Fordham University, Gabelli School Of Business

Introduction

Read the Official Description

Fordham негува на следната генерација на бизнис лидери.

Бизнис со Намена Она што ги обединува сите на нашите академски програми е концептот на "бизнис со намера." Ние ги едуцира студентите кои планираат да работат на највисоко ниво на бизнис, со користење на нивната страст и силно чувство на цел да поттикне не само профит, но, исто така широки придобивки за општеството.

Ова е она што ги поставува Fordham распаѓа.

Истражете ја нашата страница за да дознаете како на високо-квалитетни академци, глобален пристап, иновативни техники на учење, и се фокусира на резултатите на учениците-подготвување на студентите за кариера тие желба-да Fordham еден од најдобрите места за да студира бизнис во Соединетите Американски Држави и во светот .

Мисија Мисијата на Gabelli школа за бизнис е да се развие бизнис лидери кои се опремени за континуиран раст во менување на глобалната животна средина.

Кој се наоѓа во Њујорк, комерцијалниот главен град на светот, Gabelli школа е уникатно позиционирана за да им понуди на студентите можност да учествува во регионалните и меѓународни економии. Својата репутација ќе продолжи да се гради врз основа на квалитет во наставата и стипендија.

Студентите се збогати со посветен факултет и од страна на поголемите универзитетската заедница на додипломски, постдипломски и професионални училишта и се храни со интелектуална и лицемер традиции Fordham е. Во согласност со овие традиции, Gabelli школа е посветен на служење на студентите во нивните напори за доживотно учење.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc - Master » Види магистерски студии » Гледа MSc - HealthcareStudies » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

MS in Applied Statistics and Decision-Making

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains USA Online + 3 more

[+]

Контактирајте ја нашата канцеларија за прием за повеќе информации.

Наставна програма за MSSD

Дизајн свој степен.

Дали сте поттикнати од фактот дека експертите за статистика се вработуваат насекаде, но сметате дека вашиот вистински повик лежи во биомедицински истражувања? Имате ли нешто за броеви, но посветеност на јавната политика?... [-]


MS во квантитативна финансии

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains

Програма на мајсторот базирана на податоци на терен и мерливи резултати. Што друго би очекувале од еден куп quants? [+]

Програма на мајсторот базирана на податоци на терен и мерливи резултати.

Што друго би очекувале од еден куп quants?

Кога решивме да создадеме програма за квантитативна финансии (MSQF), ние не оставивме ништо на случајот.

Откако ги интервјуираа менаџерите на 20 водечки финансиски фирми за да ги идентификуваат вештините што ги бараа, директорите на училишната програма на Габели создадоа серија нови курсеви специјално дизајнирани да ги задоволат тие потреби.... [-]


МС во стратешки маркетинг комуникации

Он-лајн студии 4 семестри September 2018 Соединети Американски Држави USA Online

Степен програма овој мајстор е дизајниран да ви помогне да ги идентификувате новите стратешки пристапи и индустриски тековни техники кои ќе се изградат врз вашите постоечки специфични специфични области за маркетинг, рекламирање или деловни комуникации. [+]

Онлајн програма за професионалци кои работат

Степен програма овој мајстор е дизајниран да ви помогне да ги идентификувате новите стратешки пристапи и индустриски тековни техники кои ќе се изградат врз вашите постоечки специфични специфични области за маркетинг, рекламирање или деловни комуникации.

Ќе дознаете за последните случувања во теми кои знаете добро и ги користите секој ден, од однесувањето на потрошувачите до социјалните медиуми до убедливата комуникација, и ќе имате пристап до заедничка група колеги професионалци-твоите соученици - да креирате креативни идеи и да дискутирате за проблемите со кои се соочувате на работа.... [-]


МСП во Бизнис анализи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains + 2 more

Дефинирајте ја деловната анализа. Габели дипломирани студенти го обликуваат полето секојдневно. [+]

Дефинирајте ја деловната анализа.

Габели дипломирани студенти го обликуваат полето секојдневно.

Бизнис аналитиката вклучува примена на модели, методи и алатки за податоци, создавајќи увид што доведува до информирани деловни одлуки.

Времето е сега. Зошто? Бизнис светот е комплексен. Податоците се насекаде. Бизнисите сфатија дека за да останат напред, тие треба да го усовршат аналитиката. Веб-страниците на секоја голема вести организација на Земјата се полни со приказни за тоа како бизнис аналитиката го менува начинот на кој работиме.... [-]


МСП во информациските системи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains + 2 more

Тоа е една работа да дипломираат од информациски системи програма со техничко знаење. Тоа е сосема друго да дипломираат со визија. [+]

Тоа е една работа да дипломираат од информациски системи програма со техничко знаење.

Тоа е сосема друго да дипломираат со визија.

Потребни се многу технички стручни ИС професионалци за дизајнирање и одржување на системите што возат електронска трговија, cloud computing и големи податоци. Но, во крајна линија компаниите бараат луѓе кои исто така добиваат голема слика.

Како технологијата може да се искористи за да се иновираат бизнис моделите?... [-]


МСП во Оданочување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2  September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains + 2 more

Техничката експертиза е неопходна во оданочувањето. Но, за дипломците од Габели, тоа е само почеток. [+]

Техничката експертиза е неопходна во оданочувањето.

