DeVry University

Introduction

Read the Official Description

За DeVry Универзитетот.

Ако сте во потрага за еден степен програма колеџ додипломски или постдипломски, сметаат DeVry Универзитетот. Ние нудиме мала класа големини, целогодишна запишување на секои 8 недели со преработка на нови или трансфер на I-20, како и програми за степен на проектот. На DeVry, можете да заработите реномирана диплома од акредитиран универзитет * почитуваат од страна на врвот на работодавците ширум светот.

Класи на проектот на секои 8 недели: јануари, март, мај, јули, септември и ноември DeVry Универзитетот има локации низ САД, вклучувајќи 6 кампуси специјално опремени за да се обрати и да ги сервисира потребите на меѓународните студенти во извршување на една успешна кариера.

Чикаго, ИЛ (јамка и Кембел) Fremont, Калифорнија (Сан Франциско) Помона, Калифорнија (Лос Анџелес) Sherman Oaks, CA (Лос Анџелес) Њујорк, Њујорк

Студентски живот во DeVry Универзитетот

DeVry Универзитетот нуди широк спектар на активности и клубови, меѓу кои и многу професионални организации, во кои студентите ќе можат да учествуваат. Повеќето планирани се активности од страна на студентот влада или активност организацијата на секој кампусот. Покрај тоа, неколку организации програма поврзани со, како што се компјутер и електроника клубови, се нудат, како што се и студент-произведени весници и специјални групи на интерес во таквите области како шах, боречки вештини, и фотографија. А сорта на интрамурална спортско поле патување активности се исто така достапни. Активности и клубови се разликуваат според локацијата.

Програмата на САД за кариера искуство (USCEP)

Дали сакате да заработите искуство додека одат на училиште во САД? Програма DeVry Универзитетот САД кариера искуство нуди меѓународни студенти од DeVry Универзитетот или неговите Келер Факултетот за менаџмент можност да се здобијат со вредни работно искуство на кампусот преку платени, скратено работно време. Можности да се разликуваат мојата кампусот локации. Меѓународните студенти можат да работат до 20 часа неделно, со потенцијал да заработат до $ 10 / час.

Ова е одлична можност да се развие во една или повеќе од следниве специјалист улоги:

За развој на бизнисот маркетинг услуги на студентите Запишување за односи со јавност на заедницата

Студентите можат да научат повеќе за секој опис улога од следниве нашите Скопје страница на: https://www.linkedin.com/company/devry-university-&-its-keller-graduate-school-of-management-international

Следете не на нашата меѓународна Фејсбук страница: www.facebook.com/devryintl

  • DeVry Универзитетот е акредитиран од страна на Комисијата за високото образование, www.hlcommission.org. Келер Факултетот за менаџмент е вклучена во оваа акредитација. Во државата Њујорк, универзитет работи како DeVry колеџ на Њујорк.

Сведоштва

"Класи се мали понудени од страна на DeVry создаде професионална средина за учење и исто така ја подобрува интеракцијата помеѓу професор и студент што ми помогне многу во адаптација со новата средина." - Xuan Д. Хуа, Виетнам

"Вмрежување поле не е мојата страст и DeVry ми ја овозможи неверојатно платформа за учење да продолжи мојот сон. Мојот советник, г-дин Nadeem Масуд е прекрасна личност, и тој ми е помош од еден ден. Тој постојано изгледа надвор за мене, и тој е како татковска фигура до мене. Сигурен сум дека DeVry ќе ме доведе до поголема висина. " - Amudhan Tamilarasu, Индија

"Ова ни кариера искуство програма е уште еден голем чекор кој DeVry Универзитетот ги зема во глобалниот свет. Чест ми е да бидат избрани како Меѓународен специјалист Студентски во овој процес и јас идам да се направи се што е потребно да се земе напредок напред. " - Еврим Тимур, Турција

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

концентрација лидерство во високото образование - образование мајстор

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 36 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Chicago New York Pomona Los Angeles Fremont + 6 more

Со заработка Господар во образованието, ќе имаат подобро разбирање на теоријата за учење, истражување и проценка, развој на наставните програми и образовна технологија. Оваа комбинација на вештини може да обезбеди силна основа за голем број на образовни лидерски кариера. [+]

Со национална центарот на вниманието на образованието, постои побарувачка за држави кои поседуваат и настава искуство и вештини за ефективно да ја креира и да влијаат на иднината на оваа област. Тоа е причината зошто ние сме развиени Степен програма нашиот мајстор во образованието, со концентрација во наставната програма Лидерство, едукативен лидерство и високото образование Лидерство - за да им помогне на наставниците напредуваат во својата кариера и да станат лидери на утрешнината.... [-]


концентрација на образовни раководство - образование мајстор

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 36 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Chicago New York Pomona Los Angeles Fremont + 6 more

