ECPI University

Introduction

Read the Official Description

Зошто ECPI универзитет?

Откако ќе одлучите да стане дел од проширување и возбудлив свет на технологијата, бизнисот, кривичната правда, здравство науки, или Кулинарство, изборот на универзитетот најдобро да ги задоволат вашите потреби и цели е јасно една од најважните одлуки. ECPI Универзитетот разбира на желбите на луѓето кои сакаат директна рута кон нивната кариера цели.

Библиотека

Мисија и вредности

ECPI универзитет, основана 1966 година, е независна, приватен универзитет нуди мајстори, диплома за наука, соработник на науката, и соработник на применета наука степени, и диплома и уверение програми.

Нашата мисија

ECPI Универзитетот нуди студент-центрирано учење на животната средина која го промовира подобрување на професионалниот и личниот живот на секој студент преку образованието.

Основни вредности

ECPI универзитет е приватна, мулти-кампусот универзитет основан во 1966 година, кој работи во Вирџинија, Северна Каролина, Јужна Каролина, и на глобално ниво преку онлајн испорака на своите програми. Универзитетот има огромна историја и нашиот успех зависи од довербата ние се заработени од страна на студентите, вработените и на заедниците во кои работиме. Ние испорачуваме високо квалитетно образование и услуги на студентите и ние сме посветени на следните четири основни вредности.

Совршеност во академици.

 • Програма дизајнирана за да се поттикне доживотно учење и квалитетот на образованието преку зајакнување на критичко размислување, тимска работа, решавање на проблеми и комуникациски вештини.
 • Индустријата релевантни програми за одржување на ригорозни академски стандарди и се надополнети со робустен студент услуги за поддршка.
 • Практично, се применуваат за учење надополнува силна теоретска основа која се подготвува за нашите студенти за на работното место.
 • Квалификувани факултет се академски credentialed и збогатување на училницата искуство со искуство во индустријата.

Посветеност на студентите.

 • Селективен приемните процес гарантира дека студентите кои доаѓаат да донесуваат информирани одлуки во врска со нивните образовни инвестиции и да се подготвени за високо образование.
 • Посветени професионалци поддршка на студентот искуство и да се олесни постигнувањето на индивидуални успех на студентот.
 • Значајно стажирање искуства и можности за дипломирани вработување се достапни, како резултат на нашата долгогодишна партнерства работодавачот.
 • Ригорозен процес на институционална ефикасност промовира континуирано подобрување на Универзитетот.

Професионалност во акција.

 • Професионален изглед, точност, посетеност, и други однесувања кои се соодветни професионални средини се вреднуваат и зајакнат.
 • Професионална, граѓански, и етичко однесување се промовираат преку примерот на факултет и кадар.
 • Студент-центрирано учење на животната средина симулира на работното место и поттикнува соработката со различни групи за да се постигне заеднички цели.
 • Можности за студентите да покажат професионализам преку учество во on-сајт интервјуа работодавачот, вмрежување, како и професионални настани, вклучувајќи саеми за кариера.

Иновации во образованието.

 • Широка употреба на технологијата се охрабруваат да ги подобрат Универзитетот искуство на секој студент.
 • Практично, целогодишна планови овозможи на дипломираните студенти да ги завршат нивните програми во навремено.
 • Внесете е рутински бара од динамиката заедниците што служат.
 • Повеќе пристапи се охрабруваат да се постигне резултатите од образованието и да го зголеми успехот на ученикот.
Книги

Акредитација и одобренија

Акредитација - Институционална

ECPI Универзитетот е акредитиран од страна на Јужна Здружение на колеџи и училишта на Комисијата за колеџите на наградата, бакалауреат, и дипломи соработник мајсторот. Контактирајте со Комисијата за колеџите на 1866 Јужна Лејн, Декатур, Џорџија 30.033-4.097 или јавете се на 404.679.4500 за прашања во врска со акредитацијата на ECPI универзитет.

Акредитација на сите кампуси во врска со ECPI Универзитетот зависи од континуираната акредитација на кампусот родител наоѓа во Вирџинија Бич, Вирџинија. Сите кампусот сајтови, без оглед на локацијата или начин на испорака, се оценува за време на прегледи за реафирмација на акредитација. Сите други проширени сајтови во рамките на акредитација на кампусот родител, исто така, се оценува за време на таквите критики.

Историја на ECPI Универзитетот

Основана во Норфолк, Вирџинија во 1966 година, ECPI Универзитетот покажа на почетокот на својата посветеност на напред-размислување, пазарно-базирана програма во забрзана формат и да се биде меѓу првите што го нудиме класи во областа, расте на компјутерско програмирање. Името - ECPI - залага за источното крајбрежје на Политехничкиот институт, означувајќи неговото потекло и постојана посветеност за технолошки напредок во сите области на студии.

За речиси половина век, ECPI Универзитетот е основан како кариера ориентирани кон студентот во центарот институција и продолжи по патот на решавање на потребите на студентите и работодавците во Вирџинија, Северна Каролина, Јужна Каролина.

Во тоа време, ECPI универзитет има воспоставено репутација за интегрирање на високо-квалитетна настава со рацете на учење апликација базирана. Резултатот е: дипломирани студенти кои се подготвени за работа за влез ниво позиции во STEM - H кариери.

