Florida Southern College

Introduction

Read the Official Description

Јужна Флорида колеџ Најстариот приватен колеџ во Флорида, Јужна Флорида колеџ е основана во Орландо во 1883 година како Институтот Јужна Флорида. Набргу потоа, тој се пресели во Leesburg. Во 1885 година, беше додадена на наставна програма и на колеџ колеџ беше отворен за машки и женски ученици. Во 1901 година, на Колеџот преселил во Сатерленд, сега Палм Харбор, и во 1906 година, таа беше преименувана во Јужна колеџот. На колеџ, привремено се пресели во Clearwater 1921-1922, а во 1922 година, таа повторно се пресели на брегот на езерото Hollingsworth во Lakeland. Во 1935 година, на доверители го присвоил името Јужна Флорида колеџ. И покрај промените во име и локација, припадноста на колеџ со методистичката црква остана константна, обликувањето на својата мисија и традиции. Мисија и Визија Јужна Флорида колеџ е место за сторителите и сонувачи ... за вклучените и вложениот ... за оние кои постојано се зголемува очекувањата постави пред нив ... за секој кој зема ризик ... за секој кој вели: "Јас сум." Колеџ Мисија Мисијата на Јужна Флорида колеџ е да ги подготви студентите преку динамичен ангажирани учење да се направи позитивна и консеквентна влијание врз општеството. Колеџ Визија Јужна Флорида колеџ ќе се постигне национално признание за обезбедување на трансформационните за образование на студенти преку својата карактеристична синтеза на либерални уметности и професионални програми, и да се фокусира на развој на студентот преку ко-наставни и услуги учење програми. Тоа ќе стане национален модел за ангажирани учење, со цел да се постигнат очекуваните резултати од учењето на студентите треба да напредува во глобалното општество. Како резултат на својата прагматичен пристап кон либералната учење, глобалната перспектива на неговите академски програми, ефективно ангажирани учење педагогијата, и посебни резултати од учењето во сите дисциплини, Јужна Флорида ќе се искачи до врвот 25 сеопфатна колеџи / универзитети во неговата класификација Карнеги. Одржувањето на својата поврзаност со Евангелско-методистичката црква, Јужна Флорида ќе послужи како Шешељ институција со средна големина во апоени, секогаш се залага за поттикнување на духовниот развој на учениците. Јужна Флорида е извонреден институција која дава посветеност на студентите и исклучителни искуства за учење.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Види магистерски студии » Гледа Health MSc » Гледа Part time MBAs »

Programs

This school also offers:

MA

Мајстор на уметноста во настава

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Lakeland Tampa

Нашиот динамичен мајстор на уметноста во настава е наменета за оние со диплома степени во научни области кои сакаат да ги постигнат наставник сертификација или во моментов се предава со привремен сертификат. [+]

Мајстор на уметноста во настава

Дали имате диплома во уметноста? Дали сте биолог во потрага по втора кариера? Дали љубовта математика и сакате да ги споделите вашите страст?

Нашиот динамичен мајстор на уметноста во настава е наменета за оние со диплома степени во научни области кои сакаат да ги постигнат наставник сертификација или во моментов се предава со привремен сертификат.... [-]


Master

Мајсторот на образованието

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Lakeland Tampa

Мајстор за образование во соработка за настава и учење овозможува на следното ниво на вештини и ингеренциите кои ги поседува оствари наставници кои сакаат да напредуваат во кариерата во областа на образованието. [+]

Мајсторот на образованието

Мајстор за образование во соработка за настава и учење овозможува на следното ниво на вештини и ингеренциите кои ги поседува оствари наставници кои сакаат да напредуваат во кариерата во областа на образованието.

На програмата е понуден на наставниците во моментот или целосно право на Флорида професионален сертификат, и се фокусира на понатамошно развивање на напредни знаења и оствари практиката на повеќето професионални и кариера-ум во училница.... [-]


Мајсторот на Сметководство

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Lakeland Tampa

Нашата 16-месечен MAcc програма ги подготвува студентите за сертифициран јавен Сметководство испит и возбудлива кариера во сметководството. [+]

Мајсторот на Сметководство

Нашата 16-месечен MAcc програма ги подготвува студентите за сертифициран јавен Сметководство испит и возбудлива кариера во сметководството.

Понудена во пригоден хибрид на традиционалните и онлајн предмети, со студентите на состанокот во училницата на кампусот еден сабота месечно, а останатите задачи се заврши во еден лесен онлајн формат. Забрзаниот 16-месечната програма ќе се подготват да се успее во конкурентен пазар денес.... [-]


Videos

Florida Southern College

The world's most beautiful campus