Emerson College

Introduction

Read the Official Description

За Емерсон

Emerson College е меѓународно признат како премиерска институција за високо образование наменета за комуникација и уметност.

Преку различни програми понудени во флексибилни формати, креативната средина за учење на Emerson ви овозможува да ја претворите вашата страст во професионална потрага.

Уживани со ангажирање со креативниот живот на Бостон и Лос Анџелес, нашите студенти се независни умови од различно потекло кои го развиваат сопствениот личен глас и експертиза во професии кои длабоко го обликуваат општеството и културата во 21 век.

Мисија и Визија

Emerson College нуди образовни програми кои ги подготвуваат дипломирани мажи и жени да преземат позиции на одговорност и лидерство во комуникацијата и уметноста и да ги извршуваат стипендија и работа која носи иновации на овие дисциплини.

Основана во 1880 година како мала, регионална школа за ораторство, Емерсон еволуираше во разновидна, соучествена и разновидна дипломирана институција со либерални уметности, а не конзерваторска ориентација. Но, нашата мисија и фокус остануваат во голема мера исти како и во 1880 година: да ги истражуваат и да ги поттурнат границите на комуникацијата, уметноста и културата и со тоа да придонесат за унапредување на општеството.

Значајни алумни

Многу од нашите 37.000 алумни остануваат активни учесници во животот на Емерсон. Иако концентрирани во Масачусетс, Калифорнија и во Њујорк, Емерсонјаните можат да се најдат во речиси секоја голема медиумска, забавна или уметничка компанија низ целата земја.

Кампуси

Главниот кампус на Emerson College се наоѓа во срцето на Бостон, Масачусетс, на портата на Театарскиот округ во градот и во непосредна близина на културни центри, медиуми и јавен транспорт. Колеџот, исто така, има објекти во Лос Анџелес. Истражете и научете повеќе за секоја од овие локации со кликање на линковите подолу, или да направите Виртуелна турнеја на нашиот Бостонски кампус сега.

ВИСТИНСКИ ТУР

 • Бостонскиот кампус

  Епицентарот на Емерсон се наоѓа на раскрсниците на улиците на Бојлстон и Тремонт на југоисточниот крај на Бостонскиот заеднички. Златната купола на Масачусетс Државната куќа може да се види од многу гледна точка на кампусот и метрото запира на нашата влезната врата.

  ДА ЗНАЕТЕ БОСТОН

 • Емерсон Лос Анџелес (ЕЛА)

  Лоцирана во срцето на Холивуд, ELA е наградуван објект во кој има до 217 студенти и содржи училници, канцеларии, аудиториум, скрининг соба, аудио и видео лаборатории, перформанси и проби студија и многу повеќе.

  ИСТРАЖУВАЈ ЕЛА

Додипломски Студентски Школарина

Предлог-законот ќе ги одразува сите трошоци наплатени на сметката на студентот. Тие вклучуваат школарина, одбор и такси забележани на табелата за трошоци подолу, плус разни давачки, како што се такси за транспорт и финансиски трошоци, ако е применливо.

Полнење


 • Одбор План за патување по пат на патување TBD TBD TBD Такси Здравствено осигурување
  Провизија за студентски услуги за постдипломски студии (полно работно време)
  Провизија за студентски услуги за додипломски студии (скратено работно време)
  Меѓународен студент (само нови студенти)
  Доцна регистрација
  Академски курс 2.694 долари
  312 долари
  116 $
  155 $
  50 долари
  различни
  312 долари
  116 $
  155 $

  50 долари
  различни -
  624 долари
  232 долари


 • различни


  * Ќе се утврди на подоцнежен датум.
  ** Проценето само за нови студенти кои влегуваат во пролетниот семестар./>

  За мене информации во врска со трошоците на студентите, ве молиме кликнете овде .