Со заработка Господар во образованието, ќе имаат подобро разбирање на теоријата за учење, истражување и проценка, развој на наставните програми и образовна технологија. Оваа комбинација на вештини може да обезбеди силна основа за голем број на образовни лидерски кариера. [+]

Со национална центарот на вниманието на образованието, постои побарувачка за држави кои поседуваат и настава искуство и вештини за ефективно да ја креира и да влијаат на иднината на оваа област. Тоа е причината зошто ние сме развиени Степен програма нашиот мајстор во образованието, со концентрација во наставната програма Лидерство, едукативен лидерство и високото образование Лидерство - за да им помогне на наставниците напредуваат во својата кариера и да станат лидери на утрешнината.... [-]


концентрација раководство програма - образование мајстор

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 36 часа September 2019 Соединети Американски Држави Chicago New York Pomona Los Angeles Fremont + 6 more

Со заработка Господар во образованието, ќе имаат подобро разбирање на теоријата за учење, истражување и проценка, развој на наставните програми и образовна технологија. Оваа комбинација на вештини може да обезбеди силна основа за голем број на образовни лидерски кариера. [+]

Со национална центарот на вниманието на образованието, постои побарувачка за држави кои поседуваат и настава искуство и вештини за ефективно да ја креира и да влијаат на иднината на оваа област. Тоа е причината зошто ние сме развиени Степен програма нашиот мајстор во образованието, со концентрација во наставната програма Лидерство, едукативен лидерство и високото образование Лидерство - за да им помогне на наставниците напредуваат во својата кариера и да станат лидери на утрешнината.... [-]


магистрирал во образовна технологија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 36  September 2019 Соединети Американски Држави Chicago New York Pomona Los Angeles Fremont + 6 more

Во брзо менување на денешниот поврзан свет, да стане подобар учител бара рацете на разбирање на тековните технологии и стратегијата и вештини за да ги интегрираат во училница. Кога ќе добиеш диплома од едукативен технологија мајстор од DeVry Универзитетот, ќе учат напредни методологии, алатки и процеси кои вклучуваат: е-учење, далечински пристап хардвер, и симулации. По дипломирањето, ќе бидат подготвени да се интегрираат вашиот новооткриената таленти да се овозможи учење во училниците на секое училиште. [+]

Во брзо менување на денешниот поврзан свет, да стане подобар учител бара рацете на разбирање на тековните технологии и стратегијата и вештини за да ги интегрираат во училница. Кога ќе добиеш диплома од едукативен технологија мајстор од DeVry Универзитетот, ќе учат напредни методологии, алатки и процеси кои вклучуваат: е-учење, далечински пристап хардвер, и симулации. По дипломирањето, ќе бидат подготвени да се интегрираат вашиот новооткриената таленти да се овозможи учење во училниците на секое училиште.... [-]


MSc

Магистер на науки во (MSAC)

Студии врз за студентски град Целосна Open Enrollment Соединети Американски Држави Chicago Pomona New York Los Angeles Fremont + 3 more

Ако сте во потрага да ги искористат предностите на овој раст и се насочат на вашиот напредување во кариерата, нашите забрзана мајстор во сметководствена програма е наменета за вас. Вие би можеле да се здобијат со основа за тековните сметководствени проблеми, додека истражувањето предмети се релевантни за вашиот професионален развој, како што се подготовка КПД испит, ревизија или оданочување. * [+]

И покрај побавен раст за работа во други области, потребата за сметководство професионалци продолжува да се зголемува. Ако сте во потрага да ги искористат предностите на овој раст и се насочат на вашиот напредување во кариерата, ни забрзана Господар во сметководството програма е наменета за вас. Вие би можеле да се здобијат со основа за тековните сметководствени проблеми, додека истражувањето предмети се релевантни за вашиот професионален развој, како што се подготовка КПД испит, ревизија или оданочување. * На Магистер на науки во Сметководство степен програма е достапен на следните локации:... [-]


Мајстор за јавна администрација (АПМ)

Студии врз за студентски град Целосна Open Enrollment Соединети Американски Држави Chicago New York Pomona Los Angeles Fremont + 3 more

Специјализирани Магистер по јавна администрација степен Келер може да ги унапредат својата кариера потенцијал со обезбедување на сеопфатна образование, кој исто така ја нагласува практична примена. [+]

Во јавната администрација, постои зголемување на побарувачката за професионалци, кои имаат потреба да се надгледува работата средини кои се развива надвор од традиционалните граници на бизнисот, како што се здравството, непрофитни и владини сектори надлежности. Келер е специјализирана Мајстор за јавна администрација степен може да ги унапредат својата кариера потенцијал со обезбедување на сеопфатна образование, кој исто така ја нагласува практична примена. Се фокусира на развој на лидерство и тим за градење на способности, нашите Мајстор за јавна администрација степен предмети се обраќа на основните теми вклучувајќи ги и човечките ресурси, буџетирање и сметководство, управување со проекти и јавната политика формулација и имплементација.... [-]


