Eastern Virginia Medical School

Introduction

Read the Official Description

EVMS ги подготвува учениците за кариера како компетентни и внимателна доктори, здравствени работници и научници. Нашите студенти да имаат корист од широк спектар на наставата се предвидени од страна на нашите полно работно време факултет, кои работат во концерт со здравствените работници во текот на заедницата.

Образование на EVMS дава право на студентите, жителите и другарите да се направи влијание врз луѓето кои им служат. Ние нудиме единствена, рацете на пристап кон учењето, како што се:

Заедницата на услуги со седиште во активности за недоволно население. Учество во институционалните напори за подобрување на квалитетот и застапување. Партнерства со регионални или глобални здравствени организации.

EVMS е еден од само училишта за медицина и здравствени професии во државата основани од страна на заедницата за заедницата. Ние сме фокусирани само на подготовка на следната генерација на давателите на здравствени услуги, но исто така и на преведување откритие во подобра здравствена заштита за луѓето од Хемптон патишта. Нашата визија е да стане повеќето ориентирана кон заедницата на Факултетот за медицина и здравствени професии во САД.

Иако придобивките од откритијата на EVMS се чувствува на глобално ниво, нашите напори за истражување, образование и грижа за пациентите растат од потребите на луѓето во нашата југоисточна Вирџинија заедница:

EVMS факултет обезбедува медицинска едукација и лидерство за следната генерација на врвни доктори, здравствени работници и истражувачи. EVMS Медицински група лекари се грижи за повеќе од 1.000 пациенти дневно. Истражувачки потфати EVMS 'се фокусира на најголемите здравствени проблеми во регионот. EVMS вози годишен 824,000,000 $ во локалната економска активност.

EVMS Стипендии

На EVMS, голем број на стипендии врз основа на заслуга, финансиска потреба, разновидност, полиња на интерес и родниот град се достапни.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Online Masters » Гледа Health Master »

Programs

This school also offers:

Master

програма господар биотехнологијата

Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Norfolk

Програма за биотехнологија мајстор во Источна Вирџинија медицинска школа (EVMS) е уникатно интегративен истражување програма која им нуди на студентите со рацете на обука во state-of-the-art молекуларно, геномни, proteomic, мобилните и снимање техники во комбинација со солидна основа во теоретско знаење на биомедицински науки и лабораториски истражувања дизајн. [+]

На Магистерски програма во биотехнологија во Источна Вирџинија медицинска школа (EVMS) е уникатно интегративен истражување програма која им нуди на студентите со рацете на обука во state-of-the-art молекуларно, геномни, proteomic, мобилните и снимање техники во комбинација со солидна основа во теоретски познавања од биомедицински науки и лабораториски истражувања дизајн.

Оваа ригорозни наставна програма возови иднина лабораторија професионалци да се преземат биомедицински истражувања во академските истражувачки лаборатории или во биотехнологијата и фармацевтската индустрија.... [-]


уметност терапија и советување господар 's програма

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Norfolk

Додипломски Арт терапија и советување програма на EVMS е ригорозни академска програма со седиште во ориентирана раст и мисловните училница, студио, заедницата и клинички искуства. [+]

На EVMS Додипломски Арт терапија и советување програма е ригорозни академска програма со седиште во ориентирана раст и мисловните училница, студио, заедницата и клинички искуства.

Програма EVMS 'е уникатен по тоа што е дел од една просперитетна медицински и здравствени професии кампусот, нуди на студентите можности за меѓусебна соработка кој се базира на вештини потребни за да се биде дел од една повеќеслојна тим на давателите на услуги. Ние сме биле подготовка светска класа уметност терапевти кои се културно одговора, кои се вклучени во заедницата, етички професионалци со успешна кариера за над 40 години.... [-]