Florida Atlantic University, Barry Kaye College of Business

Introduction

Read the Official Description

Бери Кеј Колеџот за бизнис во Флорида Атлантик Универзитетот, ние сме горди на нашите колеџ - нашиот факултет, студентите, како и програми. Без разлика дали сте потенцијален студент, тековната студент, економист, или член на бизнис заедницата, ќе најдете дека нашиот колеџ прифаќа основните вредности на наставата, истражувањето, а служба во сите наши напори. Бери Кеј Колеџот за бизнис се запишува околу 6.000 студенти, има седум одделенија, и нуди ергени, мајстори и докторски дипломи, како и можности за образование извршната власт. Колеџот е акредитирана од страна на Меѓународниот што претставува највисок светски стандард на достигнување за бизнис школи. Ние неодамна се пресели во нов, зграда безжична училница со симулирани тргување кат, поканувајќи училници, како и на многу места за студентите да учат и да ги задоволи. Крило од оригиналната зграда беше целосно реновиран во куќата на нашата Служба за студентите. Во очекување сме на отворањето на нашиот најнов Покрај тоа, извршниот Центарот за образование на Канцеларијата депото во падот семестар, 2008. Како ЕФП го слави својот 40-годишнината, а ние се одразуваат врз нашите постигнувања, ние сме горди на нашиот развој. Овој раст беше постигнато преку напорна работа и експертиза на нашиот факултет, и резултираше со значителен национално признание. На пример,

Виртуелна МБА програмата е рангирана меѓу првите во државата 25 на on-line програми за бизнис од страна на американските и Светот Вести Извештај секоја година од своето основање во 2000 година; нашиот факултет за недвижности, како група, беа рангирани 8 во државата за квалитетот на објавени истражувања; Одделението за финансии беше рангирана 35-та во светот врз основа на една компилација на објавени истражувања во шеснаесетте основни финансиски списанија и 2-ри во државата за објавени истражувања во финансиски образование; Програмата за претприемништво беше вклучен во првите 50 во земјата од страна на успех Magazine и беше рангирана како најдобра Флорида сместен програмата од страна на претприемништвото; и Секторот за информатичка технологија и операции за управување беше рангирана во топ 50 програми на нацијата со решение линија.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

Господар на здравствената администрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Boca Raton

Мајстор за здравство администрација (MHA) е 30-37 кредитна програма која се базира вештини како одраз на најновите управување во здравствената заштита и теорија и пракса. MHA програма се развива лидери кои поседуваат вредности, знаење и вештини за да се постигне оптимална достава на здравството. [+]

Мајстор за здравство администрација (MHA) е 30-37 кредитна програма која се базира вештини како одраз на најновите управување во здравствената заштита и теорија и пракса. MHA програма се развива лидери кои поседуваат вредности, знаење и вештини за да се постигне оптимална достава на здравството. Програмата е наменета за:

1. Неодамна завршија на здравствената администрација програми или програми за бизнис кој сакате и понатаму да се подготват за кариера nonclinical во здравствена или слична област. ... [-]