Но, за дипломците од Габели, тоа е само почеток.

Даночните закони се менуваат, буџетите се зголемуваат и паѓаат, корпоративните стратегии се прилагодуваат. На оданочување професионалци треба фино исполирана сет на технички вештини за да остане на врвот на оваа постојано менување на поле. Но, ако побарате дипломирани студенти од Габели за тајната на нивниот успех, тие ќе ви кажат дека е многу повеќе од совладување на последниот даночен код.... [-]


МСП во односи со инвеститори

Студии врз за студентски град Дел-студии 16 месеци September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains + 1 more

Види IR од перспективи што другите не ги прават. [+]

Види IR од перспективи што другите не ги прават.

Директорите за односи со инвеститорите нудат широк спектар на гледишта кои се разновидни како нивното потекло. Некои доаѓаат од светот на финансиите. Други се специјалисти за комуникации. Вие исто така ќе најдете експерти во регулацијата и меѓународниот бизнис.

Што добивате кога ги комбинирате сите? А Габели Магистер на науки во односи со инвеститори дипломираат. Обучени во сите главни дисциплини поврзани со оваа област - од односите со јавноста и социјалните медиуми до корпоративното управување и глобалните финансии - пристапуваат кон ИС предизвиците од сите агли. Како нашата кампања за социјалните медиуми може да ни помогне да ги исполниме барањата за фер обелоденување? Дали ја разгледавме регулаторната средина во Кореја? Кои етички размислувања треба да размислуваме?... [-]


МСП во Сметководство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains + 2 more

"Плаќањето напред" може да биде највредната сметководствена техника предавана во нашата програма MSA. [+]

"Плаќањето напред" може да биде највредната сметководствена техника предавана во нашата програма MSA.

Многу програми за постдипломски студии ги учат основите на сметководството. На Факултетот за Бизнис, ќе добиете нешто повеќе вредно: пристап до мрежа на активни, поддржувачки алумни кои се посветени да ви помогнат да успеете. Овој фактор може да го направи или да го скрши вашето барање работа во оваа конкурентна област, каде што конекциите се сè, а поддршката од ментор може да биде непроценлива.... [-]


МСП во управување со медиуми

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains + 2 more

Сите видови луѓе стануваат медиумски професионалци. Габели дипломирани студенти стануваат медиумски лидери. [+]

Сите видови луѓе стануваат медиумски професионалци.

Габели дипломирани студенти стануваат медиумски лидери.

Њујорк е медиумски капитал на светот, со голема можност да се направи свој белег во индустријата. Без разлика дали веќе работите во медиумите, правите транзиција од друга кариера или сакате да влезете во полето на повисоко ниво отколку што би сакале со диплома, Њујорк и Школата за бизнис на Габели.... [-]


Master

Ms во маркетинг интелигенција

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains + 2 more

Маркетинг податоци е она што ќе дознаете таму. Маркетинг интелигенција е она што ќе го совладате овде. [+]

Маркетинг податоци е она што ќе дознаете таму.

Маркетинг интелигенција е она што ќе го совладате овде.

Податоците не се доволни во денешното пазарно опкружување. Се разбира, собирањето и анализирањето на тие податоци е важно, но исто така е од клучно значење да се повлече и да се размислува за подлабоките проблеми околу него.

Кои сознанија можеме да ги дознаеме за ставовите и преференците на потрошувачите? Како овие увиди можат да ни помогнат да влијаеме на однесувањето на потрошувачите?... [-]


МСП во водство непрофитни

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains + 1 more

Магистер на науки на Универзитетот Фордхем во непрофитна програма за лидерство нуди интердисциплинарна диплома со цел да ги унапредат знаењата, вредностите и вештините на професионалци кои се стремат да служат како лидери за позитивни промени во непрофитниот сектор. [+]

Магистер на науки на Универзитетот Фордхем во непрофитна програма за лидерство нуди интердисциплинарна диплома со цел да ги унапредат знаењата, вредностите и вештините на професионалци кои се стремат да служат како лидери за позитивни промени во непрофитниот сектор.

Оваа иновативна Мастерс ги спојува стручноста на две највисоко рангирани дипломирани училишта: The Fordham Graduate School of Social Service и Факултетот за бизнис на Габели и го комбинира со искуството и експертизата на "Лидерски ментори" кои служат како актуелни лидери во широк опсег на непрофитни и непрофитни организации.... [-]


МСП во глобалните финансии

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Соединети Американски Држави New York White Plains + 1 more

Нашите Магистер на науки во Глобална финансии степен е многу слична на нашите студенти: интензивна, фокусирани, и испреплетени со секој аспект на глобалните финансии. [+]

Нашите Магистер на науки во Глобална финансии степен е многу слична на нашите студенти: интензивна, фокусирани, и испреплетени со секој аспект на глобалните финансии.

Програмите на многу господари имаат глобален актер, но се општо во нивниот пристап кон бизнисот - или, тие се фокусираат на финансии, но само во САД. Школата Gabelli MSGF е исклучиво посветена на полето на светските финансии. И тоа е глобално признато. Ранг 57 во светот од страна на Фајненшл тајмс во 2017 година, школа Gabelli MSGF е единствениот Магистер по финансии програма во Њујорк да се направи листа.... [-]


Videos

Gabelli School