Florida State University, The College of Business

Introduction

Read the Official Description

На Колеџот за бизнис во Државниот универзитет на Флорида, е повеќе од колеџ. Ние сме една заедница на ученици, професори, научници, најинтересните и пријатели сите обврски за унапредување на светски бизнис практики. Ние сме посветени на создавање на еден национално Шешељ бизнис училиште кое ќе одлучи интегритет, почит, иновациите, лидерството и совршеност. Вие ќе најдете високо мотивирани студенти во твоите часови. Светски познатиот професори се подготвени да ви се подготви за својата иднина. Обврски најинтересните и пријатели, страстни за Академијата, секогаш сме подготвени да се пружи рака. Вие, нашите студенти, се во фокусот на нашата заедничка визија. &nbsp&nbsp Нашата визија Да се ​​биде Шешељ Колеџот за бизнис во областа на наставата, истражувањето и услуга. &nbsp&nbsp Нашата мисија За да обезбеди високо квалитетни, иновативни обука која се подготвува, предизвици, и ги инспирира учениците да се обликуваат иднината на бизнисот; да биде меѓународна мисла водач со производство на висококвалитетни научни истражувања и издаваштво во врвот ниво списанија, да се воспостават и да се поттикне односите со нашите дипломци, бизнис заедницата и со другите наши носители на акции; да им помогне на Универзитетот ја исполни својата мисија и да се постигне својот однос јон. &nbsp&nbsp Нашите основни вредности Ние Изберете Интегритет Ние Изберете Почит Ние Изберете иновации Ние Изберете Лидерство Ние Изберете извонредност &nbsp Историја &nbsp На Државниот универзитет на Флорида на Бизнис колеџот е основана во 1950 година. Иако еден од најмладите бизнис училишта во земјата, таа е една од десетте најголеми во САД &nbsp Локација &nbsp На Колеџот за бизнис во Државниот универзитет на Флорида се наоѓа во Tallahassee, Florida, главниот град на државата. Назначени како на Ол-американски град, можности за мрежно поврзување изобилува со владата, бизнис, право и политика.    

Види магистерски студии » Гледа Executive courses » Гледа Online MBA » Гледа Online MSc » Гледа Part time MBAs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

комунален цврст отпад / МБА диплома заедничката

Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Tallahassee

Заедничката диплома е наменета за учениците во двете програми, кои сакаат да го прошират своето разбирање на поврзаноста меѓу овие две области на студии и стекнат стручност кои работат во социјални услуги агенции. [+]

Ние сме соработува за да се зголеми вашиот бизнис know-how

На комунален цврст отпад / МБА е заедничка соработка меѓу колеџ за социјална работа и на Колеџот за бизнис. Заедничката диплома е наменета за учениците во двете програми, кои сакаат да го прошират своето разбирање на поврзаноста меѓу овие две области на студии и стекнат стручност кои работат во социјални услуги агенции. ... [-]


Мајстор на Сметководство (MSA)

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Tallahassee

Ќе добиеш висок квалитет и ригорозни настава фокусирана на повеќе темелно разбирање на сметководствени функции на работното место да се биде студент на оваа програма. [+]

Им овозможат на себе си со вештини за критичко размислување потребно да ексел

Како мајстор на сметководство студент на Државниот универзитет на Флорида колеџ за бизнис, ќе добијат квалитетни и ригорозни настава фокусирана на повеќе темелно разбирање на сметководствени функции на работното место. Како поранешниот Советски Сојуз MAcc студент, ќе се изгради на квантитативните, аналитички и истражувачки способности секој сметководител треба да се направи звук бизнис одлуки. Тука е крајна линија: Нашите студенти дипломираат и подготвени за да успеете. ... [-]