Eastern Kentucky University

Introduction

Read the Official Description

Универзитетот источниот Кентаки е регионален, coeducational, јавна институција за високо образование се реализираат програми за општи и либерални уметности, пред-професионални и професионална обука во областа на образованието и разни други области на двете нивоа на додипломски и постдипломски. Наоѓа во Ричмонд, Медисон Каунти, Кентаки, Источна има истакнати рекорд на повеќе од еден век на образовните услуги на Комонвелтот.

Наоѓа во близина на центарот на Bluegrass, Ричмонд се сервира од страна на мрежата на главните патишта кои го прават Источна лесно достапни од сите делови на Кентаки и околните држави. Ричмонд е 26 милји југоисточно од Лексингтон, Кентаки. Автопатиштата I-75 (север-југ) и I-64 (исток-запад) направи области на метрополите во Синсинати, 112 милји на север, и Луисвил, 110 милји на запад, во рамките удобен далечина од страна на автомобилот. Ричмонд е исто така служи од страна на американските Route 25 од Југоисточна Кентаки и во Кентаки Route 52 од исток и запад. На Bluegrass, планина, Даниел Бун и Камберленд Parkways обезбеди уште поголема пристапност со автомобил бидејќи градот е лоциран во близина на конвергенција на овие артериски автопати во меѓудржавен систем.

Ричмонд, седиштето на округот Медисон Каунти, е една од најбрзо растечките градови на Комонвелтот, со околу 33.000 жители. Заедницата обезбедува одлична средина за студент на тој и може да се пофали регионалниот трговски центри, театри, концерти, фино јадење, културни настани и активности, како и за многу области на историски и сценско интерес. Форт Boonesborough членка парк, родното место на Кентаки, се наоѓа на 12 милји на север. И многу други историски локалитети се лесно возење оддалеченост. Сценско и рекреативните површини опкружуваат овој дел од државата.

ИСТОРИЈА

Кентаки Генералното собрание од 1906 година донесе закон за основање Источна Кентаки Државниот Нормален школа на. Гувернерот JC Бекам потпиша сметка во право на 21 март, 1906 година. На 7 мај истата година, Регулаторната комисија за Нормален школа, на состанокот во Луисвил, избрани во кампусот на стариот Централниот универзитет, основана во 1874 година во Ричмонд, како место на новото училиште. На 2 јуни, 1906 година, Ruric Nevel Roark беше избран претседател на Нормален школа и обука на наставниците беше започната.

Во 1922 година, стана Источна четиригодишен институција позната како држава Нормален школа Источната Кентаки и колеџот за наставници. Првите дипломи беа доделени од страна на оваа институција во 1925 година. Во 1928 година, на Колеџот е акредитирана од страна на Јужна Здружение на колеџи и средни училишта. Во 1930 година, Генералното собрание преименувана училиштето Источна држава Кентаки колеџот за наставници на.

Во 1935 година, дипломиран програма е одобрена во Источна, што доведува до степен Магистер во образованието. Во 1948 година, Генералното собрание ја отстрани зборот "училница" од името на колеџ и додели на колеџ право на награда nonprofessional степени.

Најзначајниот ден од нејзиното основање дојде за источни на 26 февруари 1966 година, кога гувернерот Едвард Т. Breathitt потпиша закон со преименувањето на институција Универзитетот Источна Кентаки и санкционирање на доделување на постдипломски степени во научни области, освен образование.

Во текот на овој период на време, на Универзитетот Источна Кентаки брзо се зголеми во големина и раст. Почнувајќи со неколку ученици ангажирани во кратки курсеви преглед и сертификат, денес Универзитетот служи илјадници Kentuckians. Наставната програма води кон соработник степени, бакалауреат степени, како и проширување на постдипломски програма која во моментов нуди дипломи на ниво на мајсторот во многу други области, како и на веќе добро воспоставените Мајсторот на уметностите степен во образованието и разни fifth- и шестата година раководство програми во образование, психологија, и технологијата. Во прилог на овие програми, Источна нуди заеднички докторски програми во соработка со институциите.

Постојано свесен за целта на неговото формирање, Источна продолжува да ја признае својата историска функција на подготовка на квалитетни наставници за основните и средните училишта на Комонвелтот. Сепак, силни либерални уметности програма што води кон соодветни степени, заедно со пред-професионални курсеви во неколку области и програми за постдипломски студии, Источна овозможи да им служи на Комонвелтот како регионален универзитет.

