Cornell Tech

Introduction

Read the Official Description

Корнел Техника е револуционерен модел за постдипломски образование која ги спојува технологија со бизнис и креативно размислување. Корнел Техника среќаваат истомисленици факултет, бизнис лидери, технолошки претприемачи и студенти во каталитички животната средина за да се произведе визионерски идеи втемелени во значајни потреби кои ќе го откриеме начинот на кој живееме.

Џоан & Ирвин Џејкобс Technion-Корнел Институтот отелотворува академски партнерство меѓу Универзитетот Корнел и на Мајстор - Израел Институтот за технологија на Универзитетот Корнел Техника.

привремено кампусот Корнел Техника е и работи во зградата на Google Челзи во Њујорк од 2012 година, со растечката светска класа факултет, магистерски и докторанти и postdocs кои работат со технолошки ориентирана организации и компании и за своја стартап.

Изградба е во тек на постојан и одржлив 12-акр кампус Корнел Техника на Рузвелт Ајленд, со првата фаза треба да се отвори во 2017 година. Кога целосно ќе заврши, во кампусот ќе вклучува 2 милиони квадратни стапки на state-of-the-art објекти, повеќе од 2 акри на отворен простор, и ќе биде дом на повеќе од 2.000 дипломирани студенти, а речиси 280 факултет и кадар.

Нашата мисија

Корнел Техника се фокусира на создавање пионерски лидери и технологии за дигиталната ера, преку истражување, технологија комерцијализација, и постдипломски-ниво на образование во професионални мајстори, докторски и постдокторски нивоа.

Нашата премиса е дека брзото темпо на иновации во дигиталната ера повикува на нови пристапи кон комерцијализација на технологија универзитет, ново ниво на стратешка соработка помеѓу компаниите и универзитетите, како и нови наставни програми за постдипломски образование. Ние создаваме нови академски програми кои се вклопуваат технички длабочина, бизнис умешност, практично знаење, дизајн вештини и "градител" начин на размислување.

Нашиот дом кампуси

Мрежата Корнел Техника проширува надвор од Њујорк и на другите институции кои ни помагаат да продолжиме со нашата мисија секој ден.

Корнел е приватна, универзитетско најелитните колеџи и универзитети во земјата-грант за државата Њујорк. Корнел мисија е да се открие, да се зачува и да се прошири знаењето; производство на креативни работа; и промовирање на културата на широка истрага во текот и над заедницата Корнел. Корнел Техника нуди степени во врска со овие училишта:

  • Корнел колеџ за инженерство
  • Џонсон Факултетот за менаџмент
  • Правниот факултет Корнел

Кога Корнел беше подготовка на понуда за применета наука натпревар во Њујорк, на Мајстор - Израел Институтот за технологија беше логичен избор за академски партнер. Со репутација на Израел како "StartupNation" и историја на производство на водечки технолошки претприемачи во земјата на Мајстор е, Корнел знаеја дека има заедничка визија:

  • Израел е дом на најголема концентрација на високо-технолошки стартување компании надвор од Силиконската долина.
  • Мајстор дипломирани сочинуваат поголемиот дел на израелско-образовани научници и инженери, кои претставуваат повеќе од 70% од основачите и раководителите на високо-технолошки индустрии во земјата.
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health MSc » Гледа 1-year MBAs » Гледа Law LLM »

Programs

This school also offers:

MSc

Технион-Корнел двоен магистерски дипломи во врска медиуми

Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Соединети Американски Држави New York

Овој степен од прв степен, развиен со влез од технолошките компании како Фејсбук и Њујорк тајмс, ве става на пресекот на технологијата, човечката психологија и познанието и претприемништвото. [+]

Технион-Корнел двоен магистерски дипломи во врска медиуми

Степен: MS ИНФОРМАЦИСКИ СИСТЕМИ (CORNELL)

Дигиталните уреди и платформи го трансформираа начинот на кој комуницираме со светот, станувајќи важен и неопходен дел од тоа како работиме, учиме, купуваме, комуницираме - дури и возиме. Сепак, употребата на сврзувачки медиуми допрва треба да биде целосно реализирана, а начините со кои комуницираме со нив се под постојани иновации.... [-]


Master

Магистер по електротехника и компјутерско инженерство

Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Соединети Американски Држави New York

Развијте ја технологијата на утре. Cornell Tech Електрика [+]

Магистер по електротехника и компјутерско инженерство

Развијте ја технологијата на утре. Cornell Tech Електрика

Мајсторот на факултет во електротехника

Возбудливите случувања во машинско учење, технологијата на сензори и обработка на сигнали и слики создаваат нови можности за инженери и компјутерски научници со напредни технички вештини и претприемачки начин на размислување за да ги претворат тие случувања во нови производи и услуги. Cornell Tech Магистер по електротехника... [-]


Магистер по компјутерски науки

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави New York

Технолошкото поле е се побрзо и претприемачко, а најуспешните програмери и програмери се оние кои разбираат како технологијата се претвора во производ. Нашите CS мајстори степен ќе ви даде дека разбирање. [+]

Магистер по компјутерски науки

Технологијата постои за да ги задоволи човечките потреби и да ги реши човечките проблеми. И денешните технолошки управувани нови претпријатија имаат потреба од инженери и компјутерски научници кои, исто така, ја разбираат и бизнис-страницата за носење иновативни решенија на пазарот.

Cornell Tech Магистер по компјутерски науки ќе им даде на студентите на технички вештини потребни за да се развие врвни решенија, додека изложување на нив за претприемништво и управување со производи.... [-]


Магистер по операции за истражување и информатички инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Соединети Американски Држави New York

Секој бизнис во која било индустрија добива конкурентска предност кога може да ги искористи податоците за да ги информира стратешките одлуки. Нашите ORIE мајстори ќе ви даде математички и моделирање вештини што треба да се стави на податоци на работа. [+]

Магистер по операции за истражување и информатички инженеринг

Бизнисите од сите видови и големини се преплавени со податоци и гладни за квалификувани аналитичари и научници за информации кои можат да ги користат тие податоци за да направат интелигентни деловни одлуки во реално време. Cornell Tech 's магистер по операции за истражување и информатички инженеринг (ORIE) ќе ви обезбеди со математичко моделирање и анализа на податоци вештини што треба да се вози на одлуки кои ги подобруваат задоволството на клиентите и оперативната ефикасност.... [-]


Contact

Адреса, линија 1 2 W Loop Rd, New York, NY
10044 New York, New York, Соединети Американски Држави
Број на телефон false