G. R. Herberger College of Business, Saint Cloud State University

Introduction

Read the Official Description

Акредитирани за 30 години Пред триесет години, HCOB стана еден од ретките акредитирани бизнис училишта во земјата. Денес ние сме една од само четири акредитирани бизнис училишта во Минесота и една од 443 на национално ниво. Со 75 смртно квалификувани факултет, 10 бизнис специјалност, МБА програма, студија за странство можности и од светска класа, библиотека, ние нудиме на студентите на современиот бизнис образование во една мала, студент средина. Реновирање да се ревитализира HCOB Стогодишнина сала е новиот дом за ГР Herberger на Бизнис колеџот. Новиот објект подобрува способноста на HCOB е да ги едуцира учениците и да им служи на бизнис заедницата. Главни карактеристики Поддржува во фокусот на студенти Обезбедува професионални капацитети Вклучува мулти-функционални училници за традиционалните презентации и Збег сесии WiFi (безжичен) способен Историја Во 1938 година, Св Облак Наставник колеџ создаде бизнис канцеларија и мандатот на администрацијата оддел располага со два членови на факултет. До 1948 година, програмата прерасна во бизнис администрација програма со која шест вработени бизнис факултет. Во текот на 1960 година, на одделот еволуирале во колеџ со МБА програмата за практикантска работа и. Во 1976 година, со пет одделенија и 42 со полно работно време факултет, на колеџ заработил акредитација, кои се разликуваат од другите самата бизнис колеџите што се обезбедување на квалитетни бизнис образовни искуства споредливи со бршлен лигата институции. Во 1999 година, семејството Herberger обдарени на Академијата и беше преименувана во ГР Herberger на Бизнис колеџот. Мисија Ние сме на Бизнис колеџот во сеопфатна Минесота универзитет, кој служи првенствено оваа држава, функционира како регионален универзитет за горниот дел од средниот запад, и привлекува студенти од други држави и народи. Нашата мисија е да се развие и ќе донесе квалитетни додипломски бизнис образование преку заеднички напори на кои се вклучени во заедницата на учениците, факултет, вработени, бизнис професионалци, како и други заинтересирани страни. Додека поттикнување на една почитувана средина, ќе се фокусира на учењето на студентите на содржината и компетенции, промовирање и одржување на посветеноста на научни активности, и да придонесе за образование и економска виталност на тие што служат. Во исполнувањето на оваа мисија, на Колеџот ќе бидат водени од страна на следните цели: Фокусирајќи се на академски квалитет да се одржи страна на Меѓународниот акредитација Ставање на студентот прв во сè што правиме Поттикнување на почит на животната средина за сите членови на нашата заедница Интегрирањето на технологија за подобрување на настава / учење и административните процеси Придонесува за образовни и економска виталност на Мин nesota и пошироко Визија На ГР Herberger на Бизнис колеџот постои за да инспирира и да се подготви глобален бизнис лидери кои ќе ја подобрат општеството преку своите знаења и претприемништвото. Вредности и стратешки цели Стратешки план на HCOB се базира врз основа на следниве основни вредности: извонредни академски достигнувања, со студентите, како наш примарен фокус; колегијалност; уживање, исполнување, и забава, чесност, интегритет, и етичко однесување, и почит за поединци.

Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

Мајстор за бизнис администрација-јавор шумичка програма

Студии врз за студентски град 26 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Maple Grove St. Cloud

На SCSU Јавор Grove МБА цели работни групи за да се олесни работата и училиште за распоред и им нуди на студентите со висок ценет и единствена наставна програма. [+]

Програмата

На SCSU Јавор Grove МБА програмата е наменета за задоволување на потребите на луѓето кои работат со полно работно време во збратимени градови градското подрачје. Група групи на 20-25 студенти кои се на серија од единаесет курсеви. Девет од курсевите се осум недели долго, а двајца од шеснаесет недела траење. Класите се состануваат еднаш неделно во вечерните часови. За да се олесни работата и училиште распоред, ние обично се обезбедат класа состанок датуми за целата програма, дури и пред Програмата започнува. Во програмата може да се заврши во 26 месеци. ... [-]