Drury University

Introduction

Read the Official Description

"Во Drury, правам непроценливо врски секој ден што ме поттикне да се направи разлика во мојот живот и животите на другите."

За Drury универзитет

Drury е нов вид на универзитет кој почести и ефикасно ги поврзува либерални уметности и науки кон проучувањето на професионални области. При тоа, студентите се повеќе автентично поврзан со:

Зошто она што го учат прашања и како тие може да се примени во реалниот живот. Зошто одлуки, и лично и професионално, треба да дојде од местото на етиката и моралот. Факултет: пристапноста не е точка на гордост за нас бидејќи ние сме настава универзитет. Заедницата: во училницата, на кампусот и пошироко. Мисла држави и ментори: од Новак година до дипломирањето до барање на работа за да Поранешните врски. Во Drury, студентите се направи долгорочна поврзаност. Здравје и одржливоста, како начин на живот, а не некоја задача. Ние веруваме дека здравите луѓе водат посреќен и подолг, попродуктивен живот. Заедница теренски, како дел од животот и живееше. А духот на претприемништвото, која инспирира доверба, креативност и одговорност. Средина на соработка каде што студентите се активно вклучени во подобрување на нивната Drury искуство. А животот и живееше: Drury студентите учат како да се поврзете соништа и аспирации за успешна иднина.

Мисија

Drury Универзитетот е независна универзитет, црковни во либерални уметности традиција, а посветена на персоналните образование во една заедница на научници кои вредноста на уметноста на настава и учење. Образование на Drury има за цел да му се посветам на духовен сензибилитет и имагинативна факултети, како и етички увид и критичка мисла; да се поттикне процесот на интеграција на теоретски и практични знаења; и да ја ослободат лица да учествуваат во одговорно и да придонесе за глобалната заедница.

ВИЗИЈА НА УСПЕХ

Со почитуваат обврските кон нашето наследство и со обновена обврски кон глобалната заедница и иновативни наставни и стипендија, Drury Универзитетот ќе биде премиерот универзитет, каде што најдобрите професор / научници и стручен кадар едуцира студентите да станат ангажирани, етички и внимателна граѓани за лидерство службеник во заедници се карактеризира со промени, сложеноста и глобалната меѓузависност.

Да стане премиер универзитет во 21 век кои ги гледа, ќе се создаде и да демонстрираат конкурентска предност Drury Универзитетот, ги артикулираат своите конкурентни разлики, усогласување на сите неговите академски програми со стратешките цели, да се изгради донација за поддршка на своите стратешки цели, измери својот успех и управуваат со резултати. Стратешките императиви и Цели на детални подолу сајтот нашиот пат за годините 2015-2018 и позицијата Drury Универзитетот да ја прослават својата sesquicentennial во 2023 година.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Health Pre-Meds » Гледа BBAs » Гледа Diplomas » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

Master

господар на архитектурата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Springfield

Основана е во 1984 година, во Drury Универзитетот во Спрингфилд, Мисури, на Hammons школа за архитектура е акредитиран петгодишен професионална степен програма која нуди мајстор на Архитектура степен. [+]

Основана е во 1984 година, во Drury Универзитетот во Спрингфилд, Мисури, на Hammons школа за архитектура е акредитиран петгодишен професионална степен програма која нуди мајстор на Архитектура степен. Потребните архитектура курсеви се интегрирани на либерални уметности програма на универзитетот. Целта на оваа програма е интегриран пристап подготовка за професионална архитектонски пракса во рамките на најширока можна образовен контекст.... [-]