Colorado State University Pueblo

Introduction

Read the Official Description

Богата со наследство, раст и можност.

Државниот универзитет во Колорадо-Pueblo е сместен во историски и културно богат заедница на повеќе од 100.000 луѓе, се наоѓа во јужниот дел на државата во близина на подножјето на Карпестите Планини, само кратко возење на Денвер и Колорадо Спрингс.

географија и атракции во државата се создаде возбудлива околина за овој жив колеџ кампусот. ЦСУ-Pueblo 5.000 студенти да напредува во мали класи подучени од едукаторите од светска класа. Надвор од училницата ние се поттикне возбудлива, авантуристичка и социјална средина богата со култура, атлетика, и сите убавини регион Pikes Peak има да понуди. И со над 300 сончеви денови во годината, луѓето овде имаат здрава љубов на отворено.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа курс » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во индустриски системи и инженерство

Студии врз за студентски град Целосна 36 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Pueblo

Постигнување на Магистер на науки степен во индустриски системи и инженерство подготвува да ги преземе во врска со дизајн и анализа на комплексни, човек-машина системи во различни индустрии [+]

Постигнување на Магистер на науки степен во индустриски системи и инженерство, ќе се подготвува да ги преземе за дизајн и анализа на комплексни, човек-машина системи во различни индустрии:

Производство и услужни индустрии системите за здравствена заштита Владини агенции Непрофитни организации Пат во кариерата

Со постдипломски студии во системско инженерство, ќе бидат квалификувани да работат со "големата слика" или системи перспектива потребни за да служат како менаџмент и операции аналитичар во чиј фокус е ефикасност и ефикасно извршување системи.... [-]


Магистер на науки во областа на инженерството

Студии врз за студентски град Целосна 33 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Pueblo

На МСП во инженерство има две области акцент: мехатроника и железничката инженеринг. област на акцент во мехатроника се потпира на постојната диплома по инженерство со специјализација во мехатроника. [+]

На МСП во инженерство има две области акцент: мехатроника и железничката инженеринг. област на акцент во мехатроника се потпира на постојната диплома по инженерство со специјализација во мехатроника. област на акцент во железничка инженеринг е зајакната со персоналот и лабораториите во транспортот технологија центар, Inc. (TTCI), инженеринг објект од светска класа, кој се наоѓа во Pueblo. Подружница на Здружението на американски железници на Америка, TTCI е "водечки превоз истражување и тестирање организација обезбедување на новите решенија технологија за железничката индустрија во Северна Америка и во светот." (Www.aar.com) Очекувани Студентски Резултати за учење. Секој дипломиран Македонската берза ќе бидат способни да:... [-]


Videos

CSU International Students

Welcome to CSU