Цел

Во рамките на своите законски надлежности, Универзитетот Источна Кентаки се обидува да обезбеди интелектуални и културни можности кои ќе се развие навики на науката и интелектуална љубопитност, обезбеди длабоко разбирање на американската демократија и улогата на граѓанинот во одржувањето на својата сила и виталност, пренесат разбирање на луѓето и нивните аспирации, овозможуваат ефективна и ефикасна комуникација, и да се подготви продуктивни и одговорни граѓани. Универзитетот ќе остане одговорен и флексибилен за да им служи на уникатен и потребни начини.

Во рамките на овие општи одговорности и цели, универзитет е посветена на три специфични функции - со висок квалитет на настава, стипендија, и на услуги, и места акцент на три по тој редослед. Преку своите колеџи и училишта, Универзитетот има за цел да понуди квалитет на наставата во различни нивоа степен воопшто образованието, уметноста, науката, бизнисот, образованието, пред-професионални и професионални средини, се применува и технички дисциплини. Преку консултативни услуги, продолжување на образованието, како и продолжениот кампус, на Универзитетот се стреми да обезбеди услуга на заедницата и во регионот. Истражување и има за цел да ги унапредат знаења во области на предметот со кои Универзитетот е загрижен и за поддршка на примарната функција на наставата.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health Pre-Vets » Гледа Online BScs » Гледа Health BScs » Гледа Health MA » Гледа Health MSc » Гледа Health Associate of Science » Гледа Health PhDs » Гледа Health Master » Гледа Postgraduate Diplomas » Гледа Preparatory Year » Гледа Certificates » Гледа BBAs » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Law LLB » Гледа Associate Degrees » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

мајстори на ликовната уметност: креативно пишување-bluegrass писатели студио

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е за секое лице со додипломски студии бараат да се подобри неговиот или нејзиниот творечки способности за пишување на проза, поезија, или креативна документаристика заради објавување или едноставно за лична исполнетост. [+]

Степен Опции:

МНР во креативно пишување (Притоа во книжевна фикција, Популарни / жанр фантастика, креативна документаристика, и / или поезија)

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Оваа програма е за секое лице со додипломски студии бараат да се подобри неговиот или нејзиниот творечки способности за пишување на проза, поезија, или креативна документаристика заради објавување или едноставно за лична исполнетост. МНР во креативно пишување е, исто така, терминал степен што може да направи да се квалификува за промоција на англиски јазик или јазик-уметности поврзани позиции средно образование (консултирајте се со вашиот SCHOOL DISTRICT за нивните политики). МНР во креативно пишување е, исто така, терминал степен што може да те имаат право да учат на англиски јазик, составот, како и програми за креативно пишување во врска со на колеџ ниво, како додаток, инструктор, или професор мандат-песна. Сепак, треба да се напомене дека постојан позиции мандат-песна се неверојатно конкурентна во оваа област, и, генерално, зависи значајни публикации и успешна настава искуство пред да се појават на дипломираните студенти. На Bluegrass писателите Студио е програма на ниски престој, што значи дека поголемиот дел од нашите курсеви се земе на линија. Меѓутоа, студентите мора да заврши 12 кредити на живеалишта, или во-лице работилници. Живеалиштата се случи два пати годишно, со јануари Зимски Стипендија за престој во Лексингтон, Кентаки и јуни-јули Лето Стипендија за престој во странство во Лисабон, Португалија. Студентите можат да изберат која живеалишта за да присуствуваат. Кои се условите за да бидат примени во програмата? ... [-]

мајстор на уметноста: Англиски

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Секој гледа за поддршка на животната средина која го поттикнува читање, пишување, и размислување на повисоко ниво; Сегашни или идни професори по англиски јазик кои сакаат да ги прошират своите знаења на нивната област на содржина; Студентите извршуваат кариера кои бараат критичко размислување, истражување и пишување вештини [+]

Степен Опции: Тезата Не-теза Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Секој гледа за поддршка на животната средина која го поттикнува читање, пишување, и размислување на повисоко ниво Сегашни или идни професори по англиски јазик кои сакаат да ги прошират своите знаења на нивната содржина област Студентите извршуваат кариера кои бараат критичко размислување, истражување и пишување вештини Кои се условите за да бидат примени во програмата? ... [-]

