Columbia Video Network - The Fu Foundation School Of Engineering And Applied Science

Introduction

Read the Official Description

Колумбија Видео Мрежа е водечки на полето на онлајн учење од своето основање во 1986 година, овозможувајќи им на илјадници на работните професионалци и далечински наоѓа на студентите да имаат корист од учење на далечина и да ги извршуваат нивните дипломи без жителство на кампусот во Њујорк. На Фондацијата Училиште Фу за инженерство и применети науки (SEAS) нуди широк-базирана обука во рамките на голем истражувачки универзитет и е совршено прилагоден да се едуцираат идните лидери инженеринг и да ги поттикне технички писменост. Нашите инженерство и применети науки програми, кои се меѓу најстарите и највлијателните, да ги прифати новите технологии на нацијата и интердисциплинарна можности.

Нашата цел е да ги поттикне нашите студенти да станат лидери на утрешнината технологија. За таа цел, ние се поттикне извонредност во наставата и да учествува во светска класа истражување со цел да се промовираат нагласок на сечење на работ. Го поздравуваме вас да ни се придружите на оваа возбудлива патување во иднината.

Постојат многу постдипломски академска можности на располагање на вас на интернет од Колумбија Видео Мрежа. CVN студентите имаат корист од лични внимание поврзани со мали колеџи, како и од голема академски ресурси на еден од главните истражувачки институции. Како студент Колумбија, ќе имате пристап до светски познати професори, кои се лидери и иноватори во нивните области.

Дипломиран онлајн студенти инженеринг на Колумбија уживаат во широк спектар на академски програми за да изберете од вклучувајќи истражувачки активности, методи во финансии, индустриски и системи инженеринг, биомедицински инженеринг, хемиски инженеринг, применета математика, применета физика, компјутерски науки, електротехника, Машински и Градежен факултет, Градежништво и управување со системи, материјали науката.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online MSc » Гледа Health MSc »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во операции за истражување

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Операциони истражувања е применета наука и се занимава со квантитативни одлука проблеми, обично вклучуваат распределба и контрола на ограничени ресурси. Се јавуваат вакви проблеми, на пример, во работата на индустриските фирми, финансиски институции, здравствените организации, транспортни системи, енергија и ресурси, како и владата. Операции истражувачки аналитичар на се развива и го користи ... [+]

Магистер на науки во операции за истражување

Операциони истражувања е применета наука и се занимава со квантитативни одлука проблеми, обично вклучуваат распределба и контрола на ограничени ресурси. Се јавуваат вакви проблеми, на пример, во работата на индустриските фирми, финансиски институции, здравствените организации, транспортни системи, енергија и ресурси, како и владата. Операции истражувачки аналитичар на се развива и користи математички и статистички модели за решавање на овие проблеми одлука. Како инженери, тие се проблем formulators и решаваат. Нивната работа бара формирање на еден математички модел на систем и анализа и предвидување на последиците од алтернативни начини на функционирањето на системот. Анализата може да вклучи математички техники за оптимизација, и статистички методи, експерименти и компјутерски симулации. Операциони истражувања курсеви се понудени на Универзитетот Колумбија од 1952 година.... [-]