Charleston Southern University

Introduction

Read the Official Description

Јужна Чарлстон има за цел да се развие на студентите со добро заоблени образование либерални уметности втемелени во библиски светоглед. CSU нуди 48 додипломски специјалност и осум програми за постдипломски студии. Курсеви се достапни во училница и онлајн. Професионални дипломи се достапни во Нега, образование, наука, бизнис, технологија, музичка терапија, правда, математика, графички дизајн и Pre-Инженеринг.

Вера интеграција Визијата на универзитетот е да се биде христијанин универзитет признати на национално ниво за интегрирање на верата во учење, што доведува и служи. Мисијата Чарлстон Јужна Универзитетот е да се промовира академски совршеност во христијанска средина. Сите факултет, вработени и тренери се посветени на мисијата и визијата на универзитетот.

Подготвени за дипломирани студенти CSU подготвува дипломирани студенти со интегритет кои се критички мислители, вешти комуникатори и ефективна соработници поставен за вршење на одговорна улога во општеството. Дипломирани студенти ЦСУ се вработени низ целиот свет во образованието, владата, корпорации и непрофитни организации, како што се: Банката на Америка, Баер, Benefitfocus, Боинг, Бош, Дизни, Дупонт, ФБИ, General Electric, Интел, Џонсон и Џонсон, MeadWestvaco, SPAWAR, Texas Instruments и Велс Фарго.

NCAA дивизија јас Атлетика Чарлстон Јужна универзитет е еден од основачите на Биг Јужна конференција и спонзорира 16 спортови на NCAA дивизија јас ниво. CSU обезбедува на студентите-спортисти можност за академски совршеност, спортски успех и духовниот раст.

Мисија Промовирање на академската извонредност во христијански животна средина

Визија Да се ​​биде христијанин универзитет признати на национално ниво за интегрирање на верата во учење, што доведува и служат Учење 2 Коринтјаните 10: 5 "Ние ја уништи аргументи и секој претензија која се поставува против познавањето на Бога, а ние се заробеништво секоја мисла да се направи послушни Христос. "Водечки Колосјаните 3:17" И што и да правите, без разлика дали со збор или со дело, го прават тоа сите во името на Господа Исуса, благодарејќи Му на Бога Отецот преку него. "доделување на Ефесјаните 2:10" Зашто, ние сме Бог е изработката, создадени во Христа Исуса за добри дела, кои Бог однапред подготвен за нас да се направи. "

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во компјутерски науки

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Charleston + 1 more

Магистер на науки во компјутерски науки е дизајнирана да ги подготви студентите да ги преземе за управување со улогата во својата област или да се подготват за понатамошно докторски студии по компјутерски науки. Нашата програма нуди добро заоблени програма, давајќи им на студентите силна основа во широк спектар на теми, без оглед на нивниот фокус ... [+]

Магистер на науки во компјутерски науки

Магистер на науки во компјутерски науки е дизајнирана да ги подготви студентите да ги преземе за управување со улогата во својата област или да се подготват за понатамошно докторски студии по компјутерски науки. Нашата програма нуди добро заоблени програма, давајќи им на студентите силна основа во широк спектар на теми, без оглед на нивниот фокус.... [-]


Videos

International Student-Athletes

Charleston Southern University: First Look