Cox School of Business, Southern Methodist University

Introduction

Read the Official Description

Основана во 1920 година, на SMU Кокс школа за бизнис подготвува студентите со вештини, знаења и искуства кои им се потребни за да се успее во бизнисот. Мајор € "вклучувајќи Бизнис, Економист, Фајненшл тајмс, Форбс, американскиот Вести & и" Вол стрит Journalâ € "ранг SMU Кокс меѓу најдобрите бизнис училишта во земјата и во целиот свет. &nbsp Кокс школа нуди полн спектар на додипломски и постдипломски програми, како и иновативни програми за образование извршната власт, опфаќајќи ги сите аспекти на бизнисот лидерство и менаџмент. Училиштето е предводена од деканот Алберт В. Niemi Џуниор, активен учител, научник и автор. &nbsp Постојат многу причини да се избере Кокс Школа за вашиот бизнис € ", но четири клучни предности поставите искуство Кокс, освен: Стратешка локација. SMU Кокс се наоѓа во срцето на Далас, светски центар за трговија и култура. Youâ € ™ ќе имате можност редовно да комуницирате со бизнис лидери и експерти, преку серија звучник, стаж, и менторски програми. Мали приватни-училишна средина. Нашата големина и култура поттикнуваат интеракцијата и соработката. Youâ € ™ ЛЛ развие блиски односи со професори и колеги € "внатре и надвор од училницата. Силна професионална мрежа. "Економист" е рангирана на Кокс # 1 во Соединетите Американски Држави и # 7 во светот за € œPotential на мрежата. "Youâ € ™ ЛЛ неспоредлив имаат пристап до професионални совети, кариера можности за мрежно поврзување и социјални врски во целиот свет. Иновативни програми. Кокс училиште има силна историјата на развој на иновативни програми и ресурси, кои им овозможуваат на студентите ногата врз нивните врсници. Во 1970 година, ќе воведе Институт за претприемништво, една од првите такви центри од ваков вид. Ние сме пионери во извршната власт и менторски програми за развој на лидерството центри за додипломски и постдипломски студенти бизнис. Нашите "Американ ерлајнс" Глобална Лидерство програма, започна во 2000 година, а Соединетите Бизнис Научниците програма, започна во 2001 година, биле емулиран, но не се исти со голем број на други училишта. Овие и други ресурси, вклучувајќи и повеќе од десетина специјализирани центри и институти, прави образовни искуства Кокс навистина уникатна.

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Graduate Certificates » Гледа Part time MBAs » Гледа курс » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

господар на науката во сметководство (МСА)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Dallas + 1 more

Јужниот методистички универзитет е високо ценет за својата посветеност кон совршеност во образованието. Школата Кокс е акредитирана од AACSB и целосно ја прифаќа филозофијата на SMU дека учењето е доживотен процес. [+]

Како професионален сметководител, крајна линија меѓу потенцијалните работодавци и клиенти е вашето докажано владеење - во техничките знаења, способноста за критичко размислување и комуникациските вештини. Сега можете да го подобрите вашиот кредибилитет и да ги проширите вашите можности за кариера во областа на сметководството и финансиите со изградба на вашиот додипломско образование додека се подготвувате за КПД сертификација. На додадена вредност на MSA од Кокс школа за бизнис е престиж на постдипломски студии од еден од водечките универзитети на нацијата. Јужниот методистички универзитет е високо ценет за својата посветеност кон совршеност во образованието. Школата Кокс е акредитирана од AACSB и целосно ја прифаќа филозофијата на SMU дека учењето е доживотен процес. Кокс MSA е 32 кредит часови програма *, која може да се извршува со полно работно време или со скратено работно време. Студентите извршуваат MSA степен на полно работно време може да се очекува да заврши степен во два семестри. Студентите кои ги извршуваат MSA степен на скратено работно време основа може да се очекува да заврши степен во четири семестри. MSA Преглед на наставната програма Наставната програма на Магистер на науки во сметководство (MSA) програма во Кокс е дизајниран да им обезбеди на студентите со повеќе во-длабочината на испитување на критични сметководствени, даночни и финансиски прашања. Студентите ќе земат вкупно 32 кредит часови. Половина од овие часови се избрани како изборни предмети од постдипломските понуди на SMU Cox. Потребни предуслови Кандидатите мора да покажат познавања во следните области како што е докажано со задоволително завршување на следните курсеви... [-]


Магистер на науки во претприемништвото

Студии врз за студентски град Дел-студии 16 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Dallas

