Full Sail University

Introduction

Read the Official Description

Креативност. Имагинација. Оригинални идеи. Забавни и креативни индустрии се базираат на свежо оригинални приказни, дизајн, музика и уметност. Но, без оглед на тоа каде се наоѓа вашата страст, еден од клучните фактори за одржлив кариера во иднина ќе бидат во можност да размислуваат креативно и имаат способности за да се донесе вашиот идеи за живот во смислен начин. Нашата историја Наоѓа во Winter Park, Флорида (во близина на Орландо), Full плови Универзитетот е образовна лидер за оние кои се извршуваат кариери во забавната индустрија. Основана е во 1979 година, училиштето на-кампус и онлајн програми им обезбеди на студентите со иновативна и забрзана стил на образованието насочени кон можности за кариера во снимањето, музика, филм, шоу производство, видео игри, дизајн, анимација, забава бизнис, интернет маркетинг, и спортски менаџмент. Меѓународни студенти Студент тело на над 8.000 целосна плови Универзитетот доаѓа од 65 земји во светот. Талентирани поединци од народи, како што се различни како Јапонија, Индија, Мексико, Белгија, Шведска, Исланд, Кенија, Канада и Јужна Кореја ја одбрале единствена образовна средина Комплетна плови како место да се започне нивните кариери во индустријата на забава медиуми. Кампусот МБА Единствена наставна програма целосна плови нагласува интензивна, реалниот свет образование, со користење на најнова индустрија опрема и производни процеси. Студентите се развие своите вештини во студиото за снимање од светска класа, пространа филм soundstages, движење фаќање студио, и професионална сала изведувачки уметности, сите сместени во 110+ студио, 190-акр мултимедијални комплекс. Овие производствени средини даде на студентите на искуство и дисциплина тие треба да ексел во нивните кариери. Постдипломски успех Со над 34.000 алумни, нашите дипломирани студенти имаат работено во многу различни улоги на некои од најдобрите компании во индустријата и придонесе за безброј значајни проекти: • Филмови како Одмаздници, самрак серија, и Batman: The Dark Knight крева • Албуми од Џеј-Зи, Linkin Park и Kayne Вест • Игри како Старец свитоци V: Skyrim, Madden NFL Серии и Call of Duty: Modern Warfare 3

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа Certificates » Гледа BScs » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

MA

Мајстор за ликовни уметности во филмска продукција

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Winter Park

Спроведување на филмови од концепт до завршување бара вештина во собата во уметноста и технологијата. Иновации во техники, комуникација и дистрибуција канали зарамнето полето за играње за независно [+]

Филмска продукција постдипломски

Студентите добиваат напредна едукација во зад сцената филмови, кои работат во тимови за да се заврши вистински филмови, а се фокусира на основите како раскажување приказни, визуелната естетика, како и технички улоги.

Определување на предметната програма: Филмови концепти и практики експериментална кинематографијата скрипта Производство Визуелните раскажување приказни техники насочување Талент Бизнис на филм ... [-]

MSc

Господар на науката во бизнис забава

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Winter Park + 2 more

Со децении искуство подготвува дипломирани за кариера во индустријата за забава, Full плови Универзитетот има уникатна перспектива на вид на вештини што ви се случува да треба да ексел во бизнисот, и ние го применуваат тоа знаење во изработката на програма за нашите степен програма забава Бизнис мајстор. [+]

Успешни претприемачи во секое поле делат неколку клучни атрибути: креативност, страст, лидерство, и способност да се размислува надвор од кутијата. За иноватори во забавната индустрија, овие карактеристики не се само од корист - тие се од суштинско значење. Можностите во бизнис царството на светот на забава медиуми постојано се шири. Сега, повеќе од кога било, постои потреба за креативни професионалци да се емитува на нивната визија и вештини во индустријата чија единствена граница е имагинацијата на своите клучни играчи. ... [-]


Господар на науката во игра дизајн

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Winter Park

специјализирани курсеви на програмата се фокусира на клучните концепти во тимска работа, развој на проекти, дизајн и прототипови, и употребливост, како и основа во различни видови на софтвер. [+]

Индустријата на видео игри се шири во различни области, достигнувајќи поширока публика отколку кога било досега. Голем буџет жанрови како што се во прво лице стрелците, онлајн улога играат игри, ритам игри, спортски наслови обезбеди гејмерите со софистициран игра, графика и приказни кои тешко може да се замисли пред една деценија. Во исто време, инди игра простор е богата со наслови истражување на различни уникатен теми и механика, и на социјални, мобилни, образовни и симулација пазари стануваат се повеќе видливи и профитабилни. Индустријата за игри се потпира на комбинација таленти на производители, дизајнери, уметници, програмери, и употребливост и гаранција за квалитет експерти за да се создаде игри да се задоволат вкусовите на сите овие различни публики. степен програма Игра Дизајн магистерски Full плови е е дизајниран да ги подготви студентите со лидерски вештини и знаења потребни за да ги извршуваат улоги во многу аспекти на процесот на развој, обликување на следната генерација на иновации во игри.... [-]


Videos

Full Sail University Campus

ESPN and Full Sail University

WWE Brings 'NXT' Series to Full Sail University

How To: Vocal Mixing Techniques -- Full Sail University

DIY: Make Your Own Basic Lighting Kit at Home

Contact
Адреса на локацијата
Full Sail University
3300 University Boulevard

Winter Park, Florida, 32792 US