This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа MA » Гледа Online Certificates » Гледа Online MA » Гледа Health MSc » Гледа Certificates »

Programs

This school also offers:

MA

Магистер по издаваштво и пишување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1.5 - 3 години September 2019 Соединети Американски Држави Boston + 1 more

Обид за кариера во издаваштвото? Без разлика дали сакате да ја обликувате прозата на свежи гласови како уредник, да ги претставувате писателите како литературен агент или да работите со возбудливи он-лајн публикации и нови медиумски формати, престижниот Магистер по издаваштво и пишување на Емерсон ќе ви помогне да успеете во овој витален , постојано менување на полето. [+]

За програмата

Обид за кариера во издаваштвото? Без разлика дали сакате да ја обликувате прозата на свежи гласови како уредник, да ги претставувате писателите како литературен агент или да работите со возбудливи он-лајн публикации и нови медиумски формати, престижниот Магистер по издаваштво и пишување на Емерсон ќе ви помогне да успеете во овој витален , постојано менување на полето.... [-]


Магистер по медиуми дизајн

Студии врз за студентски град 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Boston

Медиа Дизајн е применети истражувања р програма сместени во Енгерсон е ангажман лабораторија. За разлика од традиционалните предмети, ќе се поврзете со потенцијалните учесници во заедницата од самиот почеток и ќе соработувате со тие организации додека го формулирате вашиот проект за тезата. [+]

Детали за програмата

Програмата Медиуми Дизајн е применети истражувања р програма се сместени во Енгерсон ангажман лабораторија . За разлика од традиционалните предмети, ќе се поврзете со организации на заедницата од самиот почеток и ќе соработувате со тие организации додека го формулирате вашиот проект за тезата. Програмата Медиа Дизајн одговара на зголемениот пејзаж на медиумите и технологијата со програма која се применува, вградена во заедниците и претставува отстапување од традиционалниот начин на работа на постдипломски високообразовна програма. Програмата е ориентирана кон дизајнот и бара изградба на процес, прототипови и платформи, амбициите на групата.Како се приближуваме кон Media Design во нашата програма:... [-]


Магистер по новинарство

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии 13 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Boston

Нема повеќе предизвик и возбудливо време во новинарството отколку сега. Во Емерсон, ќе ги научите клучните вредности на професијата што е од клучно значење за демократијата, дури и кога ќе научите да ги задоволите барањата на професионалното мултимедијално раскажување приказни. И нема подобар начин да се научи отколку да се направи. Од самиот почеток на програмата, ќе стигнете по улиците и ќе известувате, создавајќи приказни во текст, аудио и видео. [+]

Развивање професионални мултимедијални вештини

Нема повеќе предизвик и возбудливо време во новинарството отколку сега. Во Емерсон, ќе ги научите клучните вредности на професијата што е од клучно значење за демократијата, дури и кога ќе научите да ги задоволите барањата на професионалното мултимедијално раскажување приказни. И нема подобар начин да се научи отколку да се направи. Од самиот почеток на програмата, ќе стигнете по улиците и ќе известувате, создавајќи приказни во текст, аудио и видео.... [-]


Магистер по односи со јавноста

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1.5 - 3 години September 2019 Соединети Американски Држави Boston + 1 more

Како дополнување на вештините за зборување, пишување, слушање и преговарање, MA програмата за односи со јавноста ве учи како да ги користите платформите за социјални медиуми, аналитиката и мобилните апликации за ефикасно да ја достигнете вашата публика. [+]

Резиме на програмата

Како дополнување на вештините за зборување, пишување, слушање и преговарање, MA програмата за односи со јавноста ве учи како да ги користите платформите за социјални медиуми, аналитиката и мобилните апликации за ефикасно да ја достигнете вашата публика.

Во побарувачката на денешниот пазар

На пазарот преплавен со информации, секоја организација сака нејзината порака да се чуе над бучавата. Затоа постои таква голема побарувачка за квалификувани професионалци за комуникација кои можат да занасят и да извршат релевантни стратегии за комуникација. Нашите дипломирани студенти на програмата за односи со јавноста се занимаваа со кариера во широк спектар на индустрии и занимања. Без разлика на вашата област на фокусирање - фармацевтски производи, здравје и фитнес, политички кампањи, забава, гостопримство, финансиски услуги, технологија или владини организации - степенот на односи со јавноста ќе има одржлива вредност за време на кој било економски циклус.... [-]


Магистер по стратешки маркетинг комуникација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Boston

Нашите стратешки маркетинг комуникација програма се подготвува дипломирани за различни видови на кариери во маркетинг и комуникации и на страната на агенцијата и на клиентот страна, кои ви даваат уникатен капацитет да ги применат своите маркетинг вештини во речиси секоја индустрија во светот. [+]

Детали за програмата

Нашите стратешки маркетинг комуникација програма се подготвува дипломирани за различни видови на кариери во маркетинг и комуникации и на страната на агенцијата и на клиентот страна, кои ви даваат уникатен капацитет да ги применат своите маркетинг вештини во речиси секоја индустрија во светот.