Часовите продолжуваат да бидат мали, и се водени од страна на факултетот, кои ги имаат и двете професионални искуства и академски акредитиви. Успешно резултатите на учениците, вклучувајќи и студент стапките на дипломирање и вработување поврзани со програмата, секогаш сме биле и ќе продолжи да биде од примарно значење. Еве еден краток поглед на растот и развојот ECPI Универзитетот во текот на годините:

1966 ECPI почнува нудејќи програми во компјутерски науки и програмирање, со фокус на забрзана образование да имаат студентите се влезе во кариера во најкраток временски период.

1973 По воведувањето на иновации во областа на телекомуникациите, полупроводници и интегрирани кола, ECPI додава програми во компјутерски Електроника технологија.

1984 ECPI отвара и втората кампус во Ричмонд, Вирџинија. (Потоа, филијали отворени во текот на Вирџинија, Северна Каролина, Јужна Каролина.)

1987 Главната кампус заминува на Вирџинија Бич, Вирџинија.

1992 Програми се прошири и здравствени науки, вклучувајќи степени во медицинска сестра, медицинска помош и медицинска администрација.

1998 Во училиштето е акредитирана од страна на Комисијата за колеџите на Јужна Здружение на колеџи и училишта за доделување соработник степени во областа на електронската технологија, инженерство, компјутерски науки, информатичка технологија, нега, медицинска помош и медицинска администрација.

2004 По потврдување, ECPI е акредитирана од страна на Комисијата за колеџите на Јужна Здружение на колеџи и училишта за доделување бакалауреат степени.

2005 Дополнителни програми бакалауреат степен и употреба на технологија за учење на далечина (онлајн) се одобрени од страна на Комисијата за колеџите на Јужна Здружение на колеџи и училишта.

2006 придонеси програмата се прошири и на Кулинарство наука, стоматолошка помош, Медицински радиографија, програми и регистрирани медицински сестри.

2011 ECPI постигнува универзитет статус и е акредитирана од страна на Комисијата за колеџите на Јужна Здружение на колеџи и училишта да понуди Магистер на науки во информациските системи.

Денес

ECPI Универзитетот се појави како еден од водечките кариера универзитет, дефинирана од нејзината посветеност на студентот во центарот на животната средина, вклучувајќи рацете на учење, мали класи, забрзана степени, се чувствувате услуги на студентите, флексибилен распоред, како и односи со стратешки партнери. Особено, што се одржува многу важни врски со некои од водечките компании на работодавачите на нацијата. Тие не само што се вработи дипломирани студенти, но, исто така, да седат на академски советодавни одбори. Два пати годишно, овие членови на одборот средба за ревизија на наставната програма и да се обезбеди дека таа ги исполнува барањата на работното место.

стратешки партнерства ECPI Универзитетот обезбеди двојна корист на одржување на академски интегритет и вредност за своите дипломирани студенти кои може да биде уникатно квалификувани да ги задоволи потребите на работодавачот. Тоа е пристап до образование, кој го издржа тестот на времето. До денес, на Универзитетот обезбеди услуги за вработување на повеќе од 3.800 различни работодавците, од кои некои се меѓу Америка најголемиот, вклучувајќи ги и AT & T Владата решенија, BMW Производство копродукции, компјутерски науки корпорација, Локхид Мартин, Кокс комуникации, генерал Динамика, Ролс -Royce, Hewlett-Packard, Sentara здравство, Боинг, Verizon, STIHL, Харис ИТ, Northrup Grumman, Канон информациски технологии, и L-3 комуникации.

This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа MSc » Гледа BScs » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во информатичките системи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Virginia Beach Manassas + 2 more

Низ целиот свет, постои побарувачка за ИТ професионалци. Само во Америка, на американското Министерство за труд предвидува зголемување за скоро половина милион нови работни места помеѓу 2014 и 2024. Како што овој сектор расте, па ќе нејзината потреба за професионалци. Ако сакате да се натпреваруваат за една од овие позиции, може да се издвојува со заработка магистерски степен во информатичките системи на ECPI универзитет. [+]

ПРЕГЛЕД

Низ целиот свет, постои побарувачка за ИТ професионалци. Само во Америка, на американското Министерство за труд предвидува зголемување за скоро половина милион нови работни места помеѓу 2014 и 2024. Како што овој сектор расте, па ќе нејзината потреба за професионалци. Ако сакате да се натпреваруваат за една од овие позиции, може да се издвојува со заработка магистерски степен во информатичките системи на ECPI универзитет. ... [-]


Магистер на науки степен во сајбер безбедноста

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 16 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Virginia Beach Manassas + 2 more

Наставната програма ECPI Универзитетот е наменета за меѓународни студенти кои сакаат да се развие високо баран вештини во компјутерски-базирани информациски системи и технологии кои ги поддржуваат, сите во контекст на бизнисот и управување со животната средина што ги поддржуваат. [+]

ПРЕГЛЕД

Во виртуелниот свет, не постојат територијални граници. Додека некои земји се високо вклучени во државно спонзорираниот сајбер-тероризмот, повеќето меѓународни хакери и криминални организации се врзани за непријателските претпријатија. Ова го прави тешко да ги пронајде и да дури и потешко да ги гони. Од таа причина, тоа е од суштинско значење да се запре компјутерските криминалци пред тие да се пробие во.... [-]


Videos

What Our Students Say About the Faculty at ECPI University

ECPI University | International Student Experience