CollegeWeekLive

Introduction

Read the Official Description

CollegeWeekliv д им помага на учениците со нивните пребарување колеџ. Еден во три колеџ-врзани студенти користи сајт да ви помогне да стигнете на колеџ приемните процес и да се најде најдобриот натпревар колеџ. CollegeWeekLive им овозможува на студентите да живеат разговор со приемните претставници и студенти од стотици универзитети во САД и да се види презентации од експерти за образование на теми како што полагање на TOEFL, добивање на студентска виза, изборот на колеџ, и многу повеќе.

Дали сте заинтригиран од идејата за посета на универзитет во странство? Придружете ни се денес за меѓународни студенти ден, бесплатен онлајн настан посветен на помагајќи ти да се одлучи дали студирањето во странство е во право за вас.

Разговор во живо со стотици универзитети, вклучително и Универзитетот на Флорида, Лос Анџелес и Тексас Техника Добијат совети од експерти за студирање во странство Слушнат за искуствата на другите ученици

Стипендија понуда 1000 $ - Месечна CollegeWeekLive Стипендија CollegeWeekLive наградува студентите за истражување колеџи онлајн. Посетете го нивниот веб-сајт и да ја посетите на www.collegeweeklive.com три факултети од интерес за вас додека сте таму. Ќе биде автоматски внесено да победи $ 1000 кон школувањето на колеџ. Можете да внесете оваа стипендија еднаш месечно. Студент сведоштва "Овој веб-сајт е одличен ресурс за вас во однос на тоа како да се избере вистинскиот училиште, се развие својата иднина наставен план, како и да научат за животот во САД!" Лиу З., средношколец "CollegeWeekLive е лесен начин за меѓународни студенти да се запознаат со универзитети во САД и тестови." Mengying В., студент на Универзитетот на Калифорнија во Сан Диего "CollegeWeekLive има неверојатна кориснички интерфејс, тоа е неверојатно лесно да се движите помеѓу различни колеџи и ми беше мило што тоа се вклучени и сите мои врвот избори. Искуството беше прекрасен и јас многу би го препорачувам на сите мои пријатели се подготвуваат да се применуваат во различни училишта. " А. Рамос., Средношколец

This school offers programs in:
  • Англиски

Programs
Моментално нема програми за да се прикаже

Ве молиме да се насочите пребарување погоре, проверете го нашиот популарен категории подолу или вршење на клучни зборови за пребарување.


... or simply by choosing your degree: