College of Business at The University of Southern Mississippi

Introduction

Read the Official Description

За на Колеџот за бизнис Основана е како на Одделението за трговија во 1947 година да му служи на потребите на враќање ветерани, денес на Колеџот за бизнис е една од петте степен-доделување колеџи во Јужна Мис со опфаќа 80 членки на Факултетот повеќе кампуси и едукација на повеќе од 2.400 додипломски и постдипломски студенти. На Колеџот за бизнис е целосно акредитирана од страна на Меѓународниот - Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис. Оваа организација е премиерот агенција за управување со колегиум на образованието во светот. Со мали класи предава со полно работно време професори бизнис во пријателска атмосфера, на Колеџот за бизнис придонесува за личен и професионален развој на учениците и дава солидна основа за возбудлива кариера во бизнисот и сродните области каде било во светот. На додипломски студии, на колеџ нуди степени во сметководство, бизнис администрација, економија, модата малопродажба, финансии, на меѓународниот бизнис, маркетинг, менаџмент, менаџмент информациони системи и туризам и менаџмент. На ниво на постдипломски, на колеџ нуди Мајстор за бизнис администрација и мајстор на професионално Сметководство програми. Визија За да стане водечка средство за развој на кариерата во Мисисипи и по должината на Мексиканскиот Залив. Мисија Нашата цел е да обезбеди спектар на образовни производи, услуги и ресурси кои авансите на кариерите на нашите студенти, факултетот, и вработените, се зголемува и можности за кариера во регионалната деловна заедница. Ние оствари нашата мисија преку градење на вештини, негување на правата на интелектуална придонеси, и промовирање на бизнисот и претприемничка активност.    

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во економскиот развој

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Hattiesburg

Нашата програма цел е да им помогне на студентите во стекнување на професионална компетентност во концепти, вештини, работа алатки и креативни пристапи од суштинско значење за оние кои се вклучени во областа на економскиот развој, [+]

Одделот за економски развој нуди постдипломски работа доведува до Магистер на науки во економскиот развој и доктор по филозофија во меѓународен развој. Господар на програмата Целта на економскиот развој на програмата е да им помогне на студентите во стекнување на професионална компетентност во концепти, вештини, работа алатки и креативни пристапи од суштинско значење за оние вклучени во областа на економскиот развој, без разлика дали во заедницата, државата, регионално, национално или меѓународно ниво. Услови за прием: 1. Имаат 3.0 (4. 0 скала) точка просечна оценка во текот на последните две години на додипломски студии на студентот. 2. Прати ГРЦ резултати. Управниот Додипломски Запишување Тест (GMAT) може да се поднесе на местото на GRE. Студентите чиј мајчин јазик не е англискиот, мора да се постигне ТОЕФЛ резултат од 560 или повеќе. 3. Обезбеди три писма на препораките од лица квалификувани за да се процени подготвеноста на кандидатот за постдипломски студии. Писмата треба да бидат испратени до Министерството. 4. Во исклучителни случаи, студентите можат да бидат примени условно. Таквите студентите мора да заработи 3,0 на првите девет (9) семестар часови нумерирани 500 или над или на сите предмети земени а завршувањето на девет (9) часовна обврска, со цел да се квалификува за редовно прием. 5. Студентите може да се бара да се преземат некои предуслов курсеви во географијата или бизнис. 6. Прати изјава за намена и цели, портфолио и да продолжи. Наставната програма барања: 1. Успешно завршување на минимум од триесет (30) часа во дипломиран ниво курсеви како што следува: А Минимум дваесет... [-]


Магистер на науки во работната сила за обука и развој

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Hattiesburg

Целта на работната сила за обука и развој на програми господар е да ги подготви студентите да ги подобри човековите перформанси, рамнотежа индивидуалните и организациските потреби. [+]

На Колеџот за бизнис и економски развој нуди програма што води кон Магистер на науки во работната сила за обука и развој. Програмата ја нагласува и за истражување и теорија рамка, како и на практичната примена на сила за учење и перформанси. Целта на работната сила за обука и развој на програми господар е да ги подготви студентите да ги подобри човековите перформанси, рамнотежа индивидуалните и организациските потреби, да се изгради знаење капитал во рамките на организацијата, како и одредување на враќање на инвестицијата на програми за обука. Студентите учат да размислуваат стратешки да се дизајнира и развие интервенции кои позитивно ќе влијае на работното место за учење и перформанси. Оваа програма е наменета за проширување на наставни можности надвор од традиционалните граници на on-кампусот класа испорака. На работна сила за обука и развој Извршниот Формат програма користи далечинско учење платформа да се зголеми интеракција и учење не само за време на во-лице, викенд-класа сесии, но исто така и меѓу сесии преку онлајн комуникацијата меѓу студентите и професорите. WTD програмските цели Привлекување квалитетни студенти Придонесете кон телото на развој на човечки ресурси знаење Направете развој на човечки ресурси можности во трансфер на технологија Воспоставување на меѓународна мрежа на обука развој на човечки ресурси професионалци Предлагаат иновативни и тековната работна сила за обука и развој програми Програмата на мајсторот WTD е ги подготвува студентите да - Извештај за билансот индивидуалните и организациските потреби, - Изградба на знаење капитал во рамките на organizat јон, - Подобрување на човековите перформанси, и - Подобрување... [-]


Магистер по спортски менаџмент / МБА

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Hattiesburg

Оваа двојна диплома ќе си го дозволи надарени студенти уникатна комбинација на спорт индустрија искуство и деловни знаења, вештини и способности во однос на преземањето извршен спорт бизнис лице [+]

Двоен Мајстор за бизнис администрација (MBA) и магистрирал спортски менаџмент двојна програма е соработка помеѓу Колеџот за бизнис и колеџ за здравство.

