Five Towns College

Introduction

Read the Official Description

Вашиот години на колеџ треба да биде "живот-менување на" оние.

Ние веруваме дека тие ќе бидат во пет градови.

Без разлика дали сте планира да студираат музика, филм / видео, театарската уметност, аудио, образованието, бизнисот, музичкиот бизнис, или масовна комуникација, ќе најдете себе си работат со инспириран и посветен факултет и со надарени студенти секој ден.

Она што ја прави пет градови колеџ карактеристична?

Сметаме дека тоа е нашата посветеност на креативност, без разлика што полето ќе продолжи. Ако се размислува за пет градови, не заборавајте да се види еден од нашите театарски претстави или концерти и судија за себе ниво на нашата владеење и уникатност. Земете турнеја на нашите капацитети и да види како MIDI, MAC и PC лаборатории, филмот / видео и телевизиски студија, или три аудио студија, каде музички снимки, филмови и други уметничко дело да се случи.

Меѓународни стипендии

Меѓународните студенти прифати да Петка Градови колеџ имаат право да добијат меѓународна стипендија кои се движат од $ 1.000 до 10.000 $ долари годишно. Овие стипендии се базирани на талент и / или заслуга и се renumerable врз основа на критериумите за стипендија наведени во писмото награди. Овие стипендии се доделуваат на двете додипломски и постдипломски ниво.

Нашата мисија

Пет градови колеџ оркестрира доживотно извршување на учење кој ги негува посветеност кон етичките, интелектуални и општествени вредности. Посветен на совршеност во учењето, наставата и науката, колеџ слави светови на музиката, медиумите, бизнис, учење, изведувачките уметности, и забавната индустрија. Со интегрирање на ригорозни академски истрага, истражувања, и практично искуство, на Колеџот подготвува дипломирани да биде разбирлива и имагинативна учесници во нашето демократско општество.

Пет градови колеџ храни во своите студентите на глобалната перспектива низ карактеристична наставните програми, кои ги комбинира содржина експертиза со општо образование програма. Со тоа што студентите и факултетот заедно во креативната заедница, на Колеџот олеснува средина која ги почитува индивидуалноста и различноста, а предизвик на студентите да ги прошират своите уникатен талент во потполност.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Associate Degrees » Гледа PhD » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

Master

Магистрирал во детството образование

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави New York

Помалку од 10 ученици заврши оваа програма во 2012-13. Бројот кој заврши во рамките на нормалното време е уапсено да [+]

Колку оваа програма ќе ме чини? Школарина и такси: 40.690 $ - Книги и потрошен материјал: $ 2600 - On-кампусот соба и табла: 25.530 $ * Износите прикажани погоре вклучуваат трошоци за целата програма, претпоставувајќи нормално време на проектот. Имајте на ум дека оваа информација е предмет на промена.

Меѓународни стипендии

Меѓународните студенти прифати да Петка Градови колеџ имаат право да добијат меѓународна стипендија кои се движат од $ 1.000 до 10.000 $ долари годишно. Овие стипендии се базирани на талент и / или заслуга и се renumerable врз основа на критериумите за стипендија наведени во писмото награди. Овие стипендии се доделуваат на двете додипломски и постдипломски ниво.... [-]


Магистрирал во музичкото образование

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави New York

На програмата е дизајниран да се 2 години за да се заврши. На оние кои ја заврши програмата во 2012-2013, *% завршена [+]

Колку оваа програма ќе ме чини? Школарина и такси: 40.690 $ - Книги и потрошен материјал: $ 2600 - On-кампусот соба и табла: 25.530 $ * Износите прикажани погоре вклучуваат трошоци за целата програма, претпоставувајќи нормално време на проектот. Имајте на ум дека оваа информација е предмет на промена.

Меѓународни стипендии

Меѓународните студенти прифати да Петка Градови колеџ имаат право да добијат меѓународна стипендија кои се движат од $ 1.000 до 10.000 $ долари годишно. Овие стипендии се базирани на талент и / или заслуга и се renumerable врз основа на критериумите за стипендија наведени во писмото награди. Овие стипендии се доделуваат на двете додипломски и постдипломски ниво.... [-]


Магистрирал во џез комерцијална музика

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави New York

На програмата е дизајниран да се 2 години за да се заврши. На оние кои ја заврши програмата во 2012-2013, *% завршена [+]

Колку оваа програма ќе ме чини? Школарина и такси: 40.690 $ - Книги и потрошен материјал: $ 2600 - On-кампусот соба и табла: 25.530 $ * Износите прикажани погоре вклучуваат трошоци за целата програма, претпоставувајќи нормално време на проектот. Имајте на ум дека оваа информација е предмет на промена.

Меѓународни стипендии

Меѓународните студенти прифати да Петка Градови колеџ имаат право да добијат меѓународна стипендија кои се движат од $ 1.000 до 10.000 $ долари годишно. Овие стипендии се базирани на талент и / или заслуга и се renumerable врз основа на критериумите за стипендија наведени во писмото награди. Овие стипендии се доделуваат на двете додипломски и постдипломски ниво.... [-]