Duquesne University

Introduction

Read the Official Description

Еден од најдобрите католички универзитети во САД, Duquesne Универзитетот обезбедува добро заоблени образование кој ќе ви предизвик академски додека негување вашата духовна и етички развој во екуменска атмосфера отворен за разновидност. Основана пред повеќе од 135 години од страна на Конгрегацијата на Светиот Дух, Duquesne универзитет е само Spiritan институција за високо образование во САД.

Како студент, ќе се постигне првата стапка образование дипломиран, градење на блиски односи со професори и соученици, како и учество во возбудлив истражувачки проекти. Ќе имаат пристап до ресурсите како што се станови и можности за работа за дипломирани и професионален студенти. Кога ќе дипломираат, ќе се приклучат повеќе од 86.000 најинтересните работи во секое поле, низ целата земја и во светот.

Екслузивно Академиците со личен допир

На Duquesne универзитет, ќе учат од наставник-научници кои обезбедуваат одличен училницата искуство, а исто така се произведуваат некои од најважните истражување во своите области. Всушност, во хрониката на високото образование нас рангирана број 16 меѓу 61 мали истражувачки универзитети кои беа рангирани според индексот за мерење факултет продуктивноста. Ќе имаат корист од 15:01 студент-да-факултетот сооднос и академско искуство hallmarked со лични внимание од наградуваниот факултет. Всушност, речиси половина од сите класи имаат 20 или помалку студенти, што значи дека ќе имаат многу можности за директна интеракција со вашите професори.

На совршено се вклопуваат

Како да знаете дали ќе се вклопи во овде во Duquesne? Најсреќните и најуспешните Duquesne студенти се оние кои сакаат повеќе од еден степен. Нашите студенти сакаат да ги прошират своите академски знаења и вештини, додека, исто така, да дознаете повеќе за себе и за правење на разлика во заедницата и светот околу нас.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health PhDs » Гледа Part time MBAs » Гледа 1-year MBAs »

Programs

This school also offers:

MA

MSEd англиски како втор јазик

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh + 1 more

Програмата за ESL на Duquesne Универзитетот обезбедува голем број на различни услуги за државна сертификат наставници, како и за оние кои сакаат да учат ESL / ЕФЛ во јазикот центри или во високообразовните институции во светот. [+]

MSEd англиски како втор јазик

Програмата за ESL на Duquesne Универзитетот обезбедува голем број на различни услуги за државна сертификат наставници, како и за оние кои сакаат да учат ESL / ЕФЛ во јазикот центри или во високообразовните институции во светот. На ESL програма на Duquesne Универзитетот служи на универзитетот и на заедницата во три капацитети:

Глава 49 барања за обука ELL ESL специјалист Програма за сертификација ESL MS.Ed ... [-]

ма англиски јазик

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Англиски дипломиран програма е структурирана околу студијата на историски книжевни епохи, во рамките на кој е донесена разновидност на теоретски и методолошки пристапи. [+]

Англиски дипломиран програма е структурирана околу студијата на историски книжевни епохи, во рамките на кој е донесена разновидност на теоретски и методолошки пристапи. Студентите можат да ги извршуваат естетски, филозофски и културата, како и таквите интереси како хуманизам, книжевната теорија, родовите студии и канонско израз.

Степен Потребно: Опција 1: 24 - 36 кредит часови

Задолжителни предмети:... [-]


ма во комуникацијата и реторички студии

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Како студент во нашата дипломиран програма, ќе искуство на интеграција на хуманистичките науки образование со практична примена и посветеност на комуникација на пазарот. [+]

На Одделот за комуникации и Реторички студии нуди постдипломски степени (р и д-р) намерно се наоѓа во серија на она што Мартин Бубер нарекува единство на контрарни. Се залагаме за продуктивни тензии меѓу теоријата и практиката; подготовка за настава и за пазарот; регрутирање на традиционални и нетрадиционални студентите; квалитет во наставата и стипендија; професионални очекувања и Invitational интелектуална заедница. ... [-]


мајстор на уметноста во историјата

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh

На Програми господар на Одделот за историја понуди сериозни можност на студентите да ги прошират своите мајсторство на дисциплината и да ги подобрат своите разбирање на минатото. [+]

На Програми господар на Одделот за историја понуди сериозни студентите можност: - да ги прошират своите мајсторство на дисциплината - да ги подобрат своите разбирање на минатото

Нашиот факултет на активни научници се посветени на обезбедување на:

Ригорозни, интересни предмети кои ќе го зголеми знаењето на учениците за историја - и воведи до и напредна обука во методите и теории кои ги информира дисциплина ... [-]

мајстор на уметноста во теологијата

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh

На Магистерска по теологија обезбедува постдипломски-ниво основа во централните области на теологијата. Тоа е особено погоден за оние кои сакаат да учат теологија на секундарно ниво или да се подготвува за докторски-ниво на студии по теологија. [+]

На Магистерска по теологија обезбедува постдипломски-ниво основа во централните области на теологијата. Тоа е особено погоден за оние кои сакаат да учат теологија на секундарно ниво или да се подготвува за докторски-ниво на студии по теологија.

