Fisher College of Business, The Ohio State University

Introduction

Read the Official Description

Секоја година, мотивирани студенти од целиот свет да изберат да ги извршуваат своите дипломиран бизнис степен на Фишер на Бизнис колеџот Охајо е. Тие доаѓаат на Фишер да ги искористат предностите на широк спектар на можности за кариера развој и нашата докажана евиденција на успех во кариерата.

Фишер нуди високо рангиран Магистер за бизнис администрација, како и широко признати степени специјализирани господар во сметководство, човечки ресурси и финансии. Неколку од придобивките ќе го најдете како студент на Фишер вклучуваат:

Личен консултант за кариера за да ви помогнат со вашиот практикантска работа и вработување пребарување Класа мали димензии и лични внимание од факултет и кадар Можности да се здобијат со практично искуство бизнис преку проекти класа Моќта на државата Охајо - расте на вашата професионална мрежа од страна на повеќе од половина милион Охајо алумни низ целиот свет

Без оглед на програмата да одбереш, Фишер ќе ви овозможи со искуство и поддршка треба да се земе вашата кариера на следното ниво. Истражуваат нашите програми и да побарате повеќе информации за да дознаете повеќе.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа 1-year MBAs »

Programs

This school also offers:

Master

Магистратура по сметководство

Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри August 2019 Соединети Американски Држави Columbus

Сметководител Денес се очекува да дознаете повеќе и да стори повеќе отколку кога било досега. Да се ​​биде успешен, сметководители мора да покажат критичко и аналитичко размислување, тимска работа, лидерство, и да бидат ефективни комуникатори. Фишер MAcc програма ви дава алатки и обука за да ви одам таму. [+]

Кој се наоѓа во Колумбус, Охајо, мајстор на Сметководство (MAcc) на Фишер колеџ за бизнис е рангирана 14 во нација. На Фишер, ќе најдете уникатна комбинација на бенефиции, што го дели Фишер MAcc од пакетот:

Посветен поддршка од вашиот MAcc менаџерски тим во кариерата. Во 2014 година, просечната почетна плати беа над 51.000 $, со плати кои се движат од $ 40,000 до $ 75,000. Програма прилагодена на вашите интереси. Со речиси 80% од вашата програма се состои од изборни предмети, да го избере најдобриот на подготовките за својата кариера, патот. Намерно мала големина Фишер, кој ви помага да се изгради подлабоки односи и посилна мрежа со колеги студенти, алумни, факултет и кадар. ... [-]

Мајстор за управување со хумани ресурси

Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри August 2019 Соединети Американски Држави Columbus

Фишер е полно работно време мајстор програма е една од ретките со хумани ресурси постдипломски програми во Соединетите Американски Држави изучуваат во рамките на Колеџот за бизнис. Во прилог на учење од водечките експерти за човечки ресурси и организациски, вашиот фокус додека запишани во програмата ќе биде да ги хумани ресурси теории и да ги применуваат во реалниот свет поставувања. [+]

Наоѓа во Колумбус, Охајо, мајстор на управување со хумани ресурси (полно работно време мајстор) на Фишер колеџ за бизнис е еден од ретките со хумани ресурси постдипломски програми во Соединетите Американски Држави изучуваат во рамките на Колеџот за бизнис. На Фишер, ќе најдете уникатна комбинација на бенефиции што го одделува Фишер полно работно време мајстор од пакетот:

Посветен поддршка од нашите полно работно време мајстор на управување со кариерата тим. Во 2014 година, просечната почетна плати за нашите дипломци беа над 73.000 $ .. Програма за човечки ресурси сместен во Колеџот за бизнис. На Фишер вие не само ќе научат нови вештини, но како да се однесуваат со што ќе се повеќе вредни за потенцијалните работодавци. Намерно мала големина Фишер, кој ви помага да се изгради подлабоки односи и посилна мрежа со колеги студенти, алумни, факултет и кадар. ... [-]

специјализираните мајстор за финансии

Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри August 2019 Соединети Американски Држави Columbus

Во денешното брзо менување на финансискиот свет, ќе се очекува да го совладате аналитички, лидерство, и вештини за критичко размислување - и да бидат во можност да се стави овие вештини во непосредна пракса. [+]

Кој се наоѓа во Колумбус, Охајо, специјализираните мајстор за финансии (SMF) на програмата на Фишер колеџ за бизнис подготвува студентите за успешна кариера во индустријата за финансии. Во 2014 година, над 90% од Фишер дипломирани безбедна работа во рок од шест месеци од завршувањето на студиите.

На Фишер, ќе најдете уникатна комбинација на бенефиции што го одделува Фишер SMF од пакетот: ... [-]


Videos

Fisher Futures invests in students