College of Saint Rose

Introduction

Read the Official Description

Многу можности, еден фокус - студентите кои се направи разлика

Колеџот на Света Роуз е прогресивна заедница на научници фокусирана на стекнување знаење и примена на она што тие го научиле да го направи светот околу нив подобро. Се наоѓа во срцето на Албани, главниот град на државата Њујорк, Свети Роуз нуди приватна, независна, coeducational колеџ искуство во различни урбана средина.

Со околу 4.500 полно и скратено работно време на студентите, Свети Роуз има разновидна понуда на додипломски, постдипломски и уверение програми насочени кон двете традиционални студенти и работат професионалци. Ние се комбинираат силните студии во либерални уметности и науки, со неограничени можности за практиканти, додипломски истражувачки и студирање во странство, како и можности за студентите да се вклучат во значајни служба на заедницата.

Основана во 1920 година од страна на сестрите на свети Јосиф од Carondelet, Свети Роуз остана доследен на својата мисија, не само за подготовка на студентите за нивните кариери, но, исто така, ги подготвува за живот.

Мисија

Колеџ на Свети Роуз заедница ангажира високо мотивирани додипломски и постдипломски студенти во ригорозни образовни искуства. Во прогресивна традиција од основачите сестри на Свети Јосиф од Carondelet, ние го поздравуваме мажите и жените од сите верски и културни средини. Во прилог на развивање на нивните интелектуални капацитети, студентите имаат можност да се посветам на нивните креативни и духовни дарови во разновидна заедница учење кое промовира интегритет, меѓузависност, како и меѓусебно почитување.

На колеџот обезбедува карактеристична и сеопфатна либерални уметности и професионални програми кои ги инспирира нашите дипломци да бидат продуктивни возрасни, критички мислители, и мотивирани, се грижат граѓаните. нашиот ангажман со урбаната животна средина се проширува за поставување образовни можности и ги поттикнува енергична вклученост на заедницата Свети Роуз и ефективно лидерство во општеството.

Со кампус во срцето на историскиот Албани, главниот град на државата Њујорк-Свети Роуз е познат по своите ригорозни стипендија и живописни универзитетската заедница.

Академици. 43 програми за додипломски студии, програми 29 магистерски и 19 напредни сертификати на располагање на нови студенти. Рангирана како Северна Универзитетот најдобар од страна на американските Вести &. Факултет. 93% од нашите полно работно време наставни факултет членови имаат највисок степен во својата област. Лични внимание. Односот на студент-факултетот е 14: 1, а Свети Роуз вработува нула асистенти, па ќе работат директно и често со вашите професори. Студенти. Речиси 4.500 студенти (вклучувајќи ги и 2.800 студенти) од 36 држави, а повеќе од 55 земји. 48% на студенти во живо на кампусот. Финансиска помош. 99% од студентите од прва година се добијат некои финансиска помош, со просечен пакет на $ 26.891. Што да се прави.

На кампусот: се во игра на NCAA дивизија II, да избираат меѓу 40 студентски клубови, и да се забавуваат во девојка интрамурален спортови сè, од cheerleading до крајната фризби.

Надвор од кампусот: види топ-име бендови во концертот, да присуствуваат на Бродвеј продукции, прошетка низ улица саеми, поминуваат попладне во паркот ...

Постдипломски степени со цел

Бутам на вашата кариера. Збогати себе. Заработи Свети Роуз постдипломски студии.

Поединци кои се заработени Свети Роуз дипломиран степени се сили за позитивни промени. Тие водат училиштата, да влијаат на јавната политика, пишува романи, извештај на вести, се изгради ИТ системи, водење ваков вид истражување, се кандидира корпорации, и да почне сопствените компании.

Како не тие се таму? Со заработка постдипломски студии на Колеџот на Света Роуз. Тие добија лично внимание од факултет со истакнати ингеренциите и сакаат увид. Тие уживаа мала класа големини, флексибилни вечер, на интернет и ден класи и ригорозни области на студии.

Тоа го направи разлика во нив, па тие би можеле да направат разлика - и да стане кои тие навистина сакаат да бидат.

Заработуваат диплома моќен кариера потег. Во просек, луѓето со господар заработи 23 проценти повеќе од луѓето со диплома.

