Florida International University, College of Business Administration

Introduction

Read the Official Description

&nbsp Како бизнис училиште за Америка, Флорида Меѓународниот универзитет, колеџ за бизнис администрација е најважниот бизнис Јужна Флорида образование ресурси и признат лидер во меѓународниот бизнис образование. &nbsp Нашите Мајами поставување мешавини предностите на мултикултурна, градски, и етнички богат центар. Градот е бизнис центар-поврзување на две Америка и служи како регионално седиште за многу мултинационални корпорации. Технологија, меѓународната трговија и банкарство, патувањата и туризмот, и претприемништвото сите се развива во оваа динамична средина. &nbsp Како најголем на Флорида Меѓународниот Универзитетот (ФИУ) стручни училишта, ние се запишат околу 6.000 студенти и повеќе од 1.000 студенти годишно. Ние, исто така, служи на мултинационални бизнис заедницата преку нашето долгогодишно мени на извршната власт и професионални програми за образование. &nbsp Зошто студија со ФИУ Колеџот за бизнис администрација? &nbsp Ќе стане активен учесник во растечката глобална економија. Од наша гледна точка во Мајами ", портал на Америка", го гледаме голем потенцијал за економски раст и просперитет во Јужна Флорида и во текот на нашата хемисфера. Да ги споделиме нашите перспектива и ентузијазам, треба да ни даде одблизу. &nbsp Вие навистина ќе стане "граѓанин на светот." Нашиот факултет и студенти претставуваат повеќе од 100 држави, главно од Америка, но исто така и од Европа, Африка и Азија. Ќе најдете нашите студенти одразуваат глобална гледна точка дека ги охрабрува да ги почитува културните разлики, а работат на заеднички цели. Нашите многу поддржувачи во мултинационалните деловни Мајами заедница ги споделат своите искуства со нашите студенти и да се создаде дополнителни можности за учење. &nbsp * Ќе ги исполни вашите сон на отпочнување и пораст на свој бизнис. Повеќе од 20 проценти од нашите 30.000 дипломци го направиле токму тоа. Ние градиме претприемачки вештини кои поттикнуваат да "размислуваат како сопственик", без оглед на вашата улога во една организација. Исто така, ќе се прошири вашето лидерство и тимска за градење вештини преку интерактивни училница искуства, професионален развој семинари и граѓански ангажман иницијативи кои се нагласи важноста на споделување и на заедницата. Ние ве охрабруваме да се истражуваат карактеристики подолу што го студираат тука, како исклучително искуство-без разлика дали се извршуваат диплома или усовршувајќи вашиот бизнис такт преку професионални или извршната програма за образование.  

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online MBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во меѓународните недвижности

Студии врз за студентски град Дел-студии 10 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Miami

Магистер на науки по меѓународна Недвижнини (MSIRE) е само програма инспирирани од и се развива со водечки членови на меѓународната Јужна Флорида недвижности заедница. [+]

Магистер на науки по меѓународна недвижности

Забрзување својата кариера со премиерот недвижности програма во Јужна Флорида

&nbsp

Магистер на науки по меѓународна Недвижнини (MSIRE) е само програма инспирирани од и се развива со водечки членови на меѓународната Јужна Флорида недвижности заедница. Понудени од страна на најдобро рангирани Чепмен Факултетот за бизнис на Колеџот за бизнис администрација во Флорида Меѓународниот универзитет во Мајами, Флорида, нашиот мајстор на меѓународната недвижен имот беше веднаш создаден за да се задоволат сегашните и идните потреби на недвижности професионалци за висок калибар образование во сите аспекти на оваа динамична индустрија, која, во овој регион, е на локално и глобално. ... [-]


Магистер на науки во управување со информатички системи

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Miami

Најдобро рангирани ФИУ е Магистер на науки во Менаџмент информациони системи (MSMIS) програма, дипломиран информациони системи и технологија програма дизајнирана ... [+]

Магистер на науки во Менаџмент на информациони системи

Развивање иднина Лидерите

&nbsp

Најдобро рангирани ФИУ на Чепмен Факултетот за бизнис на Колеџот за бизнис администрација во Флорида Интернационален Универзитет обезбедува единствен Магистер на науки во Менаџмент информациони системи (MSMIS) програма, дипломиран информациони системи и технологија програма дизајнирана со водство од врвот ИТ професионалци и Директори на информатички компании во Јужна Флорида. Курсевите се одржуваат од страна на светски познатиот факултет. Студентите можат да изберат различни кариера ИТ патеки како проект менаџер, е-трговија инвеститорот, системи аналитичар и дизајнер, мрежа и безбедноста администратор, деловна интелигенција аналитичар, ИТ менаџер, Чо, и базата на податоци архитект. ... [-]


Магистер на науки во управување со човечките ресурси

Студии врз за студентски град Дел-студии 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Miami

Магистер на науки во управување со хумани ресурси (MSHRM) на програмата на најдобро рангирани Чепмен Факултетот за бизнис во Мајами, Флорида, обезбедува сеопфатна ... [+]

Магистер на науки во управување со хумани ресурси

Подготовка на вас за наградување со хумани ресурси кариера во првите редови на градење на ефективен организации.

&nbsp

Магистер на науки во управување со хумани ресурси (MSHRM) на програмата на најдобро рангирани Чепмен Факултетот за бизнис во Мајами, Флорида, обезбедува сеопфатна програма да ви помогне да стане стратешки врска помеѓу работната сила на организацијата и за нејзината иднина успех. Како таква, оваа една година, го забрзуваат, викенд управување со хумани ресурси програма се фокусира на клучните вештини треба да управуваат во рамките на повеќе различни и меѓународни работното место. ... [-]


Магистер на науки од областа на финансиите

Студии врз за студентски град Дел-студии 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Miami

Оваа една година дипломиран програма во финансии, се нудат на две локации во Мајами, Флорида и една локација во Pembroke Pines, Флорида, може да се пофали во-длабочината на наставната програма овозможувајќи ви ... [+]

Магистер на науки во финансии

Една година. Многу големи можности. Вие не на "финансиска анализа."

&nbsp

Највисоко оценет ФИУ на Чепмен Факултетот за бизнис на Колеџот за бизнис администрација во Флорида Меѓународниот универзитет нуди уникатна една година Магистер на науки во финансии степен обезбедување на вредни професионален приод и еден што може да има вонредни влијание врз вашата кариера. ... [-]


Master

господар на меѓународниот бизнис

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Miami + 1 more

Мајсторот на меѓународен бизнис програма изложува на клучните прашања во меѓународниот бизнис менаџмент, обезбедува увид во релевантните социјални, политички, правни, и макроекономската ... [+]

Мајстор за меѓународен бизнис

Направете нашите меѓународни бизнис фокус вашата конкурентна предност.

&nbsp

Студентите и нивните идните работодавци ја ценат вредноста на мајстор на Меѓународен бизнис (MIB) диплома од најдобро рангирани Чепмен Факултетот за бизнис во Флорида Меѓународниот универзитет во Мајами, Флорида. Ова забрзана, специјализирана програма, со двете целосна и со скратено работно време опции, се фокусира на основните знаења, вештини и техники за управување се бара да прават бизнис во меѓународниот пазар. ... [-]