Elmhurst College

Introduction

Read the Official Description

Добредојдовте во Elmhurst колеџ!

Дали сакате да ги прошират своите знаења, да го ажурирате вашите вештини и да стигне на следното ниво во вашата кариера? Нашиот господар програми се дизајнирани за вас. Земаме една свежа, лични, рацете на пристап. Со талентирани професорите и студентите, активно ќе се вклучат и во теорија и пракса. Ќе уживаат во удобноста на вечерните часови или завршите вашиот степен целосно преку интернет, преку Онлајн центар Elmhurst колеџ. Најмногу од сè, ќе се подготват да се повлече со нова доверба во животот на професионален лидерство.

Одбери Elmhurst. Стигне на следното ниво. Учење да се води во соработка светот.

Добредојдовте на програми за постдипломски студии од следната генерација кои можат да ви помогне да се стигне до следната level.Whether ќе се бара да ги унапредат својата кариера или да направите кариера транзиција, Elmhurst колеџ има програми за вас. Се здобијат со крос-платформа технички вештини, кои ќе треба да ви помогне да постигнете вашите цели и вашиот потенцијал. Развие свежи решенија за реалниот свет предизвици преку проект-базирани learning.Our програма директори се таму за вас, помагајќи ти да се преговара за сè, од избор на класа за кариера насока.
Нашите иновативни и флексибилни програми се дизајнирани за оптимизирање на вашите цели во кариерата и да се подготви за работа во многу индустрии висок раст. Ние се неодоливо посветена на едукација која ќе ви ги пред крива.

Магистерски

 • компјутерските информативни системи
 • податоци науката
 • Географски информациони системи
 • Здравствен менаџмент и администрација нега
 • Компјутери и информатика
 • МБА - скратено работно време (онлајн или на кампусот) за работа професионалци

Elmhurst Колеџ - вистинскиот избор

 • Се стекнат со сигурност да успее: нашата програма директори не се само експерти во своите области: тие се посветени на проширување на вашиот дофат, предавањето мудрец совети и луѓето вештини кои секој лидер потреби.
 • Флексибилност за да го направите да работи: нашите програми се дизајнирани да се вклопат во вашиот презафатен распоред. Програми се понудени во различни формати, за да ви даде максимална удобност.
 • Достапен Избор: Elmhurst колеџ постојано рангирана во најдобрата категорија Вредност за академски квалитет и цена.
 • Практично Локација: нашата убава кампусот е само 15 милји западно од центарот на Чикаго и се лесно достапни со автомобил или воз.

Преземе следниот чекор

Како што проучете ги вашите опции, ве охрабруваме да ја посетите Elmhurst кампусот. Ќе дознаете за нашиот прием процес, гостува нашиот кампус и да видиме за себе она што Elmhurst колеџ е за сите.

Барање за информации: да бараат информации за вашата програма од интерес, да се заврши нашата онлајн форма. Чат во живо со прием советник. Разговор онлајн денес. Зачленете се сега!

ВТА

Elmhurst е рангирана во топ 10-те регионални универзитети во Среден Запад, според американските Вести & извештај, а меѓу # 4 најдобра вредност во Среден Запад. Принстон Преглед Elmhurst е рангиран меѓу најдобрите во Среден Запад веќе 12 години по ред, тоа наведувајќи го како "совршена комбинација на голем пристап до градот и мал (но не премногу мал) кампусот атмосфера."

This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа Online MSc » Гледа Part time MBAs »

Programs

This school also offers:

MSc

МСП во менаџмент на снабдувачки синџири

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 22 - 22 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Elmhurst + 1 more

Кога ќе разберете бизнис од едниот крај до другиот, ќе бидете неопходни - во град кој е еден од најголемите транспортни и логистички центри во светот. [+]

Програма наменета за STEM.

Поврзување на светот

Кога ќе разберете бизнис од едниот крај до другиот, ќе бидете неопходни - во град кој е еден од најголемите транспортни и логистички центри во светот.

Како професионален навигација комплексен и глобален бизнис средина, ви треба степен што додава вредност. Со MSCM на Elmhurst ќе им понудиме на организациите многу баран know-how во дизајнирањето, планирањето и работењето на добро раководените снабдувачки синџири.... [-]


Videos

Virtual Tour of Elmhurst Campus

Your Journey Continues-Graduate Studies at Elmhurst College

Contact
Адреса на локацијата
School for Professional Studies
Elmhurst College
190 Prospect Avenue
Elmhurst, Illinois 60126-3296

Elmhurst, Illinois, US
Social Media