мајстор на уметноста: историја

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Наставници кои сакаат да се здобијат со повеќе историски знаења, а заработуваат повисок ранг; Студентите заинтересирани за подготовка за докторска програма во историјата; Студентите заинтересирани за заработка постдипломски студии за да се подготвите за работа во музеи, историски друштва, и други области. [+]

Степен Опции: Магистер по историја Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Наставници кои сакаат да се здобијат со повеќе историски знаења, а заработуваат повисок ранг Студентите заинтересирани за подготовка за докторска програма во историјата Студентите заинтересирани за заработка постдипломски студии за да се подготвите за работа во музеи, историски друштва, и во други области Кои се условите за да бидат примени во програмата? GRE резултати: 153 Вербална и 4,0 аналитички пишување Успех: Генерално додипломски Успех на 2.5 или Успех на 2,75 во последните 60 часа семестар на програмата бакалауреат Степен: Завршување на најмалку задоволителен додипломски малолетник во историјата или еквивалент Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Morehead Државниот универзитет Државниот универзитет во Мичиген - дипломски студентите Медисон Северна Хопкинс гимназија ROCKCASTLE COUNTY HIGH SCHOOL EKU Одделот за историја EKU спортски оддел "Извонредност во близина на домот" е нашата Hallmark! ... [-]

мајстор на уметноста: применета математика

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за наставниците кои сакаат магистратура или промена во ранг и математика наставници кои сакаат да ги прошират своите знаења на нивната содржина област [+]

Степен Опции: Математика Средно Применета математика и статистика Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Наставници бараат магистратура или промена во ранг Математика наставници кои сакаат да ги прошират своите знаења на нивната содржина област Поединци кои сакаат да освојат најмалку 18 часа на постдипломски кредити во математика, со цел да ги учат двојна запишување курсеви или други курсеви колеџ ниво Кои се условите за да бидат примени во програмата? GRE резултати од најмалку 144 во вербална резонирање, најмалку 147 во квантитативно резонирање, и најмалку 3,5 во Аналитички пишување (ГРЦ поништен за кандидатите со додипломски Успех на најмалку 3,0) Додипломски Успех на најмалку 2,5 Потребни предуслови за изградба на основни курсеви по математика (кандидатите кои немаат овој препарат може да се додели за прием, но се бара да ги преземат потребни за зајакнување на нивните средини курсеви) Почетна сертификација во средното математиката бара за оние кои бараат промена во ранг Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Различните системи училиште во Кентаки Заедница колеџи [-]

мајстор на уметноста: Студентски персонал услуги во високото образование

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Лица кои се заинтересирани во колеџ: прием, стипендија администрацијата, вработување, домување и други неакадемски активности студент на персоналот ќе бидат заинтересирани во оваа програма. [+]

Степен Опции: Студентски персонал услуги во високото образование Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Лица кои се заинтересирани во колеџ: прием, стипендија администрацијата, вработување, домување и други неакадемски активности студент на персоналот ќе бидат заинтересирани во оваа програма.

Кои се условите за да бидат примени во програмата? Кандидатите мора да имаат заработено целокупната додипломски GPA 3.0 или 3.0 во последните 60 часа заврши. Ако кандидатите не го имаат во просек 3,0 во нивните додипломски студии или во последните 60 часа, тогаш тие можат да ги достави резултатите на GRE / МАТ, кои може да се смета во доделување прием. Кандидати со кумулативното додипломски GPAs на 3,0 или повисока, или 3,0 или повисока во последните 60 часа на додипломски работа и / или магистратура заработени се ослободени од обврската за поседување на GRE / МАТ. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Површина колеџи и универзитети [-]

мајстор на уметноста во настава: средната и средно образование

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Tgis програма е погодна за оние кои поседуваат диплома (без учител сертификација) кои сакаат да заработат наставник сертификација. [+]

Степен Опции:

Средната и средно наставник сертификација

Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Оние држи диплома (без учител сертификација) кои сакаат да заработат наставник сертификација.

