Empire State College, State University of New York

Introduction

Read the Official Description

Основана во 1971 година, Empire State College, Државниот универзитет во Њујорк, е еден од 13 колеџи е на универзитет на уметностите и науките, акредитирана од страна на Блискиот членки на Комисијата за високото образование. Ние сме уникатно дизајнирани да им служи на возрасните извршуваат соработник, диплома и магистратура степени. На колеџ, нуди поволни, SUNY степени на лице место на 35 локации во државата Њујорк и во странство, како и целосно преку интернет. &nbsp Можеш да одбереш како, кога и каде ќе учат. Кога ќе се земе курсеви на Empire State College, вие сте меѓу 17.000 возрасни ученици служеше годишно од страна на колеџот. &nbsp Ние нудиме: Достапен SUNY школарината Степени, кои можат да бидат приспособени за задоволување на вашите образование, кариера и лични цели А јасно процесот за оценување и наградување кредит за колеџ ниво учење од вашата работа и животно искуство Независна студиската програма, водени од истакнати SUNY факултет ментори, што ви овозможува да учат во својата погодност "Трансфер-friendly" политики Студентски онлајн библиотека и студиски ресурси Во последните SUNY студент истражувања, Empire State колеџот постојано е рангирана # 1 во студентските задоволство. Нашата он-лајн програми за образование се лидери во индустријата на располагање повеќе од 300 предмети. &nbsp Нашите 53.000 дипломирани студенти сме горди што нивните дипломи се актуелни, релевантни и се продава, што често доведува до промоции, нови вработувања или студии господар.  

Гледа MA » Гледа Part time MBAs »

Programs

This school also offers:

MA

Магистер по социјална политика

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Saratoga Springs

Мајсторот на уметностите во социјална политика е наменета за лекари, менаџери и администратори во јавни и приватни, непрофитни и невладини сектори кои сакаат да дознаат повеќе за тоа како да се направи или владини или организациските политики поефикасни. [+]

Мајсторот на уметностите во социјална политика е наменета за лекари, менаџери и администратори во јавни и приватни, непрофитни и невладини сектори кои сакаат да дознаат повеќе за тоа како да се направи или владини или организациските политики поефикасни.

&nbsp

Студентите во социјална политика дипломиран програма често се вклучени или заинтересирани за разбирање и подобрување на политиките кои влијаат врз работната животите на другите вработени, животите на оние на нивните организации служат и нивните заедници. ... [-]


Магистер по труд и политика

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 15 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Saratoga Springs

Тој е дизајниран да ви поефикасна во вашата моментална позиција и да се подготви за поголема одговорност или за нови работни места кои се занимаваат со прашања од значење за трудот, индустриските односи или човечки ресурси. [+]

Мајсторот на уметностите во труд и политички студии е дизајниран за унионисти, човечки ресурси професионалци, арбитри, едукатори, новинари, политички активисти, правници, и оние кои се вклучени во владата или приватниот сектор. Иако програмата обезбедува позадина во американската работните односи, за труд историја, законот за работни односи и колективните договори, основните концентрација е за актуелните проблеми и политики од промени во светската економија, технологија, работна сила и на работното место. ... [-]