Додипломски и постдипломски програми

Четири училишта: уметност и општествени науки, бизнис, образование и математика и наука 43 додипломски студии програми 6 Додипломски сертификат Програми 29 програми магистерски студии 19 Напредно сертификат Програми 11 Забрзана / двојна диплома програми за награди диплома 's и мајстор' s диплома од колеџ на Свети Роуз во последните пет години Диплома или диплома од Света Роуз плус БС Инженеринг во партнерство со Rensselaer Polytechnic Institute БС плус МСП во клиничка лабораторија науки во партнерство со Албани колеџ за фармација БС плус сертифициран медицински технолог во партнерство со Рочестер Општа болница или Методистичката болница во Њујорк БА / БС плус JD во партнерство со Албани на Правниот факултет, Пејс Универзитетот Правниот факултет, или Западна Нова Англија Универзитетот на Правниот факултет МБА плус JD во партнерство со Албани на Правниот факултет

студентски живот

  • 80% од freshmen живеат на кампусот; 45% од студенти во живо на кампусот - Alana со полно работно време студенти: 20% - 33% мажи; 67% жени со полно работно време студенти - членки претставени во студентските тело: 32 - Земји претставени во студентските тело: 50 - Студентска Асоцијација клубови: 35
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер по информатика

Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри August 2019 Соединети Американски Држави Albany

Со магистрирал во информатичката технологија, ќе стекнете вештини за техничка комуникација и тимска работа - кои се во голема побарувачка кај работодавачите - како и напредно познавање на структури на податоци, компјутерска архитектура, системи за управување со бази на податоци, комуникација со податоци, дизајн на кориснички интерфејс и софтверски инженеринг. [+]

Со магистрирал во информатичката технологија , ќе стекнете вештини за техничка комуникација и тимска работа - кои се во голема побарувачка кај работодавачите - како и напредно познавање на структури на податоци, компјутерска архитектура, системи за управување со бази на податоци, комуникација со податоци, дизајн на кориснички интерфејс и софтверски инженеринг. А подлабоко разбирање на информациски системи може само да ги подобрат вашите можности за кариера.... [-]


МСП во компјутерски науки

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Albany

Имате голема љубопитност за да дознаете како работите функционираат, и дали наоѓате големо задоволство при решавање на проблемите? Дали сакате градење на кариера креативни решенија за најитните предизвици во општеството? [+]

Имате голема љубопитност за да дознаете како работите функционираат, и дали наоѓате големо задоволство при решавање на проблемите? Дали сакате градење на кариера креативни решенија за најитните предизвици во општеството?

Компјутерски научни професионалци го менуваат светот - ги заштитуваат личните податоци на потрошувачите, им помагаат на заедниците да закрепнат од катастрофи, да ја подобрат здравствената заштита, да го хранат светот - во секоја индустрија и секоја организација, претворајќи апстрактни идеи во конкретни алатки за да им помагаат на другите.... [-]


Master

MSEd образовна психологија

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Albany

Ако се стремат да ги мотивира децата во вашата училница, бидете настава повеќе возбудлив, истражување на наставни методи, и оценка на програми и лекции, програма Света Роуз по психологија може да се отвори овие можности за вас. [+]

Ако се стремат да ги мотивира децата во вашата училница, бидете настава повеќе возбудлив, истражување на наставни методи, и оценка на програми и лекции, програма Света Роуз по психологија може да се отвори овие можности за вас.

Дипломирани напушти оваа програма со способноста да го критикувам било наставни ситуација-учење математички концепти во типичен училница, што доведува возрасни работилници за Стејт департментот за образование, спроведување на настава родителство, грант пишување, програма за евалуација, и други, а потоа и да развијат стратегии кои ќе ви помогнат создаде оптимална средина за учење. Студентите избираат од една од четирите програми кои водат до диплома:... [-]


МСП во бизнис анализи

Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Соединети Американски Држави Albany

Зошто да изберете Свети Роуз за бизнис анализи? Сето тоа е за броевите во скоро секоја индустрија. Но мора да знаеш што да правиш со нив. Програмата за бизнис анализи на Свети Роуз е интензивно, применето образование дизајнирано да ви помогне да го направите вашиот знак во "големи податоци". [+]

Зошто да изберете Свети Роуз за бизнис анализи?

Сето тоа е за броевите во скоро секоја индустрија. Но мора да знаеш што да правиш со нив. Програмата за бизнис анализи на Свети Роуз е интензивно, применето образование дизајнирано да ви помогне да го направите вашиот знак во "големи податоци".

Нашата специјализирана програма оди подалеку од традиционалната анализа на податоци, обраќајќи се на тоа како таа анализа се применува за донесување одлуки во вистинска деловна средина. Основна работа вклучува теорија, математика и компјутерски науки. Ако не доаѓате од компјутерска наука, ние ќе ви ги дадеме потребните алатки за да бидете успешни во оваа програма. Тогаш ќе изберете одредена песна: маркетинг, користејќи податоци за следење и предвидување на однесувањето на потрошувачите и купување на модели; или менаџмент, примена на податоци практично во рамките на една организација за продажба, или повеќе, цели за човечки ресурси.... [-]


Videos

The College of Saint Rose

International Student Testimonial: Adil Siddique

Contact

The College of Saint Rose

Адреса, линија 1 The College of Saint Rose 432 Western Avenue, Albany
Albany, New York, Соединети Американски Држави
Website http://www.strose.edu/gradprograms
Број на телефон +1 518-454-5143