Кои се побарувањата што треба да се примени во програмата? Поднесе барање до Факултетот укажува диплома вклучувајќи ги и сите записници од акредитирани колеџи присуствуваа освен Универзитетот Источна Кентаки. Се обезбедат докази за 3,0 во целост или додипломски Успех на 3,0 на последните 60 часа на работа се разбира. Да обезбеди докази за следните GRE резултати: Најмалку 150 на вербална дел, 143 на квантитативните дел, како и минимум од 4,0 на аналитички пишување дел. Или да обезбедат докази за следново Праксис-Јас пред-професионални теста: Најмалку 176 на делот за читање, 174 на делот математика, и 174 на делот за пишување. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? ... [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: дефектологијата интердисциплинарни образование во раното детство

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Лицата кои работат на програми служат млади деца на возраст од раѓање, преку градинка. Напредна опција студијата се подготвува поединци да работат како лидери во раното детство поставувања, вклучувајќи ги државните и локалните организации на ниво обезбедува професионален развој и поддршка на наставниците во раното детство. [+]

Степен Опции: Наставник Лидер песна со напредни студии Наставник Лидер на програма со дополнителни сертификати во IECE Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Лицата кои работат на програми служат млади деца на возраст од раѓање, преку градинка. Напредна опција студијата се подготвува поединци да работат како лидери во раното детство поставувања, вклучувајќи ги државните и локалните организации на ниво обезбедува професионален развој и поддршка на наставниците во раното детство. Дополнителна опција за сертификација им овозможува на поединците да додадете Интердисциплинарни раното детство образование (IECE) настава сертификација, додека, исто така, додавајќи Одобрување на Наставник Лидер. Настава сертификација IECE им овозможува на поединците да ги учат во предучилишна јавноста училиште и градинка програми и да работат како Развојна интервенционисти со програмата Првите чекори за рана интервенција.... [-]


Мајсторот на уметностите во образованието: комуникација нарушувања

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за оние кои сакаат да им помогне на другите да се комуницира ефективно и се во потрага по предизвик, прогресивна поле [+]

Степен Опции:

Мајсторот на уметностите во образованието, комуникација нарушувања програма

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Оние кои сакаат да им помогне на другите да се комуницира ефективно Оние кои се во потрага по предизвик, прогресивна поле Оние кои вредноста соработка што води кон успех во нивните клиенти Кои се условите за да бидат примени во програмата? Диплома во комуникација нарушувања Минимум Успех на 3,0 Минимум GRE вербална од 150, Квантитативни од 143, напишана од 4,0 25 клинички часа набљудување 3 писма на препораките Професионални есеј Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Болници / старечки домови државните училишта Центри за рехабилитација Први чекори Развојните центри инвалидско Приватна пракса Здравствените агенции дома [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: писменост (м-12)

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Програмата е погодна за сегашните наставниците во основното образование, Блискиот одделенски наставници, средното образование во училница, читање и пишување Наставни Специјалисти [+]

Степен Опции:

Писменост (P-12) со Наставник Лидер Одобрување

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Сегашната основно образование во училница Тековната наставниците среден ранг Тековната средно образование во училница Тековната читање и пишување Наставни Специјалисти Кои се условите за да бидат примени во програмата? Потенцијалните студенти на додипломски студии треба да ги исполнуваат барањата за прием на Факултетот. Кандидати, без претходно постдипломски предмети или мора да се заработени целокупната додипломски Успех на 3,0 или повисока (или Успех на 3,25 или поголема во нивните последните 60 часа) или тие мора да поднесат или ГРЦ или МАТ резултати. Кандидатите треба да имаат валидна државата настава сертификација. Каде се последните дипломиран на програмата вработени? ... [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: среден ранг образование

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Програмата е погодна за сегашните наставниците во основното образование, Блискиот одделенски наставници, средното образование во училница [+]

Степен Опции:

Средината Образование Оценки (5-9) со Наставник Лидер Одобрување

Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Сегашната основно образование во училница Тековната наставниците среден ранг Тековната средно образование во училница Кои се условите за да бидат примени во програмата? Потенцијалните дипломирани студенти треба да ги исполнуваат барањата за прием на Факултетот. Кандидати, без претходно постдипломски предмети или мора да се заработени целокупната додипломски Успех на 3,0 или повисока (или Успех на 3,25 или поголема во нивните последните 60 часа) или тие мора да поднесат или ГРЦ или МАТ резултати. Кандидатите треба да имаат валидна државата настава сертификација. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? ... [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: средно образование

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е погодна за актуелни Блискиот одделенски наставници и тековна средно образование во училница [+]

