Campbellsville University

Introduction

Read the Official Description

Мисија на Универзитетот Кемпбелсвил

Универзитетот Кемпбелсвил е сеопфатна, христијанска институција која нуди пред-професионални, додипломски и постдипломски програми. Универзитетот е посветен на академски совршеност цврсто втемелени во либерални уметности, кои поттикнува личен раст, интегритет и професионална подготовка во една внимателна околина. Универзитетот ги подготвува студентите како лидери на христијански службеници за доживотно учење, континуирана стипендија и активно учество во разновидно, глобално општество.

Основни вредности

  • Да се ​​поттикне академски квалитет преку пре-професионални сертификати, соработници, бакалауреат и програми за постдипломски студии преку традиционални, технички и онлајн системи.
  • Да се ​​обезбеди средина погодна за успех на учениците.
  • Да ги вреднуваме различните перспективи во заедницата во која живее Христос.
  • Да го моделира раководството на раководството и ефикасното раководство.

Акредитација

Универзитетот Campbellsville е акредитирана од страна на Јужна асоцијација на колеџи и училишта комисија за колеџи (SACSCOC) да додели сертификати, соработник, ергени, и магистерски степени.

Музичката програма на Кемпбелсвил е акредитирана од Националната асоцијација на училишта за музика (NASM). Програмата за подготовка на наставниците е одобрена од страна на Одборот за професионални стандарди за образование (EPSB) за образование и сертификација на наставници и е акредитиран од Националниот совет за акредитација за образование на наставници (NCATE). НАСДТЕК меѓудржавен договор дава можност за дипломираните студенти да заработат настава сертификати во други држави, иако може да има применливи услови. Програмите за магистерска социјална работа и магистерска програма за социјална работа се акредитирани од Советот за социјална работа (CSWE). Мајсторите за брак и семејна терапија се акредитирани од страна на Комисијата за образование за бракови и семејна терапија (COAMFTE). На RN на BSN медицински сестри програма е акредитирана од страна на Комисијата за образование за медицински сестри (ACEN).

Рангирање и признанија

Покрај тоа што се рангира како една од најдобрите христијански колеџи во Америка, како и врвна Кентаки и јужна институција во акредитирани национални и светски универзитетски рангирања како САД

Студираат во странство

Центарот за меѓународно образование на Универзитетот Кемпбелсвил нуди широк спектар на размени и програми за студенти. Имаме блиски врски со училиштата во Украина, Белизе, Бразил, Кина, Јапонија, Тајван, Јужна Кореја и Шпанија. ЦИЕ, исто така, нуди програми во 49 различни земји од целиот свет. Вие би можеле да студирате арапски во Аман, Јордан, да имате стажирање во Австралија или да учествувате во учењето за сервисирање во Хо Ши Мин Сити, Виетнам. Светот е на нашиот праг и можностите се бескрајни!

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа Certificates » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Part time MBAs » Гледа курс »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста во наставата на англиски на говорници на друг јазик (matesol)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Campbellsville USA Online + 2 more

Направете разлика во животот на учениците и во САД и во странство со Магистер по настава на англиски јазик на говорници на други јазици (TESOL). [+]

МАТЕСОЛ - Магистер по настава по англиски јазик на говорници на други јазици . Направете разлика во животот на учениците и во САД и во странство со Магистер по настава на англиски јазик на говорници на други јазици (TESOL). Овој степен ќе се развие на вештини треба да учат англиски како втор јазик (ESL) во САД или англиски како странски јазик (EFL) во странство. Со нашиот акцент на тоа да биде вистински глобална програма, ја развивме нашата наставна програма за да ги истражиме и механиката на јазикот и важноста на културата.... [-]


MSc

Магистер на науки во информатичка технологија за управување (MSITM)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 1 година July 2019 Соединети Американски Држави Louisville USA Online + 2 more

Се движат надвор од влез на ниво позиции во информатичката технологија и да стане лидер во областа со Магистер на науки во информатичка технологија за управување од Campbellsville University . [+]

MSITM - Магистер на науки во информатичка технологија за управување. Се движат надвор од влез на ниво позиции во информатичката технологија и да стане лидер во областа со Магистер на науки во информатичка технологија за управување од Campbellsville University . Магистер и напредни ИТ стратегии, како и бизнис менаџмент техники, вклучувајќи управување со проекти, преговарање и управување со тим. Членови на факултетот донесуваат години на експертиза на нивните курсеви и нудат лекции од вистински свет кои се применливи за денешниот динамичен свет на ИТ. По дипломирањето, студентот ќе биде подготвен да ги следи менаџерските работни места кои нудат и подобри бенефиции и подобри плати.... [-]


Магистер на науки во компјутерски науки (MSCS)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Campbellsville Louisville + 1 more

Магистер на науки во компјутерски науки (MSCS) е матични програма која бара 30 часа семестар. [+]

Магистер на науки во компјутерски науки (MSCS) е матични програма која бара 30 часа семестар. Програмата ги комбинира теоријата и практиката, со цел да ги подготви студентите да ги задоволат зголемената побарувачка од областа на информатичката технологија. Студентите кои влегуваат во програмата мора да поседуваат диплома и да имаат соодветна позадина во компјутерските науки за успешно да ја завршат програмата.... [-]


Videos

Welcome to CU