Студентите на следните 10 курсеви за 3 кредити за секој, и може да почне студии во Година А, Б или Ц

Предмети ќе се понудат на следниов распоред во вторник на секој семестар, со првиот курс во 1: 00-3: 40 часот, а на вториот курс во 6: 00-8: 40 часот ... [-]


мајстор на уметноста во филозофијата

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Нашите дипломиран програма беше меѓу првите во САД да се концентрира на феноменологијата и, пошироко, на деветнаесеттиот и во дваесеттиот век континентална мисла. [+]

На Катедрата за филозофија на Duquesne универзитет е еден од првите постдипломски програми во Соединетите Американски Држави да се специјализираат во феноменологијата и, пошироко, на деветнаесеттиот и во дваесеттиот век континентална филозофија.

Нашата програма останува посветена на оваа традиција и се фокусира на пост-Кантовата Европската филозофија. Ние, исто така, се интегрираат поширок акцент на истражување во историјата на филозофијата, и како програма се фокусира во свој ред и како потребните позадина за работа во подоцна континентална мисла. ... [-]


Мајсторот на уметностите во социјална и јавна политика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Центарот политика доделува Мајсторот на уметностите степен во социјална и јавна политика, со концентрација во анализа на политиките и администрација или решавање на конфликти и мировни студии. [+]

Duquesne универзитет и дипломира на Центарот за социјална и јавна политика им нуди специјален 25 проценти школарина и надоместок награда на влезните дипломирани студенти во нашата програма.

На Центар политика доделува Мајсторот на уметностите степен во социјална и јавна политика, со концентрација во анализа на политиките и администрација или решавање на конфликти и мировни студии. ... [-]


MSc

MSEd во образовни студии

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh + 2 more

Програмата образовни студии е 30-кредитна часовна програма која води до степен Магистер на науки во образовни студии од Duquesne универзитет. Програмата обезбедува значителна флексибилност за квалификувани поединци од различни професионални средини, кои бараат професионална ингеренциите во образованието. [+]

MSEd во образовни студии

Програмата образовни студии е 30-кредитна часовна програма која води до степен Магистер на науки во образовни студии од Duquesne универзитет. Програмата обезбедува значителна флексибилност за квалификувани поединци од различни професионални средини, кои бараат професионална ингеренциите во образованието. Нашите дипломци доаѓаат од различни потекла и се ангажирани во широк спектар на професионални кариери во целиот народ и целиот свет.... [-]


MS во биотехнологијата

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години October 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh + 2 more

Магистер на науки во биотехнологија е дизајниран да ја дополни техничка обука во природните науки со изложеност на индустриско истражување и развој, заедно со етиката. Оваа програма е наменета за зајакнување и подобрување на научни и лабораториски вештини на студентот, а обезбедувањето на основите на бизнис, проект, и група за управување. [+]

MS во биотехнологијата

Традиционалните MS програми служи да ги обучуваат учениците за кариера во академски истражувања. Сепак, вештини потребни во двете големи и мали биомедицински индустрија бара владеење на модерна лабораторија техники, како и разбирање на индустриско опкружување и процесот на развој на производот.

На Магистер на науки во биотехнологија е дизајниран да ја дополни техничка обука во природните науки со изложеност на индустриско истражување и развој, заедно со етиката. Оваа програма е наменета за зајакнување и подобрување на научни и лабораториски вештини на студентот, а обезбедувањето на основите на бизнис, проект, и група за управување.... [-]


мајстори на науката во компјутерската математика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Нашите дипломирани студенти се применуваат математика, статистика и информатика на реалниот свет проблеми. [+]

Нашите дипломирани студенти се применуваат математика, статистика и информатика на реалниот свет проблеми.

Подгответе се за високо-побарувачката кариера во компјутерската наука со мајстори во компјутерската математика Duquesne. Нашите интердисциплинарна програма ви дава:

Опции Комплетна и со скратено работно време за запишување. Кратка предава од експерти во математика, статистика и информатика. Можности за учење преку нашиот пристап "големи проблеми", кој го зголемува вашето разбирање на теоријата, го зајакнува решавање на проблемите способности и вештини за да создаваат комплексни математички модели. Високо ниво на владеење со програмски јазици, математички и статистички софтвер, и други пресметковни алатки. [-]

МСП во животната средина, науката и управување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh + 1 more

Магистер на науки во животната средина, науката и управување со (ЕСМ) е опремен со Јадрото на потребни часови во науката, политиката, и управувањето со кои се создава силна основа врз која да се изгради прилагодено програма. Учениците имаат слобода да избере концентрација и различни изборни предмети кои ќе им помогне да ги постигнат своите цели. [+]

МСП во животната средина, науката и менаџмент

Магистер на науки во животната средина, науката и управување со (ЕСМ), располага со Јадрото на потребни часови во науката, политиката и управувањето со кои се создава силна основа врз која да се изгради прилагодено програма. Учениците имаат слобода да избере концентрација и различни изборни предмети кои ќе им помогне да ги постигнат своите цели.... [-]


МСП во медиумите уметности и технологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh + 1 more

Степен на мајстор во медиумите уметности и технологија им овозможува на студентите да се движите технолошки, културни и економски можности во областа на Мултимедија и веб програмирање. Студентите можат да се миеше во производството аспекти на овие полиња, или да избере текот на студија која ги нагласува менаџмент и стратегија. [+]

МСП во медиумите уметности и технологија

На Магистрирал во медиумите уметности и технологија им овозможува на студентите да се движите технолошки, културни и економски можности во областа на Мултимедија и веб програмирање. Студентите можат да се миеше во производството аспекти на овие полиња, или да избере текот на студија која ги нагласува менаџмент и стратегија.