Степен Опции: Средно образование-Земјоделството (5-12) Средно образование-уметност (P-12) Средно образование-Биологија (8-12) Средно образование-бизнис (5-12) Средно образование-англиски (8-12) Средно образование-семејство и потрошувачите наука образование (5-12) Средно образование-математика образование (8-12) Средно образование-музика (P-12) Средно образование-физичка култура (P-12) Средно образование-Физички науки: хемија (8-12) Средно образование-Физички науки: Земјата наука (8-12) Средно образование-Физички науки: физика (8-12) Средно образование-школа за здравство (P-12) Средно образование-социјален студии: историја (8-12) Средно образование-технологија образование (5-12) Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Тековната наставниците среден ранг Тековната средно образование во училница Кои се условите за да бидат примени во програмата? Потенцијалните дипломирани студенти треба да ги исполнуваат барањата за прием на Факултетот. Кандидати, без претходно постдипломски предмети или мора да се заработени целокупната додипломски Успех на 3,0 или повисока (или Успех на 3,25 или поголема во нивните последните 60 часа) или тие мора да поднесат или ГРЦ или МАТ резултати. Кандидатите треба да имаат валидна државата настава сертификација во средината оценки или средно оценки ниво. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? ... [-]

Мајсторот на уметностите во образованието: училиште медиуми библиотекарот

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Кои се условите за да бидат примени во програмата? Кандидатите треба да ги исполнуваат барањата на Факултетот за Менаџмент и имаат завршено почетна основно, средно, или средно програма настава сертификација. [+]

Степен Опции: Мајсторот на уметностите во образованието со Наставник Лидерство Одобрување Подготовка библиотека наука Рангиран јас Класификација, на шестата година на програмата (библиотека наука) Сертификација Подготовка програма (библиотека наука) Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Секој наставник P-12 (која има дозвола настава) заинтересирани да станете училиште библиотекар. Оваа програма им нуди на наставниците со степен и не-степен (Рангиран I и / или сертификат во библиотека наука) опции на апликацијата.... [-]


Мајсторот на уметностите во образованието: училиште советување

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Програмата е погодна за поединци кои се заинтересирани да стане советник училиште во Кентаки или било која друга држава. [+]

Степен Опции:

MAEd. во училиште советување: Степенот е 48 часовна национално акредитиран програма акредитирани од страна на Советот за акредитација на советување и образовни поврзани со програми. (CACREP)

Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Поединецот кој е заинтересиран да стане советник училиште во Кентаки или било која друга држава.

Кои се условите за да бидат примени во програмата? Четириесет и осум часа на постдипломски работи вклучувајќи практикум и стажирање заврши во поставување на училиштето. Кандидатите ќе поднесе резиме, пишување примерок и три-мејл адресите на референци. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? ... [-]

MSc

Господар на науката: индустриски и организациска психологија

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за секој кој ужива психологија, но не се заинтересирани за обезбедување на советување или терапија [+]

Степен Опции:

MS степен во индустриски-организациска психологија

Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Индустриска Организациона (IO) психологијата може да биде за вас, ако:

Дали уживате во психологија, но не се заинтересирани за обезбедување на советување или терапија. Вие сте заинтересирани за користење на психолошки принципи за да се подобри бизнис (на вработените и на организацијата). Сакате да се дијагностицира и да обезбедуваат креативни решенија за проблемите од работа. ... [-]

Господар на науката: кариера и техничко образование,

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за наставници по предмети од областа на технологијата заедница колеџи и средни училишта [+]

Степен Опции: Инженерство / технологија Образование Техничко образование администрација Професионалната обука и развој Земјоделство Образование Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Наставниците на технологијата предмети во заедницата колеџи и средни училишта Оние кои сакаат да бидат обучувачи во професионална поставување Наставниците на земјоделството и хортикултурата во заедницата колеџи и средни училишта Кои се условите за да бидат примени во програмата? Кандидатите се очекува да го претстави на соодветни додипломски технички наставни големи и да обезбеди доказ за прифатливо стручното и научното способност. Додипломски одделение точка просек од 2,5 и индивидуални вербална и квантитативни резултати на 144 или повисока на Додипломски Рекорд Испитување се очекува. Кандидати со кумулативното додипломски Успех на 3.0 или повисока, или 3,25 или повисока во последните 60 часа на додипломски работа се ослободени од обврската за GRE / GMAT / МАТ. Кандидатите може да ги достават резултатите од GMAT или МАТ како замена за GRE. GMAT резултати на 420 или повисока се очекуваше. МАТ резултати на 380 или повисока се очекуваше. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Средните училишта и на системот Кентаки Заедница и технички колеџ. Одделот за правда и за обука (DOCJT) Тојота Sonic корпорацијата и други центри за корпоративна обука. [-]

Господар на науката: криминологијата и криминалната правда

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за поединците заинтересирани во правда и корекции. [+]

Степен Опции:

Следните специјализации се дизајнирани да им даде на студентите за подобра претстава за различните области на акцент во нашата програма, како и водич за создавање на кохерентна програма надвор од основни курсеви. (Тие не се понудени како концентрација).

