Francis Marion University School of Business

Introduction

Read the Official Description

На Факултетот за бизнис на Френсис Мерион Универзитетот нуди специјалност во осум области, како и две малолетни степени. Повеќе од 600 студенти во моментов големи во сметководство, финансии, маркетинг, економија, финансии, информациони системи, и други области. Школата за Бизнис е AACSB акредитирани, што значи дека програмите се исполнат национално прифатените стандарди на програма и содржина и квалитет. Факултет на Факултетот за бизнис на Френсис Мерион универзитет се degreed професионалци со реалниот свет искуство, а повеќето се одржи докторски дипломи во нивните полиња на експертиза. На Факултетот за бизнис нуди квалитетни академски програми, дополнителни поврзани со бизнисот, клубови и организации, како и можности за стажирање. Ние исто така нудиме можности да студираат во странство со нашата сестра универзитети во Австралија, Германија и Мексико.

Види магистерски студии »

Programs

This school also offers:

Master

Мајстор за бизнис администрација

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Florence

Степенот на МБА програмата е дизајниран да ги подготви студентите за менаџерски позиции во бизнисот, владата, индустријата, како и непрофитни институции [+]

Мајстор за бизнис администрација е понудена од страна на Факултетот за бизнис на Френсис Мерион универзитет. Степенот на МБА програмата е дизајниран да ги подготви студентите за менаџерски позиции во бизнисот, владата, индустријата, како и непрофитни институции и да се обезбеди продолжување на образовните можности за оние лица кои веќе толку се вработени во Скорешни Ди регион Јужна Каролина. Сите предмети потребни се понудени во текот на вечерните часови. На МБА е акредитирана од страна на Меѓународната-Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB). ... [-]