University of Denver | Daniels College of Business

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

На

Директори во престој програма

Директори се поканети да Даниелс да го споделат нивното искуство и увид со нашата заедница. На директори во престој програма негува односи меѓу студентите и искусни бизнис лидери.

Зборува на Даниелс

Извршните членови на корпоративниот заедница се поканети да учествуваат во врска со звучници.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Master in Applied Quantitative Finance

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 15 - 24 месеци March 2019 Соединети Американски Држави Denver + 1 more

[+]

[-]

Master in Business Analytics

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 11 - 36  March 2019 Соединети Американски Држави Denver + 1 more

На Универзитетот во Daniels College of Business во Денвер ние сме една од само програми што балансира на трите столба на деловна интелигенција: управување со податоци, анализа и бизнис одлуки. [+]

[-]

Master

Господар на сметководство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 - 36 месеци March 2019 Соединети Американски Држави Denver + 1 more

Мајсторот на сметководствена програма на Даниелс училиштето на Сметководство обезбедува ригорозен тренинг во сметководствени основи со специјалитети во бизнис вреднување, осигурување, даноци или информации анализатор. [+]

Мајстори во сметководството пресметани успех со неизмерна можности.

Започне оваа есен. Со полно работно школувањето стипендии.

На Мајстор на сметководствена програма на Даниелс училиштето на Сметководство обезбедува ригорозен тренинг во сметководствени основи со специјалитети во бизнис вреднување, осигурување, даноци или информации анализатор. Без разлика дали вашата позадина е во бизнисот или либерални уметности, прилагодени степен планови се обезбеди дипломираните студенти ги имаат основните деловни знаења, практично искуство и сметководство вештини барани од страна на врвот на работодавците. Најдобар показател за силата на програмата е успехот на нашите дипломирани студенти: Речиси 100 проценти од нашите домашни дипломирани студенти MAcc прифати позиции во рок од три месеци од дипломирањето, и многу од оние понуди за работа произлегуваат од практиканти во врвот сметководствени фирми, како што се PricewaterhouseCoopers, Делоит, Ернст & Јанг, КПМГ и Грант Торнтон.... [-]


Contact

University of Denver

Адреса, линија 1 2101 S. University Blvd.,
80208-8921 Denver, Colorado, Соединети Американски Држави
Website http://www.du.edu/
Број на телефон +1 303-871-2000