Водство и администрација: кривичната правда администрација и лидерство, Crimonology и јавна политика, финансирање / Грантови во правда, Напредно криминал и теорија на правдата, Глобализација и криминал правда Социјална правда: расата, родот и правосудството, еколошки криминал и правда, Идеологија и правда, Државниот криминал, трговија со сообраќајот, казнување и општество Истражување Специјалист за кривична правда Анализа на податоци (статистика), Квалитативни методи, средства / Грантови во правда, истражување стажирање, теза опција Заштита и надзор во глобалната животна средина: Полицијата глобална несигурност, државен криминал, Глобализација и правда, за трговија со луѓе, надзорните и високата технологија во правда, Компаративна криминалната правда Кои би биле заинтересирани во оваа програма? ... [-]

Господар на науката: математички науки

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е за сите кои сакаат да продолжи кариера со која се бара математичка или статистички вештини во владата или индустријата [+]

Степен Опции: Заедничка програма Концентрација во математиката Концентрација во компјутерски науки Концентрација во статистика Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Секој кој сака да продолжи кариера со која се бара математичка или статистички вештини во владата или индустријата Студентите кои сакаат да ги зајакнат своите математика позадина пред примена на д-р програма Математика наставници кои сакаат да ги прошират своите знаења на нивната содржина област, заработи магистратура, или да ги извршуваат промени во ранг Поединци кои сакаат да освојат најмалку 18 часа на постдипломски кредити во математика, со цел да ги учат двојна запишување курсеви или други курсеви колеџ ниво Физички лица заинтересирани да станат САС програмери Кои се условите за да бидат примени во програмата? GRE резултати од најмалку 144 за вербална резонирање и најмалку 144 во квантитативно резонирање Кумулативното додипломски Успех на најмалку 2,5 или додипломски Успех на најмалку 2,75 на последните 60 часа Потребни предуслови за изградба на основни курсеви по математика (кандидатите кои немаат овој препарат може да се додели за прием, но се бара да ги преземат потребни за зајакнување на нивните средини курсеви) Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Колеџи и универзитети на заедницата Фармацевтските компании Средните училишта Како дипломиран асистенти во Факултетот [-]

Господар на науката: општа психологија

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за студентите кои сакаат да се стекнат со искуство во експериментална психологија пред да аплицираат за д-р програмата. [+]

Степен Опции:

МСП во Општа психологија (теза опција)

Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Студентите кои сакаат да се стекнат со искуство во експериментална психологија пред да аплицираат за д-р програмата.

Кои се условите за да бидат примени во програмата? Диплома за додипломски психологија е најкорисен, но и други степени со содржина психологија, исто така, соодветно. Минимален вкупен додипломски Успех на 2,5 или 2,75 во последните 60 часа. Студентите добиваат јасни прием на програми за постдипломски студии по психологија обично имаат комплетна додипломски Успех на 3,0 или повисока. Потребна е (ГРЦ) резултат Додипломски Рекорд Испитување; специфични cutoffs сеуште се неопределени, но студентите се очекува да имаат подобри резултати од 50% од населението. Три писма на препораките треба да бидат одобрени на одделот за психологија, две се однесуваат на додипломски големи, со најмалку еден од факултет. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? ... [-]

Господар на науката: применета Инженеринг & технологија за управување

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е за лица вработени во техничките области во бизнис или индустрија [+]

