Cambridge Graduate University

Introduction

Read the Official Description

Како глобален лидер, Кембриџ Додипломски Универзитетот е наменета за вас. Кембриџ Додипломски универзитет е првиот светски глобален универзитетскиот кампус направена од врвни научници во светот за избери група на глобални лидери да имаат 21 век глобално влијание и пошироко. Престижни научници и практичари од елитните универзитети, како што се Харвард, МИТ, Јеил, Оксфорд, Лондонската школа за економија и повеќе, лично патуваат со, ментор и да се трансформира секоја изберете група на глобални лидери преку глобалната потопување intensives, изградба на ретки и моќна глобална мрежа на глобални лидери за глобалното влијание. Тоа е вашето време! Да се ​​трансформира и поддржување на вас! Зошто Изберете Кембриџ Додипломски Универзитетот? 1. Престижни едукатори светот и практичари како факултетот. А ретки факултет на престижни научници и успешни практичари од секој сектор на светската економија, со Ph.Ds, адвокат е, JDS и други дипломиран степени од Харвард, Масачусетс Институтот за технологија, Јеил, Лондонската школа за економија, Универзитетот во Чикаго, Колумбија, Универзитетот на Пенсилванија, Оксфорд и повеќе, лично ментор средината на кариерата глобални лидери и водење на своите потопување во секој глобален регионот. Овој престижен факултет е доведена до вас и патува во светот со вас за лесен пристап и ангажман. 2. Елита светот глобалната мрежа. Престижен факултет водич изберете стадата од најуспешните средината на кариерата професионалци и научници. Група членови се внимателно избрани од страна на приемната комисија за глобална разновидност, професионални и академски успех, и капацитет за глобално влијание во 21 век.На елитната група расте заедно, искуства наставниот план и потопување заедно, и гради глобална мрежа на глобални лидери за глобалното влијание во текот на нивниот живот. 3. Единствена глобална светот универзитетскиот кампус. За елитата глобалната мрежа за да се разбере и да го води светот бара потопување во светот. На престижниот факултет користат живеење глобална училница за да учат, ментор, искуство, се трансформира и поддржување на елитата глобалната мрежа. 4. Елита светски глобален лидер пристап. Елита глобални лидери имаат амбициозни и целосно професионални, академски и лични животи и одговорности.Наставната програма е направена од страна на престижниот факултет за да се обезбеди професионални, академски, економски, социјални унапредување на кариерите на глобални лидери, без да го прекинувате нивните приходи, професионални или лични животи, но подобрување на нивните животи, и да ги поврзете со мрежата на глобалната научници и практичари низ целиот свет. 5. Автентичен и забавен светот ангажман. Престижен факултет и елитата група членови се ангажираат во светот во лично автентично назад фаза формат на возрасни вистини и дискусии кои се базираат на почитување, искреност, сила, интелигенција, и што е најважно, има целосна и забавен живот, додека го прави тоа. 6. Глобалната база и САД Кампус Патека програми. Преку регионална глобален партнер универзитети, студентите можат да ја започнуваат својата прва година наставна програма во нивната матична земја или со Кембриџ Додипломски универзитет 's Cyber ​​кампус, и по завршувањето на првата година или почетен степен, трансферот на Глобалниот кампус или САД Кампус програма. Кампус САД програмата е дадено во четири различни градови во САД, како што се Кембриџ / Бостон, Вашингтон, Њујорк и Лос Анџелес. Кампус САД Наставната програма е направена од страна на престижниот факултет за да се обезбеди професионални, академски, економски, социјални унапредување на кариерите на глобални лидери, без да го прекинувате нивните приходи, професионални или лични животи, но подобрување на нивните животи, и да ги поврзете со мрежата на САД научници и практичари. 7. Сајбер кампус Програма. Кампус Cyber ​​програма обезбедува Кембриџ Додипломски Универзитетот жива, интерактивна степен програма и содржина преку своите Cyber ​​кампусот објекти и state-of-the-art технологија, за да се овозможи завршување на степен со кампусот Cyber ​​или да се обезбеди пристап и учество во САД кампусот и Глобална Кампус Патека програми.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Види магистерски студии » Гледа Health Master » Гледа Law PhD » Гледа Law LLM » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

филмот, телевизијата и дигиталните медиуми администрација програма

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Cambridge

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание.Како дел од [+]

Филм, телевизија и дигитални медиуми администрација програма

&nbsp

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание. Како дел од оваа мисија, Кембриџ Додипломски Универзитетот обезбедува и светот 's само глобална универзитетскиот кампус, и мајстори и докторат степени во филмот, телевизијата и дигитални медиуми програма. Оваа програма обезбедува глобалното знаење, престижниот вмрежување и врвни вештини за филм, телевизија и дигитални медиуми професионалци, како што успешно писатели, продуценти, режисери, уредници, кинематографери, новинари, аниматори, едукатори, и директори.... [-]


Master

Државната програма администрација во сопственост на претпријатието

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Cambridge

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание. Како дел од тоа [+]

Државна програма Enterprise администрација

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание. Како дел од оваа мисија, Кембриџ Додипломски Универзитетот обезбедува двете светски единствена глобална универзитетскиот кампус, и само мајстори во светот и докторски дипломи во државните претпријатија (SOE) Администрација (SOEA) од врвот факултет во светот.... [-]


магистерски и докторски програми во образованието лидерство

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Cambridge

Мисијата на Мастерс и докторски програми во едукативен лидерство е да се подготват образовни лидери со напредна, широк и база и вештини за ефективно да се изгради во-длабочината на знаење [+]

Мајстори и докторски програми во едукативен лидерство

Мисијата на Мастерс и докторски програми во едукативен лидерство е да се подготват образовни лидери со напредна, широк и во-длабочината на знаење и вештини за ефективно да се изгради и одржува значајни и намерна односи со состојки и да ја реализира реформските напори што резултира со подобрување на студент достигнување.... [-]


нафта, гас и енергија програма администрација

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Cambridge

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание. Како дел од тоа [+]

Нафта, гас и енергија администрација програма

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание. Како дел од оваа мисија, Кембриџ Додипломски Универзитетот обезбедува двете светски единствена глобална универзитетскиот кампус, и само мајстори во светот и докторски дипломи во нафта, гас и енергија администрација (МЕА, ДЕА и д-р) од врвот факултет во светот.... [-]


суверена богатство фонд, хеџ фонд и програма за управување со фонд

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Cambridge

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание. Како дел од оваа мисија [+]

Суверена богатство фонд, хеџ фонд и програма за управување со Фонд

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание. Како дел од оваа мисија, Кембриџ Додипломски Универзитетот обезбедува двете светски единствена глобална универзитетскиот кампус, и само во светот мајстори и докторски дипломи во Суверена богатство фонд (SWF) менаџмент, хеџ фонд (HF) менаџмент, и заеднички фонд (МФ) управување од врвот факултет во светот. Дизајниран да ги подготви глобални лидери и менаџери на суверена богатство, хеџ и инвестициски фондови, оваа програма ги интегрира Потопени регионални знаење на земјината топка со финансии, инвестиции, политички и економски софистицираност, и бизнис вештини за управување, да се насочите на пресудата, вештини и инстинкти во навигацијата сложените односи меѓу државата и приватниот сектор, правејќи звук одлуки за инвестиции за $ трилиони во суверена богатство, хеџ и инвестициски фондови од целиот свет.... [-]