Butler University College of Business Administration

Introduction

Read the Official Description

Добредојде да Батлер Универзитетот колеџ за бизнис администрација! Младите пристигнат тука секоја година, сите со уникатна приказна, сите се подготвени да се напише следното поглавје; Работа на професионалци доаѓаат кај нас подготвени за нови предизвици, подготвена да одговори на постојано менување на барањата на нашата глобална економија. Овој бизнис на образование, ова образование на деловните луѓе, дефинира сè што правиме во collegeâ € "и тоа е она што вози на секој од нас да се стремиме со сила во нашата работа; да се проширува и на традицијата на извонредност гради на Батлер во текот на изминатите 150 години. AACSB акредитација На колеџ е акредитиран од страна на AACSB (Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис). Само 10% од бизнис училишта се заработени оваа разлика. Батлер го сподели овој статус со Индијана, Пурдју и Нотр Дам универзитети, Вартон школа на Универзитетот во Пенсилванија и во Соединетите Американски Држави во Соединетите Американски Држави, меѓу другите. Да заработи оваа акредитација, програми за бизнис мора да ги задоволи очекувањата на широк спектар на стандарди за квалитет кои се однесуваат на стратегискиот менаџмент на ресурси, интеракции на факултет и студентите во образовниот процес, како и постигнувањето на целите на учењето во програми за образование. Посветеност кон ригорозни AACSB акредитација е само еден елемент од CBAâ € ™ с стратегија за континуирано подобрување.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии »

Programs

This school also offers:

Master

Господар на професионални сметководствени (mpacc)

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Indianapolis

Дипломираните студенти ќе заработуваат мајстор на професионални сметководствени по завршувањето на постдипломски кредитна 30 часа. Студентите исто така може да се бара да го заврши предуслов курсеви во зависност од оценките и валутата на сметководствени и други деловни курсеви во нивните додипломски програма. [+]

На MPAcc е програма наменета за студентите кои се одржи на додипломски студии по сметководство или друга деловна дисциплина кои сакаат кариера во јавниот сметководство. Мајстор за сметководство (MPAcc) степен е професионална степен понудени првенствено на оние со додипломски студии по сметководство или друга деловна дисциплина кои сакаат кариера во јавниот сметководство. Да се ​​промовира професионален развој, на програмата ги комбинира изучувањето на тековниот пресметковен проблеми со курсеви во други области. Целта е да се зголеми разбирањето на основните сметководствени принципи и нивната примена во управување со ситуации. Со комбинирање на MPAcc степен со додипломски бизнис степен, исто така, студентите можат да одговорат на КПД сертификација условот од 150 часа на пост-средно образование, која има мандат од страна на повеќето членки на ЕУ. Дипломираните студенти ќе заработуваат мајстор на професионални сметководствени по завршувањето на постдипломски кредитна 30 часа. Студентите исто така може да се бара да го заврши preqrequisite предмети во зависност од оценките и валутата на сметководствени и други деловни курсеви во нивните додипломски програма. Повеќето класи ќе бидат понудени во доцните попладневни и вечерни часови и програмата може да се заврши со полно работно време или со скратено работно време врз основа. ... [-]


Мајстор за бизнис администрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Indianapolis + 1 more

А персоналните програма може да се направи сите разликата во вашиот успех како МБА студенти. А клучна придобивка на МБА Батлер е флексибилност. Часовите се одржуваат во вечерните часови, а некои се понудени во сабота. [+]

Дали сакате да се оди во нов правец, но не се сигурни кој начин да се оди? Или можеби сте задоволни со вашата кариера и едноставно сакаат да го прават тоа подобро. Попаметно. Со Батлер МБА, можете да стигнете таму. Програмата е персонализирана и може да се заврши на или скратено работно време или со полно работно време. Предмети се понудени во вечерните часови и распоредот не е флексибилен и лесен, lockstep. На МБА програмата има стане уште поголема отвореност кон потребите на работа на професионалците. Предуслови се збиено и сега може да се заврши во што малку како еден семестар. Во програмата може да се заврши на свој темпо во околу 2 до 2,5 години со скратено работно време. Батлер на МБА програмата: Вклучува релевантни, реално бизнис искуства, луѓе и проекти Поврзува теоријата со бизнис пракса Е дадено од факултет со полно работно време, кои се занимаваат со бизнис заедницата, некои курсеви се ко-учи од страна на извршната власт и професор Комбинира традиционалните вечерните часови со забрзана и викенд сесии Нуди концентрации во финансии, меѓународен бизнис, маркетинг и Лидерство З е акредитирана од Наставна програма Нудиме персонализирана програма за бизнис администрација. Индивидуален пат до дипломирањето се подготвува за секоја пристигнати студентот врз основа на неговото или нејзиното академска позадина. Секој студент мора да заврши 32 кредит часови на постдипломски основни класи плус до 10 часа на предуслови. Должината на времето таа ќе го преземе за да добие МБА зависи од вкупниот број на кредит часови потребни за поединечни пат... [-]