Степен Опции: Применета Инженеринг менаџмент и технологија управувањето со изградба Мрежа за безбедност за управување со Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Лицата вработени во техничките области во бизнис или индустрија Поединци кои имаат професионални аспирации раст во управувањето на технолошките фирми Поединци кои неодамна имаат завршено додипломски студии и сакаат повеќе подготовка пред да ја спроведе својата кариера Кои се условите за да бидат примени во програмата? Кандидатите се очекува да го претстави соодветна подготовка предуслов или технички управување со искуство. За управувањето со изградба и опции за управување со применета инженерство и технологија, кандидатите треба да имаат разбирање на материјали и процеси, на принципите на контрола на производството, и економијата на индустријата; компјутерска писменост; способноста да се комуницира графички; и способноста да се применува статистика за решавање на индустриски проблеми. За управување со безбедноста на мрежата (НСМ) опција, кандидатите треба да имаат разбирање на жични и безжични компјутерски мрежни комуникации, претходно образование или работно искуство во врска со управувањето со компјутерска мрежа софтвер и хардвер; ефективни комуникациски вештини; и способноста да се идентификуваат, анализираат, и решавање на компјутерска мрежа поврзани со проблеми. Додипломски Успех на 2,5 и индивидуални вербална и квантитативни резултати од 144 на Додипломски Рекорд Испитување (ГРЦ) се очекува. Кандидатите исто така може да ги достави резултатите за прием на Факултетот за менаџмент Тест (GMAT) како замена за GRE. GMAT резултати на 420 или повисока се очекуваше. Кандидати со кумулативното додипломски Успех на 3,0 или повисока, или 3,25 или повисока во последните 60 часа на... [-]

Господар на науката: Рекреација и парк администрација

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Студентите кои заработите степен во Рекреација и парк администрација се позиционирани за различни можности за кариера во рекреација менаџмент, посебни настани програмирање, управување со природни ресурси, на отворено рекреација и авантура ... [+]

Степен Опции: Терапевтски рекреација Рекреација управување Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Студентите кои заработите степен во Рекреација и парк администрација се позиционирани за различни можности за кариера во рекреација менаџмент, посебни настани програмирање, управување со природни ресурси, на отворено и авантура рекреација, туризам и туристички менаџмент, терапевтски рекреација, управувањето со објектот, Црква Рекреација, на глобално ниво рекреација, воена рекреација, кампови, непрофитните организации како на ИМКА, девојка извидници, 4-H клуб и Момци и клуб девојка е.... [-]


Господар на науката: сигурност, безбедност и управувањето со итни случаи

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за поединците кои сакаат да влезат или одржување на тековната позиција во професионални управување со безбедноста [+]

Степен Опции: Заштита при работа Училиште Безбедност Пожар и итни служби Управување со вонредни состојби Домашна безбедност Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Поединци кои сакаат да влезат или да се одржи сегашната позиција во професионални управување со безбедноста Воени лица кои сакаат да транзиција во наградува кариера сервис во било која од областите на Оваа машина Индустриски или јавна услуга на персоналот кои имаат потреба од дополнителни акредитации или сакаат да ги извршуваат специјализирани области во рамките Оваа машина Кои се условите за да бидат примени во програмата? Додипломски Успех на 3,0 МАТ резултат од 375 или GRE резултат на вербалниот 149, Квантитативни 141, Аналитички 4.0 или погоре Завршување на шест основни курсеви, шест изборни предмети, и сеопфатна испит; или завршување на шест основни курсеви, четири изборни предмети, ЈЈИ 800, и една теза Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Државни и федерални ОША Позиции за домашна безбедност во државните и федералните власти Маратон нафта Amazon.com Грузија-Пацифик [-]

Господар на науката: физичко образование

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Опција ЕСС признава различни природата на дисциплина и им дозволува на учениците максимална флексибилност во области од личен интерес или за подобрување на кариера. [+]

Степен Опции: Вежба и спорт наука (теза опција) Вежбање и здравјето (стажирање) Спортски администрација Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Опција ЕСС признава различни природата на дисциплина и им дозволува на учениците максимална флексибилност во области од личен интерес или за подобрување на кариера. Опција ЕСС овозможува професионалци веќе во полето, да се заврши степен на свој темпо и во рамките на ограничувањата на нивната работа распоред. ЕСС има можност за студентите да се заврши теза доколку тие се планира да matriculate докторат програма. Опција ExWell е наменета за студентите кои се подготвуваат за сертификати како Американскиот колеџ за спортска медицина или Националниот Сила и состојбата асоцијација или оние кои се заинтересирани за спорт уред, болница велнес, корпорации велнес, комерцијални фитнес, ИМКА, или кампусот фитнес и. SPAD наставниот план и стажирање искуство со програмата е наменета за студентите кои сакаат да работат во спортски програмирање, маркетинг и промоција, собирање на средства, управување со игра, спортот администрација, или планира објектот. Кои се условите за да бидат примени во програмата? Диплома диплома во областите поврзани Минимум 2,75 Додипломски Успех Две писма на референтните испратен директно до Координатор за завршено Една од следниве: минимален резултат од 365 на Милер аналогии Тест (МАТ) или минимален резултат од 170 во секоја од областите на Додипломски Рекорд Испитување (ГРЦ) и 3.5 Квантитативни и Вербална во аналитичкиот област Студентите со кумулативното додипломски Успех на 3,0 не се бара да се земе на GRE или МАТ за прием. Студентите може да се додели за привремен прием на... [-]

