексклузивни глобалната можности

UBIS се наоѓа во срцето на Женева, Швајцарија, веројатно еден од највлијателните градови на светот. UBIS ви дава избор на физички студира во Geneva- на различни, глобалната бизнис капитал, или да студираат на интернет. UBIS Универзитетот нуди диплома и мајстор степени во бизнис администрација и меѓународни односи.

UBIS во моментов се запишува ученици од околу 40 различни земји, и е активен партнер на повеќе од 35 програми за соработка во многу други земји. Оние динамика создаде ексклузивна степени и можности уникатно прилагодена за да се одговори на барањата на бизниси и организации за еден глобализиран кариера.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа Online MBA » Гледа Online Masters » Гледа Health MSc » Гледа BScs » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

Мајсторот на уметностите степен во образованието

Он-лајн студии Студии врз за студентски град 18 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави San Diego USA Online Швајцарија Switzerland Online Washington Обединетото Кралство London Geneva + 7 more

Мајсторот на уметностите степен во образованието (MAEd) со специјализација во високото образование администрација е наменета за поединците кои се планира или се подобрување на кариера во широк спектар на административни позиции во високообразовни институции (и 4-годишно универзитети и 2 години колеџи ). [+]

Мајсторот на уметностите степен во образованието (MAEd) со специјализација во високото образование администрација е наменета за поединците кои се планира или се подобрување на кариера во широк спектар на административни позиции во високообразовни институции (и 4-годишно универзитети и 2 години колеџи ). Сертификатот ќе обезбеди основни знаења за административните процеси во контекст на високо образовните институции.... [-]