Програмата обезбедува и увид бизнис вештини потребни за да се донесе тековната работа на ново ниво, лансирањето на новата компанија, или подигнете на услуги за претприемачки клиенти. [+]

Кокс МСП во претприемништво е 16-месечен вечерните часови и викенд програма дизајнирана да се прилагоди на распоредот на работните професионалци. Таа е наменета за поединците кои посакуваат цврста основа во претприемничкиот менаџмент, врз основа на Ѓорче за финансии, сметководство, операции, стратегија, маркетинг и менаџмент. Програмата обезбедува и увид бизнис вештини потребни за да се донесе тековната работа на ново ниво, лансирањето на новата компанија, или подигнете на услуги за претприемачки клиенти. ... [-]


Магистер на науки во управување со

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 10 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Dallas + 1 more

На 10-месечно вечерните часови и викенд програма располага со распоредот на работните професионалци, овозможувајќи ви да добијат вредни бизнис вештини без напуштање на работна сила и веднаш го применуваат овие вештини за вашата работа [+]

На Кокс Магистер на науки во менаџмент (МСМ) програма е наменета за висок потенцијал на вработените кои бараат основните бизнис обука за остварување на нивните професионални цели, но за кого на традиционалниот МБА не е најдобро одговара. Програмата ќе биде добро одговара, ако се: - Обид за фокусирани кариера во индустријата како и телекомуникации, Воздухопловство и одбрана, или ИТ услуги, а ти треба да се развиваат основните буџетирање, управување, финансиски, и вештини за стратешко планирање да ја преземе водечката позиција во рамките на избраната дисциплина, или - Работа во друга област, немаат додипломски студии по бизнис, и треба да биде способна да зборува на јазикот на основните бизнис да ги унапредат својата кариера. На 10-месечно вечерните часови и викенд програма располага со распоредот на работните професионалци, овозможувајќи ви да добијат вредни бизнис вештини без напуштање на работна сила и веднаш го применуваат овие вештини за вашата работа. Нашите основни програма, извонредна бизнис факултет, и уникатни услуги и ресурси направи Кокс МСМ на најдобра вредност пари да го купам. За помалку од една година, ќе добие нога горе на твоите врсници и да преземе значајни чекори кон постигнување на позиција сте го поставите вашиот место. Поени за Диференцирање Во Кокс МСМ програма, ќе имаат можност да учат од еден реномиран бизнис факултет, полски вашиот водство и комуникациски вештини, развивање на менторски однос со искусен извршната власт, и да се воспостави професионални контакти преку нашата глобална мрежа. Реномиран бизнис ФАКУЛТЕТ Кокс школа привлече единствена група на професори одликувани од нивните иновативни истражувања,... [-]


Master

Семинар за Високи раководители во нафтената и гасната индустрија

Студии врз за студентски град Дел-студии 2 недели September 2019 Соединети Американски Држави Dallas

Во текот на две недели текот на студијата, ќе го прошири вашето знаење од љубопитство области на лидерство, корпоративната стратегија, планирање и финансиска контрола, како и корпоративните финансии. [+]

Семинар за Високи раководители во нафтената и гасната индустрија - Развивање на високи менаџери во Новиот век Две недели воопшто програмата за управување уникатно прилагодена на нафтената и гасната индустрија и потребите на највисоко ниво на менаџери. Виза сигнализација: Со силно обезбедување денес, добивањето на виза може да биде богат и долготраен процес. Ако биде потребна виза за да влезат во САД, не заборавајте да се регистрирате за оваа програма што е можно порано за да може да се овозможи доволно време да се вашето барање за виза да се обработи. Во текот на изминатиот четврт век, многу стотици високи менаџери индустрија од целиот свет се собраа во овој курс SMU да споделат идеи и да се добијат широка бизнис образование, релевантни за денешниот постојано менување на нафта и гас на животната средина. Во текот на две недели на овој семинар, ќе истражувам во областа на теорија и пракса. Ќе се справи со клучните стратешки, финансиски, лидерство, и оперативни прашања во контекст на нафтената и гасната индустрија. Програмата е интензивна, две-недела курс на студија која почнува доцна попладне во неделата и се заклучува на пладне на вториот во петокот. Кој треба да ги посетуваат Семинарот е наменет за директори во позициите на значителен општ менаџмент одговорност (или оние што за да се движат во такви места), кои сакаат да ја подобрат нивната севкупна менаџерската ефективност. Тоа е исто така погоден за оние менаџери со значителна менаџерски одлуки одговорности во одредена индустрија сегмент или функционална област, како што се истражување, производство,... [-]