Господар на науката за обука atheltic

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е наменета за луѓе кои се заинтересирани за кариера во спортската медицина и сојузничките здравствена заштита, како и работа со акутна нега и рехабилитација. Апликации се разгледуваат само за Лето прием. [+]

Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Луѓе кои се заинтересирани за кариера во спортската медицина и сојузничките здравствена заштита, како и работа со акутна нега и рехабилитација. Атлетик тренери работат во широк спектар на поставувања од професионалниот спорт, колеџи, средните училишта, амбуланти, за индустриска и корпоративниот амбиент, за изведувачки уметности, спроведување на законот, американската војска, НАСКАР и Инди Нега Поставки.... [-]


Магистер на науки: Политика на правдата и лидерство

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е за секој кој е заинтересиран во Поправено и малолетничка правда [+]

Степен Опции: Корекции политика и лидерство Политика за малолетничка правда и лидерство Полицијата политика и лидерство Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Секој заинтересиран за:

Корекции Малолетничка правда Условна казна и условно Поправните рехабилитација кривичната правда Кои се условите за да бидат примени во програмата? Диплома од акредитирана институција Додипломски Успех на 3,0 или повисока GRE резултати од 286 комбинирани (усно / квантитативни) и 4.0 (пишување) ГРЦ може да биде поништен ако целокупниот додипломски Успех е 3.4 или повисока 2 букви на препораките Лична и професионален Изјава Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Кентаки Одделот за малолетничка правда Бирото за затворите Условна казна и условно (државните и федералните нивоа) Американската Условна казна и условно асоцијација Кентаки државната полиција [-]

Магистер на науки: хемија

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Оваа програма е за лица со искуство во работа во модерна лаборатории [+]

Степен Опции: МСП во хемија (теза опција) МСП во хемија (Co-op опција) МСП во хемија (Курс Работа опција) Кои би биле заинтересирани во оваа програма? Лица со искуство во работа во модерна лаборатории Физички лица заинтересирани за интегрирана настава и истражувачки искуства Кои се условите за да бидат примени во програмата? Поседуваат диплома по хемија GRE резултати: Вербална:> 144; Квантитативни:> 150 EKU за студенти кои конкурираат за програмата на МСП преку забрзани дуел степен програма 3 + 2, генерален тест GRE ќе биде поништен. Каде што вработените се неодамна дипломираните студенти на програмата? Д-р студии во училишта, како на Универзитетот во Кентаки, на Универзитетот во Луисвил, Пурдју, Државниот универзитет во Охајо и Тексас А & М Владини и индустриски лаборатории [-]

Master

господар на музиката

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Дипломиран EKU музичка програма е наменета за музичари и музика едукатори кои сакаат да ја продолжат своите музички вештини, подобрување на нивните педагошки и теоретско знаење, и се применуваат нивното учење на уметноста на правење музика и музика настава. [+]

Степен Опции: Инструментална Спроведување Хорски спроведување Музичко образование Теорија / Состав Музички перформанси Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Дипломиран EKU музичка програма е наменета за музичари и музика едукатори кои сакаат да ја продолжат своите музички вештини, подобрување на нивните педагошки и теоретско знаење, и се применуваат нивното учење на уметноста на правење музика и музика настава.... [-]


господар на јавната администрација

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Студентите во програмата МПА доаѓаат од различни додипломски студиски програми, на пример, неодамна дипломираните студенти на програмата имаат додипломски степени во кривичната правда, здравствено-поврзани, економија, социјална работа, политички науки, англиски, paralegal програми, и хемија. [+]

Степен Опции: Општи МПА степен (на-кампус и онлајн-програма) Компјутери и администрација заедница опција (на кампусот програма) Опција за развој на заедницата (на-кампус и онлајн-програма) Опција за животната средина здравство (на кампусот програма) Кои би биле заинтересирани во оваа програма?

Студентите во програмата МПА доаѓаат од различни додипломски студиски програми, на пример, неодамна дипломираните студенти на програмата имаат додипломски степени во кривичната правда, здравствено-поврзани, економија, социјална работа, политички науки, англиски, paralegal програми, и хемија.... [-]