Fashion Institute of Technology

Introduction

Read the Official Description

Ние сме во Њујорк меѓународно призната диплома од колеџ за дизајн, мода, уметност, комуникација и бизнисот. ФИТ зема иновации да височини облакодер. Кога ќе се запишат на ФИТ, ќе се приклучат долга линија на амбициозни, енергични pacesetters. Ние имаме традиција на предавање и инспиративна нови држави, кој произлегува од моќна мешавина од:

основа на ригорозни либерални уметности во комбинација со реалниот свет на наставната програма и рацете на настава една светска мрежа на алумни силна врска со индустриски лидери светска класа факултет на работните професионалци директна врска со Њујорк култура и трговија

акредитации Блискиот членки Здружение на колеџи и училишта, Националното здружение на училишта за Арт и Дизајн, совет за внатрешни работи Дизајн акредитација

степени Понудена Одговара нуди соработник за применета наука степени, диплома за наука степени, диплома за ликовни уметности степени, мајстор на професионални студии степени, мајстор на уметноста студии, и Мајстор за ликовни уметности степен. СТУДИСКА ПРОГРАМА Специјалност понудени: 43 Сертификати: 8 БИБЛИОТЕКА Книжен фонд од над 138.000 тома, здружил со некнижен материјал како модата прогнозирање услуги, моден дизајн поврзани со исечоци датотеки, списанија од целиот свет, референтни извори и специјални колекции, да обезбеди професионални аспекти на моден бизнис и студијата на Не дизајн најде во конвенционален академски библиотеки.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

Master

господар во глобалната управување со модата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Мајстор Одговара на професионални студии (MPS) во Глобал Мода менаџмент ги подготвува новите модни директори за врвот [+]

Господар во меѓународниот менаџмент и мода

Мајстор Одговара на професионални студии (MPS) во Глобал Мода менаџмент ги подготвува новите модни директори за врвни менаџерски позиции во поголемиот број меѓународната модната индустрија. Понудени од страна вклопи во соработка со Хонг Конг Политехничкиот универзитет во Хонг Конг и институтот Français де ла Мод во Париз, Програмата е составена врз меѓународните факултет и објекти и индустрија контакти на три главни институции на три континенти.... [-]


господар во илустрација

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Во нашата повеќе визуелни светот, илустратор игра клучна улога во комуникацијата на идеи и информации. Обединувањето на уметноста и технологијата се создавање на можности и предизвици со кои се [+]

Мајстор во Јасеновац

Во нашата повеќе визуелни светот, илустратор игра клучна улога во комуникацијата на идеи и информации. Обединувањето на уметноста и технологијата се создавање на можности и предизвици кои бараат нови вештини и нови перспективи на теренот. Мајстор за ликовни уметности Одговара во Јасеновац се подготвува да биде иновативен визуелен комуникатор, и го поттикнува претприемничкиот пристап кој професионална илустратори треба.... [-]


господар во козметиката и мирис маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Магистер по професионални студии, козметика и мириси Маркетинг и менаџмент, е само програма од ваков вид. Тинк-тенк на иновативно лидерство, оваа програма обезбедува напредна [+]

Господар во козметика и мириси Маркетинг

Магистер по професионални студии, козметика и мириси Маркетинг и менаџмент, е само програма од ваков вид. Тинк-тенк на иновативно лидерство, оваа програма обезбедува напредна едукација за новите директори, негување и креативни и аналитички бизнис вештини. Студентите се добие една глобална перспектива преку теренски истражувања во повеќе странски пазари. Преку академски и искуствено учење и Извршна програма Ментор, наставната програма го олеснува развојот на чувствителни лидери со цел поттикнувањето на брендови кои се глобални корпорации граѓани со производи кои уживаат и инспирира потрошувачите. Оваа две-годишна програма само достигна голема пресвртница: својот 10-годишен јубилеј. Со 200 успешни дипломирани студенти, на програмата е наменета за поединците кои работат во козметика, парфеми и убавина поврзани со области кои се препорачани од страна на нивните работодавци, бидејќи на нивната силна управување со потенцијал. Проект на највисок премин проект (конечна теза) се одразува на партнерство помеѓу индустријата и во училницата. Работа во тимови, дипломираат студентите се развие иновативни, во длабочина, интердисциплинарен пристап на стратешки тема утврдени од страна на факултетот. Тие ги презентираат своите резултати на панел на факултет и индустријата експерти во индустријата спонзориран од настанот. Покрај тоа, студентите ги презентираат своите истражувања за индустриски здруженија како што мирисот Фондацијата, трговците на мало, како што Мејси, и директори на компании како L'Oreal и Џонсон & Џонсон.... [-]