Master

господар на информациски системи за управување (MISM)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри Open Enrollment Соединети Американски Држави Chicago New York Pomona Los Angeles Fremont + 5 more

Нашиот мајстор на информациски системи за управување со степен програма може да ви овозможат со широка палета на надлежности да се исполнат бизнис, менаџмент и технички барања на овој проширување на полето. [+]

Нашиот мајстор на информациски системи за управување со степен програма може да ви овозможат со широка палета на надлежности да се исполнат бизнис, менаџмент и технички барања на овој проширување на полето. Бидејќи нашите професори се задржи сегашниот, работно познавање на најновите случувања професионални, нивната стручност може да ви се подготват за кариера во технологијата апликации и алтернативи.... [-]


господар на мрежа и комуникациски менаџмент (mncm)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри Open Enrollment Соединети Американски Држави Chicago New York Pomona Los Angeles Fremont + 5 more

Како организации остваруваат огромен потенцијал на софистицирана денешниот телекомуникациски системи, има поголема потреба за мотивирани професионалци кои имаат искуство во областа на високо-технолошкиот мрежа и комуникации [+]

Како организации остваруваат огромен потенцијал на софистицирана денешниот телекомуникациски системи, има поголема потреба за мотивирани професионалци кои имаат искуство во областа на високо-технолошкиот мрежа и комуникациите управување. Без разлика дали се стремат да се одржи безбедноста на мрежата на организацијата, развој на е-трговија системи или се применува технологија за стратешко корист на компанијата, нашата мрежа и комуникации, управување со степен програма може да обезбеди платформа треба да подобрување на својата кариера во областа, расте на мрежата и комуникациите управување.... [-]


господар на сметководство и финансиски менаџмент (mafm)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри Open Enrollment Соединети Американски Држави Chicago New York Pomona Fremont Los Angeles + 5 more

Изучува од перспектива на лекарот, нашата програма за мајстор на Сметководство и Финансиски менаџмент (MAFM) степен програма може да ви помогне во изучувањето на вештини потребни за да се пробие во светот на сметководството и финансиите. [+]

Подучени од перспектива на лекар, нашата програма во Господар на сметководство и финансиски менаџмент (MAFM) степен програма може да ви помогне во изучувањето на вештини потребни за да се пробие во светот на сметководство и финансии. Мајстор за сметководство и финансиски менаџмент ги опфаќа повеќе од управување со предмети за да се обезбеди образование, кој вклучува сметководство и финансиски вештини, со часови на раководни сметководствени, финансиски анализи, надворешните и оперативна ревизија и оданочување.... [-]


господар на управување со проекти (MPM)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри Open Enrollment Соединети Американски Држави Chicago Pomona New York Los Angeles Fremont + 5 more

Преземање на холистички пристап, нашиот мајстор во програма курсеви за управување со проекти се обезбеди експертиза во областите како што се сметководство, финансии, маркетинг и применета статистика да помогне да се осигура дека нашите студенти дипломираат со вештини потребни за успешно спроведување на новите програми или подобрување на постоечките. [+]

Ние сме постојано работи со лидери во индустријата да се подобри нашата програма и да ви донесе некои од најдобрите придонеси програма во областа на управување со проекти. Преземање на холистички пристап, нашата Господар 's во управување со проекти Курсевите се обезбеди експертиза во областите како што се сметководство, финансии, маркетинг и применета статистика да помогне да се осигура дека нашите студенти дипломираат со вештини потребни за успешно спроведување на новите програми или подобрување на постоечките. ... [-]


господар на управување со човечките ресурси (полно работно време мајстор)

Студии врз за студентски град Целосна Open Enrollment Соединети Американски Држави Chicago Pomona New York Los Angeles Fremont + 3 more

Мајстор за управување со хумани ресурси степен ќе ви помогне да се подготват да се обезбеди стратешка визија на вработени во неколку дисциплини во деловното опкружување [+]

Мајстор за управување со хумани ресурси степен ќе ви помогне да се подготват да се обезбеди стратешка визија на вработени во неколку дисциплини во деловното опкружување, и ќе ви помогне да биде во можност да се процени и да одговори на деловните цели на вашата компанија да се осигура дека вашиот највреден средства - својот народ - се достапни, способни и ефикасни. Ние постојано се развива нашата програма да се осигура дека на мајстор во управување со хумани ресурси е во согласност со тековната човечки ресурси Наставна програма Прирачник и шаблони на Друштвото за управување со хумани ресурси.... [-]


Videos

International Student Services & Support at DeVry University

Graduation Day – Master of Network and Communications Management

The Presenter – Master of Accounting and Financial Management

Behind the Brand – Master of Business Administration