Некои од нашите MS студентите се последните дипломирани сакаат да ги подобрат своите можности за кариера, другите се во средината на кариерата кои сакаат да напредуваат во одбраната на нивните полиња или се подготват да преминеме во нови области. Нашите инструктори се водечки научници во медиумите и мултимедијални но исто така, поседуваат значајни професионални квалификации и да се обезбеди реалниот свет, рацете на учење средини, така што студентите се разбере поголеми контексти на нивната работа, имаат технички вештини за да се ексел на таа работа, и се позиционирани да ги искористи можностите што медиумите технологија и индустрија се развива и менува.... [-]


МСП во Менаџмент информациони системи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Магистер на науки во Менаџмент информациони системи (MS-ISM) на програмата е 30-кредитна курс на студии со двете со полно работно време и со скратено работно време придонеси. Програмата апелира до голем број на потенцијални студенти, вклучувајќи и техничките професионалци кои се во потрага по релевантни за управување со акредитивен, сметководство дипломирани студенти [+]

МСП во Менаџмент информациони системи

Вие знаете дека информатички системи се lynchpin на секој комплекс организација. Интегритетот на податоците е во првите редови на вашите приоритети. Да се ​​разбере придобивките од добро водена системи, но се свесни за инхерентниот ризик од загуба на податоци, стареењето и недостатокот на проверки и рамнотежи. Да ви, не е едноставно оддел во рамките на една организација; тоа е медиум со кој модерен бизнис добива направено.... [-]


Master

MSEd во наставни технологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh + 1 more

На наставата технологија програма престојува во Одделот за Упатство и лидерство во образованието и вклучува ИТ специјалист сертификат програма, мајстори на науки во образованието и докторска програма во наставата технологија. Повеќето од предмети се понудени во он-лајн формат. [+]

MSEd технологија во наставата

На Наставни технологија програма престојува во Одделот за Упатство и лидерство во образованието и вклучува ИТ специјалист сертификат програма, мајстори на науки во образованието и докторска програма во наставата технологија. Повеќето од предмети се понудени во он-лајн формат.

Мајсторите на наука во образованието во наставата технологија обезбедува на учесниците со потребните знаења и практично искуство ефикасно да се интегрираат технологијата во нивните училници и настава. Пенсилванија наставата технологија специјалисти за сертификација се доделува по завршување на програмата. Наставни технологија ќе се подготвува за:... [-]


мајстори на сметководството

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Pittsburgh

Наставната програма се фокусира на форензички сметководство, етика и регулатива и известување - трите најзначајни и предизвикувачки области со кои се соочува сметководителите денес. [+]

Вашата цел не е едноставно да се биде сметководител; тоа е да се биде одговорен лидер во деловното опкружување. Сфаќате повеќе од кога било, дека инвеститорите и одбори на директори бараат бизниси вршат етички, како и профитабилно. Вашите лични чувство на одговорност на вашиот работодавец и за општеството вози ви да се испита на широчината и длабочината на финансиски средства на организацијата да се осигури дека таа ги исполнува - ако не го надминува - највисоките стандарди. Мајсторот на Сметководство (MSA) на програмата на Duquesne Универзитетот Џон Ф Donahue Факултетот за бизнис е со полно работно време, 30-кредитна текот на студијата. Наставната програма се фокусира на форензички сметководство, етика и регулатива и известување - трите најзначајни и предизвикувачки области со кои се соочува сметководителите денес. По завршувањето на програмата, студентите ќе имаат исполнето 150 академски кредит часови потребни за да стане лиценциран како сертифициран јавен сметки (CPAs) во Пенсилванија и повеќето други држави. Во прилог на задоволување на кредит-часовна обврска за licensure КПД, на програмата ги подготвува студентите за кариера во јавниот и корпоративното сметководство, непрофитни и владини сметководството и форензички сметководство. MAcc програма Duquesne нагласува сметководство како професија и осигурува дека дипломираните студенти се темелно подготвен да биде комуникатори, аналитичари и одговорни држави. Опремени со основните сметководствени и финансиски анализи вештини, MAcc програма дипломирани студенти исто така имаат експертиза која се протега надвор од опсегот на традиционалните сметководството и ревизијата. Одликува со вековна наследство во сметководствени образование, фокус на Школата за иднината е подеднакво возбудлив. Втемелени во традиција на... [-]