Dallas Baptist University College of Business

Introduction

Read the Official Description

На Колеџот за бизнис во Далас Крстител Универзитетот се обврзува да опремување на традиционалните возраст и возрасни ученици со исклучителна образовни искуства да ги подготви за глобалната деловна средина. Централно место во оваа образовна искуство е интеграција на христијанската вера и вредности со стручни студии за бизнис. Како резултат на својата академска подготовка на Колеџот за бизнис, студентите треба да можат да направат значајни придонеси во нивна служба на другите преку одбраната на нивните кариери. На BBA програма на Колеџот за бизнис е акредитирана од страна на Здружението на колегиум Бизнис Школи и програми. Цели на колеџ На четири гола на Колеџот за бизнис се наведени подолу: - Сите Колеџот за бизнис дипломираните студенти ќе можат да се покажат не само што е прифатливо ниво на мајсторство во нивната голема површина, но исто така и на социјални и интелектуални способности потребни за ефективно извршување на нивната одбраната професии. - Сите Колеџот за бизнис дипломците ќе веруваме дека тие добија бизнис образование во Далас Крстител Универзитет како што ги направи конкурентни со врсници со сличен дипломи од други споредливи колеџи и универзитети. - На Колеџот за бизнис факултет ќе покажат квалитет во наставата и значајно учество во професионални, научни и услужни дејности. - На Колеџот за бизнис факултет и кадар за ефикасно ќе ги задоволи програма и служба потребите на нашите студенти и бизнис клучните изборни единици.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

ма во организациски менаџмент

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Dallas + 1 more

А програма дизајнирана за да обезбеди комуникација, лидерство, менаџмент и вештини потребни во бизнис организации денес [+]

Мајстор на уметноста во организациски менаџмент (MAOM) на програмата е 36-кредит-часовна програма наменета за да обезбеди комуникација, лидерство, менаџмент и вештини потребни во бизнис организации на денешниот ден. Бидејќи бизнис средина е динамичен, посебно внимание се посветува на усогласувањето на организациските промени и да стане агент за промена.

Фондацијата Предмети ... [-]