Eugene M. Isenberg School of Management, University of Massachusetts, Amherst

Introduction

Read the Official Description

Добредојдовте на Факултетот за менаџмент Isenberg. Ако сте студент размислува нашите програми, ќе откриете возбудлива програма која ги комбинира бизнис основи со посебен акцент на иновации, интердисциплинарни студии, и општествена одговорност. Како училиште Isenberg студент, ќе се приклучат проширена заедница со мрежа алумни на 32.000 бизнис професионалци. Нашите дипломци има зголемување на влијанието на бизнисот и општеството, тие исто така, служи како примерен улога модели и идните работодавци на нашите студенти. Во исто време, Isenberg училиште најинтересните ни даваат со клучни финансиска поддршка што ја зајакнува националната конкурентноста на нашите програми. Школата Isenberg ќе се подготват да води и управување со иновации во растечката глобална економија. Ќе научите да се мисли повеќе innovatively за производство, деловни услуги, и бизнис процеси. И ќе имаат можност да се доживее светската економија од прва рака, иако нашите меѓународни студии курсеви, кои комбинираат концентрирани класа работа со две-недела посети во Италија, Кина, Данска, Бразил, како и четири други дестинации. Школата Isenberg е на првото место меѓу јавните универзитети во Североисточниот и 58 на национално ниво во тековната издание на годишно истражување Business Week е, најдобар Додипломски Бизнис училишта. Нашите повеќе селективен додипломската програма, а ова влегуваат freshmen година имаше средно училиште одделение точка просек од 3,65 и SAT резултати од 1171-понуди специјалност во областа на сметководството, управување со финансии, менаџмент, маркетинг, и операции. Покрај тоа, студентите исто така големи во нашите две индустрија лажат специјалитети на спортски менаџмент и угостителството и туризмот управување. Нашите со полно работно време станбени МБА програма, исто така заработи зголемување на разликата. Во САД вести и тековни анкета World Report е, најдобар дипломиран училишта Америка, ние ставени во прв план меѓу нашите МБА колеги во јавните колеџи и универзитети во Североисточниот и 58 на национално ниво. И во 2007 година издание на најдобрите бизнис училишта Принстон Преглед, нашите МБА програма заработени топ-десет национални ВТА во четири од единаесет стратешки категории. Во областа на 282 МБА програми, на Факултетот Isenberg место: 2 во Најдобра одговорна академско искуство 4 во најдобрите професори 5-ти во најголема можност за жени 10-ти во најтешките да се влезе во На Факултетот за менаџмент Isenberg, нашата посветеност на бизнис образование, исто така, вклучува подготвување бизнис самите едукатори: Дипломирани студенти на нашата д-р програма од најстарите во бизнис во државно училиште на високото образование во Нова Англија-hold факултет позиции во повеќе од сто колеџи и универзитети.  

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во областа на сметководството

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Amherst Pittsfield Westborough + 1 more

Важно е да се избере програма која ќе ви помогне да се подготвите за успех во професија која ветува дека ќе биде динамична и предизвикувачка. Уверени сме дека нашата програма ќе го направи токму тоа. [+]

Пазарните и институционалните сили резултираа со значителни промени во светот на бизнисот и сметководството. Академските институции имаат посебна улога во обезбедувањето дека поединците кои влегуваат во професијата ја имаат основата основа на знаење и вештини од суштинско значење за задоволување на променливите барања на пазарот. Ние сме посветени на исполнувањето на таа улога. ... [-]


Магистер на науки во угостителството и туризмот за управување со

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Amherst Pittsfield Westborough + 1 more

програмата Магистер ќе се квалификува студентите за лидерски позиции во туристичката индустрија, владата, образованието и консалтингот. [+]

UMass е чест да биде дел од еден многу мал елитната група од врвот е рангирана на туристичката програми за управување. Но, светот на признавањето на Косово да се заработи. Една неодамнешна анкета на најинтересните и тековните студенти откри причините тие избраа UMass за постдипломски студии. Во прилог на нашиот углед, тие го наведе бројот и квалитетот на нашиот факултет, големата наставните програми, идеална локација, голем број на алумни, финансиска помош можности, и лични внимание тие добиле тука. програмата Магистер ќе се квалификува студентите за лидерски позиции во туристичката индустрија, владата, образованието и консалтингот. ХТМУ на Одделението нуди тезата и не-теза песни, и кој води до степен Магистер на науки. Тезата песна е наменета со флексибилни барања да им се овозможи на учениците да развијат индивидуализирана курсеви за обука со нивните главни професор и Комитетот. Тоа вклучува курсеви во ХТМУ и другите оддели во Isenberg Факултетот за менаџмент. А истражувања базирани на труд е потребен (6-кредити). Не-теза песна исто така, вклучува и обука во ХТМУ и други одделенија во Isenberg Факултетот за менаџмент. На местото на 6 кредитни теза, студентите заврши на дополнителен курс во ХТМУ или менаџмент (3 кредити) и спроведе голема гостопримливост истражување (3 кредити). Додека бројот на студентите прифатена во програмата варира секоја година, ние обично одржување на запишување од 35 до 40 студенти. Петнаесет инструктори, сите со докторски дипломи, го сочинуваат дипломиран студент на факултетот. Програмата на студијата, вклучува и обука и во други дисциплини што се прошири фундаменталните концепти во различни елементи го сочинуваат угостителството... [-]


мајстори на науката во спортски менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Amherst Pittsfield Westborough + 1 more

Прием на програмите на UMass спортски менаџмент господар е многу конкурентен, и е врз основа на двете Универзитетот и Министерството барања. [+]

Како еден од првите спортски менаџмент програми во земјата, на Универзитетот на Масачусетс се базира на 35 години искуство во спортски менаџмент образование да понуди 35-кредитна магистерска степен на наука програма. Студентите се 29 кредити на работа се разбира во текот на есен и пролет семестри на една академска година.

За да заработите дополнителни 6 кредити, студентите имаат три опции: ... [-]