На МБА / спортски менаџмент програма ќе се предава помеѓу школа за човекови ефикасноста и рекреација и на Колеџот за бизнис. Оваа двојна диплома ќе си го дозволи надарени студенти уникатна комбинација на спорт индустрија искуство и деловни знаења, вештини и способности во однос на преземањето извршен спорт бизнис лице. А кулминирајќи стажирање искуство со извршни директори во професионални и аматерски спортски организации ќе им даде на студентите на-обука на работното место, можности за мрежно поврзување и пристап до кариера во рамките на спорт индустрија. ... [-]


Master

господар на професионални сметководствени

Студии врз за студентски град Целосна 5 години September 2019 Соединети Американски Држави Hattiesburg

Целта на програмата за постдипломски (MPA) е да обезбеди повеќе длабочина и ширина во сметководството и во подготовката за професионални кариери и во јавните сметководствени и управувачки сметководствени области. [+]

Школата за сметководство и информациони системи во рамките на Колеџот за бизнис нуди мајстор на професионални Сметководство (МПА) степен програма. Целта на постдипломски (MPA) наставна програма е да обезбеди повеќе длабочина и ширина во сметководството и поврзани теми, отколку што може да се постигне во четиригодишна програма. Запишувањето во програмата е ограничено на оние ученици кои покажуваат голема веројатност за успех. Програмата што води до МПА е во суштина кулминација на петгодишна програма. Студентот кој заработува диплома со голем во сметководството може нормално да ја заврши програмата МПА со дополнителна работа од една година. Потребно е најмалку 30 часа дипломиран труд.ЦелЦелта на наставната програма МПА е да обезбеди повеќе длабочина и ширина во сметководството и поврзаните субјекти отколку што може да се постигне во четиригодишна програма. Акцент е ставен на подготовка за професионална кариера во јавните сметководствени и управување со сметководствени области.Курс ПредусловиСтудентите со различни образовни средини може да влезат во програмата MPA. Студентите кои имаат диплома од бакалауреат од акредитиран колеџ или универзитет мора или да ги пренесат или да ги преземат следниве курсеви:Применета анализа за бизнис (3 часа)Директорите за економија (микро и макро) (6 часа)Напредно деловно право (3 часа)Директорите за финансии (3 часа)Менаџерска статистика I & II (6 часа)Управување со организации (3 часа)Правна средина за бизнис (3 часа)Глобална менаџерска политика и стратегија (3 часа)Менаџмент информациони системи (3 часа)Директорите на маркетинг (3 часа)Потребни се следните сметководствени курсеви во пониско ниво:Директорите на сметководство (3 часа)Сметководствени процеси и системи (3 часа)Средно сметководство (6 часа)Напредно сметководство (3 часа)Ревизија (3 часа)Сметководство на трошоци... [-]


работна сила за обука и развој (wtd) - Извршниот формат

Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Hattiesburg

Акцентот на програмата е да се дефинираат како и дизајнот обука и не-наставни интервенции кои можат да се подобри ефикасноста на работникот, на процесот на работа, и на организациско ниво [+]

ИЗВРШЕН ФОРМАТ МАСТЕР програма Присуствуваат три на кампусот сесии по семестар поддржан од синхрони и асинхрони web-базирана учење Четврток, петок, сабота на кампусот распоред Можности за мрежно поврзување со обука и развој професионалци Можност за еден-на-еден интеракција со искусни WTD факултет и експерти индустрија Оваа програма е наменета за проширување на наставни можности надвор од традиционалните граници на on-в ampus класа испорака. Извршниот Формат WTD програма користи за учење на далечина платформа да се зголеми интеракција и учење не само за време на во-лице, викенд класа сесии, но исто така и меѓу сесии преку онлајн комуникацијата меѓу студентите и професорите. На WTD извршен формат програма вклучува: - Интензивни курсеви - Онлајн курсеви - Проект-базирани курсеви - Курсеви, кои ги комбинира електронски и викендот, кампусот базирани испорака WTD курсеви се наменети за да се обезбеди локација и време флексибилност за зафатен професионалци, кои се обидуваат да ги зголемат своите знаења, вештини и кредибилитет во обуката професијата, но не може да се преселат за традиционална дипломиран програма. На работна сила за обука и развој (WTD) програма господар нагласува и за истражување и теорија рамките на работната сила учење и перформанси, како и неговата практична примена. Акцентот на програмата е да се дефинираат како и дизајнот обука и не-наставни интервенции кои можат да се подобри ефикасноста на работникот, на процесот на работа, и на организациско ниво. Човекови подобрување на ефикасноста во организациите се бара повеќе од разбирање на обука дизајн и испорака. Програмата на мајсторот WTD е им нуди на студентите им се... [-]