California Miramar University

Introduction

Read the Official Description

Порака

California Miramar University (CMU) е мал, приватен универзитет, посветен на исполнување на високи стандарди за академско совршеност. CMU се наоѓа во близина на Air Marine Corps Air Station Miramar. California Miramar University верува дека институцијата треба да се врти околу ученикот. Оваа филозофија се протега на нашата континуирана упис и висококвалитетна поддршка на студентските услуги. Изборот кој универзитет ќе присуствува е голема одлука. Со толку многу опции за избор, може да биде тешко да се одреди кој колеџ ќе биде вистинскиот за вас. California Miramar University може да биде прекрасно место за продолжување на вашето образование. Нашата динамичка академска и студентска поддршка е тука за вас! На CMU, нашиот персонал е тука за да им помогне на вашите потреби лично. Поради фактот дека сме мал, приватен универзитет, ги познаваме нашите ученици по име и ги поддржуваме на секој чекор од патот. CMU е Miramar кампус се наоѓа дваесет минути од светски познати места во Сан Диего, вклучувајќи историски центарот на градот Gaslamp, светски познатиот зоолошка градина во Сан Диего, плажите на Ла Jolla Shores и Сан Диего Конвенцијата центар. Покрај тоа, CMU е опкружен со некои од водечките биотехнолошки, фармацевтски и телекомуникациски компании во земјата.

  • Прифатлива - иста студија за сите студенти, без разлика дали се домашни или меѓународни.
  • Факултет - Експерти кои носат реални искуства во училницата.
  • Класа Големина - Мали класи кои нудат повисока факултет-студент интеракција.
  • Студентски услуги - Динамична лична помош, а не само број.
  • Не се потребни SAT, GMAT или GRE резултати.
  • Локација - Медитеранска клима, милји на плажи, културни објекти, спорт и кратко возење до Лос Анџелес, планини и пустини.

Една од многуте предности на CMU е нашата посветеност кон иновации и следење на брзите промени во концептите, теориите и практиките на денешниот корпоративен свет. На факултет членови на CMU диск иновативен капацитет на Универзитетот како експерти во своите области, бидејќи на нивните комбинирани академски и професионални знаења и експертиза. Во CMU ние го инкорпорираме овој иновативен капацитет во нашата наставна програма, со што ќе ви биде полесно да стекнете знаења што треба да бидете успешни во вашата кариера. California Miramar University нуди акредитирани онлајн МБА програми кои се акредитирани од страна на Советот за акредитација за независни колеџи

Без GMAT Барања - CMU AdvantageFlexibility: Мантрата на California Miramar University е да понуди флексибилност и достапност на нашите студенти. Ние разбираме дека многу од нашите студенти мора да останат посветени на своите работни места и семејства додека ги постигнуваат своите високообразовни цели. Предност CMU значи флексибилност да одговара на вашиот животен стил, нудејќи програми кои работат за нашите студенти. Ние нудиме онлајн МБА програми без GMAT барања, и хибридни МБА опции за да се обезбеди дека може да ги собере вашите студии во вашиот презафатен распоред. Текстовите не се вклучени во вашата школарина. Ние предлагаме ресурси за тоа каде да ги пронајдеме учебниците. - Погледнете повеќе на: http://www.calmu.edu/main-navigation/tuition-affordable-online-mba.html#sthash.H3C9N3t7.dpuf Поддршка за лична поддршка на студентите: Нашите динамична академска и студентска поддршка поддршка се тука за вас! Без разлика дали барате првпат да зборувате со претставник за прием или да бидете искусен студент тука во CMU, нашиот персонал е тука за да им помогне на вашите потреби лично. Поради фактот дека сме мал приватен универзитет, ништо за нашиот процес не е автоматизирано. Ние ги познаваме нашите ученици по име и ги поддржуваме на секој чекор од патот. Значи, ако сте уморни од тоа да бидете третирани како број, сега примете на CMU. Хибридни и онлајн програми за додипломски студии: Кандидатите чиј мајчин јазик не е англискиот и кои имаат стекнато диплома од соодветно акредитирана институција каде што англискиот не е главен јазик на настава мора да добие минимален резултат од 500 на хартија Тест на англиски како странски Јазик (TOEFL PBT), или 61 на интернет базиран тест (iBT), или 6,0 на меѓународниот тест по англиски јазик (ИЕЛТС), или минимум ниво Б1 од Заедничката европска референтна рамка за јазици (CEFR). -

Програма
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online BBAs » Гледа Online Associate Degrees » Гледа DBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во компјутерски информациони системи

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна September 2019 Соединети Американски Држави San Diego

Сите Магистер на науки во компјутерски информациони системи курсеви се 8 недели долго. Студентите можат да изберат од следниве опции за испорака: Училница - часови се среќаваат два пати неделно; Хибрид - Класа се среќава еднаш неделно, а остатокот е онлајн; 100% онлајн - курсеви може да се заврши од било каде во светот. Студентите мора да имаат компјутерска способност и доверлив интернет пристап. [+]

Зошто CMU?

Сите Магистер на науки во компјутерски информациони системи курсеви се 8 недели долго. Студентите можат да изберат од следниве опции за испорака:

Училница - часови се среќаваат два пати неделноХибрид - Класа се среќава еднаш неделно, а остатокот е онлајн.100% онлајн - курсеви може да се заврши од било каде во светот. Студентите мора да имаат компјутерска способност и доверлив интернет пристап.Стекнат компетенции во следното:Да се ​​подобрат стекнатите знаења на студентите за главните организациски функции кои ги поддржуваат компјутерските информациски системи.Да ги поттикне студентите да станат умешни во комуникацијата, човечките односи и менаџерските вештини кои се од суштинско значење за успешна имплементација и евалуација на технологијата.Да им обезбеди на студентите стекнат владеење на основни и напредни информациони системи пристапи, методи и техники, и нивните апликации во широк спектар на организациски поставувања.Да се ​​создаде постојана свест меѓу учениците за етичките прашања и општествените влијанија од ерата на информации.Резултати за учење... [-]

Videos

Accredited MBA Hybrid Graduate Kristi Waters Talks About How She Will Celebrate Her MBA Graduation