Како студент во програмата за стратешки маркетинг комуникација, ќе имате шанса да:... [-]


Магистер по театарско образование

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1.5 - 2.5 години September 2019 Соединети Американски Држави Boston + 1 more

Запознајте се со уметноста на наставата и учењето на уметноста - со нашиот Магистер по театарско образование. Како една од најголемите програми во земјата, ние ќе ви подготвиме да креирате театарски и учени искуства кои ги трансформираат животите и заедниците. Со две песни на студии, Театар за образование на театар или театар и заедница, нашите курсеви ја интегрираат теоријата и рефлексивната практика и ви даваат можност да развиете вештини и да ги проширите своите знаења во театарската уметност, принципите на наставата и учењето во уметноста и практиките на применетата драма и театар. [+]

За програмата

Запознајте се со уметноста на наставата и учењето на уметноста - со нашиот Магистер по театарско образование. Како една од најголемите програми во земјата, ние ќе ви подготвиме да креирате театарски и учени искуства кои ги трансформираат животите и заедниците. Со две песни на студии, Театар за образование на театар или театар и заедница, нашите курсеви ја интегрираат теоријата и рефлексивната практика и ви даваат можност да развиете вештини и да ги проширите своите знаења во театарската уметност, принципите на наставата и учењето во уметноста и практиките на применетата драма и театар. Како дел од програмата, секој студент може да заработи почетна лиценцираност во Масачусетс како театарски наставник за Pre-K преку одделение 12. Дипломирани студенти на нашиот магистер по театарско образование одат на:... [-]


МНР во креативно пишување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 6 години September 2019 Соединети Американски Држави Boston + 1 more

МНР во креативно пишување на Emerson College негува заедница на поети, фикција и творечки документаристика, уредници, издавачи и наставници. Ние сме со седиште во центарот на Бостон, историски центар на интелектуална истрага, креативни напори и иновации во образованието. МНР студентите на Emerson College вклучат еден со друг не само во училницата, но исто така и во поголемото културно опкружување на самиот Бостон. [+]

Зошто Emerson College ?

МНР во креативно пишување на Emerson College негува заедница на поети, фикција и творечки документаристика, уредници, издавачи и наставници. Ние сме со седиште во центарот на Бостон, историски центар на интелектуална истрага, креативни напори и иновации во образованието. МНР студентите на Emerson College вклучат еден со друг не само во училницата, но исто така и во поголемото културно опкружување на самиот Бостон.... [-]


МНР во филм и медиуми уметност

Студии врз за студентски град 2 - 3 години September 2019 Соединети Американски Држави Boston

Нашата единствена програма им нуди на студентите од сите нивоа можност да се развијат како ангажирани и разноврсни креативни професионалци и медиумски уметници. Студентите ќе работат со слика и звук за забава, информирање, убедување и предизвик, користејќи ги традиционалните и појавни медиумски форми. Тие ќе развијат разбирање на дисциплини на филмско, видео, аудио и интерактивно производство на медиуми, со што ова разбирање ќе се носи на традиционални и конвергентни медиумски дела. [+]

Резиме на програмата

МНР во филмот

Нашата единствена програма им нуди на студентите од сите нивоа можност да се развијат како ангажирани и разноврсни креативни професионалци и медиумски уметници. Студентите ќе работат со слика и звук за забава, информирање, убедување и предизвик, користејќи ги традиционалните и појавни медиумски форми. Тие ќе развијат разбирање на дисциплини на филмско, видео, аудио и интерактивно производство на медиуми, со што ова разбирање ќе се носи на традиционални и конвергентни медиумски дела.... [-]


Contact

Emerson College

Адреса, линија 1 120 Boylston Street
Boston, Massachusetts, Соединети Американски Држави
Website http://www.emerson.edu/graduate-programs