Магистер по Мода и Текстил студии: историја, теорија, Музеј пракса

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Мајсторот на уметностите програма во Мода и Текстил студии: историја, теорија, Музеј пракса е комбинација на ригорозни студија на модата и текстилната историја со рацете на обука во анализа [+]

Магистер по Мода и Текстил студии: историја, теорија, Музеј пракса

Мајсторот на уметностите програма во Мода и Текстил студии: историја, теорија, Музеј пракса е комбинација на ригорозни студија на модата и текстилната историја со рацете на обука во анализа, конзервација, складирање, како и изложба на текстил и костим материјали, и во збирки управување и изложба на планирање и дизајн.... [-]


Магистерски студии за изложбен дизајн

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Во Мајсторот на уметностите програма во Изложба Дизајн, ќе научат да се создаде еколошки искуства кои ги информира, забавува и инспирира. Ќе се фокусира на улогата и односот кон другите членови на тимот на изложба на дизајнерот, додека со оглед на изложбата [+]

Магистерски студии за изложбен дизајн

Во Мајсторот на уметностите програма во Изложба Дизајн, ќе научат да се создаде еколошки искуства кои ги информира, забавува и инспирира. Ќе се фокусира на улогата на дизајнер и односот кон другите членови на тимот на изложбата, додека со оглед на изложбата од перспективата на комуникација, дизајн и производство.

Оваа една година интензивна програма се наменети за кандидати со работно искуство, како и за неодамна дипломираните студенти. Повикувајќи се на широк спектар на дисциплини, вклучувајќи внатрешен дизајн, графички дизајн, индустриски дизајн, производство изложба, архитектурата и осветлување, ќе се истражуваат методи, техники и технологии потребни за да се создаде изложби за различни места, од музеите на саеми за јавните места.... [-]


мајстор во одржлив внатрешни околини

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Мајстор на уметноста Одговара во одржлив внатрешни околини програма се подготвува лидери кои носат експертиза во одржливоста на станбени, комерцијални и институционални простори. Наставната програма [+]

Мајстор во одржлив внатрешни околини

Мајстор на уметноста Одговара во одржлив внатрешни околини програма се подготвува лидери кои носат експертиза во одржливоста на станбени, комерцијални и институционални простори. Наставната програма се развива вештини во истражувачки методи, теории и прогресивни практики се применуваат за градење еколошки одговорни ентериери. Ние создаваме заедница на професионалци подготвени да се трансформира средини во кои живееме, работа, учење, и да игра.... [-]


мајстор во уметноста на пазарот: принципи и практики

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Мајсторот на уметностите програма во уметноста пазар: Принципи и практики дава на студентите знаења и вештини потребни за да напреднат во професионална кариера во уметнички галерии и аукциските куќи, и во такви [+]

Мајстор во уметноста пазар: Принципи и практики

Мајсторот на уметностите програма во уметноста пазар: Принципи и практики дава на студентите знаења и вештини потребни за да напреднат во професионална кариера во уметнички галерии и аукциските куќи, и во такви области поврзани како корпоративна curatorship, јавната администрација, уметност и уметноста на пазарот на услуги.

Ќе учат галерија дизајн и управување, како и изложба на планирање и дизајн. Ќе се земе часови во модерна и современа историја на уметност и да научат специфични компјутерски апликации за светот на уметноста. Факултет членови се специјализираат во области како што се галерија сопственост и менаџмент, маркетинг, проценка и уметност закон, и да ја доведе години професионално искуство во училницата. Чести гости говорници и патувања областа понуди живописни увид во пазарот на уметнички дела во Њујорк, заедно со вредни можности за вмрежување.... [-]


Videos

NYC Living: Fashion Institute of Technology