Elmhurst College

Introduction

Read the Official Description

Дали сакате да го проширите вашето знаење, да ги обновите своите вештини и да го достигнете следното ниво во вашата кариера? Програмите на нашиот господар се дизајнирани да ги задоволат барањата на пазарот. Ние земаме нов, личен, практичен пристап. Со талентираните професори и студенти, активно ќе се ангажирате и за теоријата и за праксата. Ќе уживате во погодностите на вечерните часови или ќе го завршите степенот целосно онлајн. Најмногу од сè, ќе се подготвите за чекор со нова доверба во животот на професионално лидерство.

Учење да доведе во заеднички свет

Добредојдовте на следната генерација програми за постдипломски студии кои можат да ви помогнат да го достигнете следното ниво. Без разлика дали барате да напредувате во вашата кариера или да преминете во кариерата, Elmhurst College има програмите за вас. Стекнување на крос-платформски технички вештини кои ви се потребни за да ви помогнете да ги постигнете своите цели и вашиот потенцијал. Развивање на нови решенија за предизвиците на реалниот свет преку учење базирано на проекти. Нашите директори на програми се таму за да ви помогнеме да преговарате за сè, од избор на класа до насока во кариерата. Нашите иновативни и флексибилни програми се дизајнирани да ги оптимизираат целите на вашата кариера и да ве подготват за работа во многу индустрии со висок раст. Ние сме немилосрдно посветени на образованието кое ќе ве води пред кривата.

Магистрирал

  • Компјутерски информациски системи
  • Наука за податоци
  • Географски информациски системи
  • МБА - со скратено работно време (онлајн или на кампусот) за работа професионалци
  • Менаџмент на снабдувачки синџири

Elmhurst College - вистинскиот избор

  • Добие доверба за да успееме: нашите програмски директори не се само експерти во нивните области: тие се посветени на проширување на вашиот дофат, пренесување совети од мудреци и луѓе вештини кои секој лидер треба.
  • Флексибилност да се направи тоа работа: нашите програми за образование се дизајнирани да се вклопи во вашиот презафатен распоред. Програми се нудат во различни формати за да ви дадат максимална погодност.
  • Достапен избор: Elmhurst College постојано е рангиран во категоријата за најдобра вредност за академскиот квалитет и цена.
  • Практично место: нашиот прекрасен кампус е само 15 милји западно од центарот на Чикаго и лесно се пристапува со автомобил или воз.

Земете го следниот чекор

Како што сметате дека вашите опции ве охрабруваме да го посетите кампусот Елмхерст. Ќе дознаете за нашиот прием процес, турнеја во нашиот кампус и да се види за себе она што Elmhurst College е за сите. Барање информации: да побарате информации за вашата програма од интерес, да ја пополните нашата онлајн форма. Разговарајте во живо со советник за прием. Разговор онлајн денес. Аплицирај сега!

Рангирање

Elmhurst е рангирана во првите 10 регионални универзитети во Среден Запад, според US News

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа Online MSc » Гледа Part time MBAs »

Programs

This school also offers:

MSc

МСП во менаџмент на снабдувачки синџири

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 22 - 22 месеци February 2019 Соединети Американски Држави Elmhurst + 1 more

Кога ќе разберете бизнис од едниот крај до другиот, ќе бидете неопходни - во град кој е еден од најголемите транспортни и логистички центри во светот. [+]

Програма наменета за STEM.

Поврзување на светот

Кога ќе разберете бизнис од едниот крај до другиот, ќе бидете неопходни - во град кој е еден од најголемите транспортни и логистички центри во светот.

Како професионален навигација комплексен и глобален бизнис средина, ви треба степен што додава вредност. Со MSCM на Elmhurst ќе им понудиме на организациите многу баран know-how во дизајнирањето, планирањето и работењето на добро раководените снабдувачки синџири.... [-]


Videos

Your Journey Continues

Contact
Адреса на локацијата
School for Professional Studies
Elmhurst College
190 Prospect Avenue
Elmhurst, Illinois 60126-3296

Elmhurst, Illinois, US
Social Media