Coleman University

Introduction

Read the Official Description

За 50 години, Колман Универзитетот служеше само како ексклузивна обука за компјутери Институција Сан Диего. Основана во 1963 година, Колман е призната како просперитетна сила во областа на информатичката технологија. Познат по своите иновативни, инвертен програма, на Универзитетот има докажано за да бидат успешни во наставата илјадници студенти на вештини, тие треба да ексел во одбраната на нивните поле.

Мотото "соништа во реалноста", на Универзитетот е сведоштво за посветеноста Колман да се осигура дека секој студент, се опремени со знаење и вештини, тие треба да ја градиме иднината на своите соништа. Од областа на програми како што се: развој на апликации, мрежна безбедност, и Игра Програмирање развој и дизајн, Колман се стреми да им обезбеди на студентите врвот стапка образовни искуства, додека ги нуди поддршка, пријателски, и поттикнување на средина за учење. Познавања и поддршка административен персонал Колман и факултетот дополнително го подобрува процесот на нечиј учење и да присуствуваат Колман прекрасен и исполнување на искуство. Посветена на подобрување на животот на своите студенти, Колман Универзитетот се стреми да се одржи академско совршеност и професионални големина.

Мисија и визија

Мисијата на Колман Универзитетот е да ги подготви студентите за значајни професионални кариери во информатичката технологија и бизнис, додека обезбедување на средина каде што оние кои стануваат дел од овој академската заедница може да се развие својот целосен потенцијал како човечки суштества. Колман Универзитетот овозможува можност за лица од различни потекла и возрасти да споделат идеи и вредности и да научат да работат заедно кон заеднички цели:

Да научат да размислуваат аналитички и креативно; да се разбере факти и идеи; на разумот од нив и да ги изразат заклучоци јасно. Да се ​​признае дека оние кои се господари на машини Во оваа возраст на продорни технологија имаат крајна одговорност на уверувајќи дека нивните напори за подобрување на квалитетот на животот на човештвото. Да се ​​промовира духот на интелектуална истрага, која ги подобрува културниот и социјалниот развој на заедницата.

Целите на академски програми се:

Да се ​​развие разбирање на предметот во област на специјализација. Да се ​​разбере односот на специјалната област на целиот царство на знаење. Да се ​​развие способности потребни за независна студија и истражување во соодветната област. Да се ​​интегрираат знаење и принципите на полето на специјализација во смирување теоретски и практични рамка. Да се ​​зајакне и да насочите и писмено и усно комуникациски вештини. Да обезбеди основа за живот на континуирано учење.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Господар на науката во информатичките системи за управување

Студии врз за студентски град Целосна 17 месеци September 2019 Соединети Американски Држави San Diego

На информациски системи за управување со програмата нуди на студентите можност да ги истражуваат напредни техники, актуелните трендови, и идните насоки во информатичките системи за управување. Нашата цел е да ви помогне да се направи разлика во вашата област на експертиза и однапред да позиција на поголема одговорност во рамките на вашата организација. [+]

Магистер на науки во Менаџмент информациони системи

На Менаџмент информациони системи програма нуди на студентите можност да ги истражуваат напредни техники, актуелните трендови, и идните насоки во информатичките системи за управување. Нашата цел е да ви помогне да се направи разлика во вашата област на експертиза и однапред да позиција на поголема одговорност во рамките на вашата организација.... [-]


Videos

Coleman University

Coleman University