The George Washington University - Columbian College of Arts & Sciences

Introduction

Read the Official Description

CCAs

Кои сме ние

На Колумбо колеџ на науките и уметностите GW е, Истражување почива, критичко размислување е ендемична, соработка е постојана, и реалниот свет обука одат рака под рака со учење. Поради завидна локација на колеџ во срцето на главниот град на државата, активно вклучување почнува во училницата и продолжува во просториите на Владата, галерии, музеи, лабораториите на NIH, НАСА, и DOE, амбасадите на странски дипломати, и на backrooms на Смитсонијан и други преподобниот институции.

На колеџ, е интелектуална и креативна 'рбетот на универзитетот, на местото каде што уметноста, економијата, општествените науки и природните науки доаѓаат заедно за да формираат врска на идеи и можности. Како лидер меѓу народот е либерални уметности институции, бидејќи на иновативни наставна програма која ја нагласува перспективи, анализи и комуникација, студенти се опремени со надлежностите потребни за да бидат ефективни и одговорни граѓани на 21-от век. На професионални и докторски ниво, дипломирани студенти партнер со факултет на научници, кои вклучуваат Фулбрајт примачи, наградуваниот кореографи, објавени истражувачи, и критички признати автори да ги унапредат спектар на истражувања на теми кои се движат од контрола на емисиите на стакленички гасови до нурнати во аутизмот е причини, ширењето и третман.

Успехот на нашите напори во колеџот 42 академските оддели и 27 истражувачки центри тоа најдобро се гледа преку постигнувањата на нашите алумни, вклучувајќи го и американскиот сенатор и поранешен гувернер на Вирџинија Џон Ворнер, меѓународниот филмски актерка Кери Вашингтон, и извршен директор и претседател на Тафтс Медицинскиот центар Елен Зејн. Нашите луѓе, нашите обемот, и нашата локација направи Колумбо колеџ место "оди" за учење и откривање во Вашингтон, и светот пошироко.

CCAs

Добредојдовте на Колумбо колеџот постдипломски студии

Конкурентни. Поврзани. Сеопфатна.

  • 3.300 дипломирани студенти
  • 55 степени мајстор
  • 26 докторски дипломи
  • 18 Додипломски Уверенија

Програми за постдипломски студии во Колумбо Колеџот за уметност и наука GW е се магнет за врвни научници и е катализатор за учење и откривање во широк спектар на уметноста, економијата и општествените и тешко области на науката. Нашите дипломи и сертификати се интегрираат највисок калибар на образование, од нашиот светски познатиот програми во предмети како историја, политички науки и јавна политика, на нашата пионерска работа во уметноста терапија, криминалистички науки и ЛГБТ здравствена политика и пракса.

Напреден степен од еден од 82 уметности и науки програми GW е е за разлика од било кој друг Факултетот искуство. Не само што се чекори од највлијателните институции во Вашингтон, но нашиот факултет и алумни мрежа вклучува извонреден спектар на меѓународно признати лидери. На Колумбо колеџ, ќе се даде средства за да напредува и интелектуално и професионално.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health MSc »

Programs

This school also offers:

MA

М-р во комуникациски менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Во комуникација програма во Одделот за организациски науки и комуникациски сега нуди мајстор на уметноста во комуникација за управување. [+]

На Порака програма во Секторот за организациски науки и комуникациски сега нуди мајстор на уметноста во комуникација за управување. GW е М-р во управување со Порака истражува систематско планирање, спроведување, следење и ревидирање на пораките и процеси (вклучувајќи ги и технологија и мрежи) во рамките на и помеѓу организации. Програмата е дизајнирана да ги задоволи потребите на различни базен на студентите со различни аспирации кариера во оваа растечка област, и е само степен од ваков вид во Вашингтон, метро област.... [-]


М-р во новите медиуми photojournalism

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Програмата Нови медиуми photojournalism во Коркоран школа за уметност и дизајн е прв од ваков вид, создаден за да им помогне на визуелни новинари учат и да се одговори на менување на светот на photojournalism. [+]

Ја води следната генерација на фоторепортерите со нови приказни

На Програмата Нови медиуми photojournalism на Коркоран школа за уметност и дизајн е прв од ваков вид, создаден за да им помогне на визуелни новинари учат и да се одговори на менување на светот на photojournalism.

Потенцирајќи Силен приказни способности и познавање на мултимедијални платформи, мајстор на уметноста во Нови медиуми photojournalism вклучува пишување, фотографија, аудио, видео и веб дизајн за да се подготват студентите да работат како хонорарни преведувачи, визуелни новинарите, уредниците и продуцентите. Програмата се фокусира на индивидуалните како визуелна репортер и ги охрабрува експериментирање со нови начини на раскажување приказни, документација и уредување. Програмата, исто така охрабрува своите студенти да се истражуваат најновата дигитална практики предава во врска со траен основите на визуелен известување, уредување и етика.... [-]


М-р математика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 3 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

На одделот нуди два степени математика господар: мајстор на уметноста во Математика и Магистер на науки по применета математика. Полно работно време обично ја заврши програмата за две години; вонредни студенти обично трае три години. [+]

На одделот нуди два степени математика господар: мајстор на уметноста во Математика и Магистер на науки по применета математика. Полно работно време обично ја заврши програмата за две години; вонредни студенти обично трае три години. Колумбискиот колеџ на науките и уметностите има горна граница од четири години да ја заврши степен барања. Ако одобрена од страна на одделот, екстензии може да се додели по предлог на деканот.... [-]


М-р применета економија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Применета економија е употребата на економски теории, модели и податоци за решавање на реалниот свет прашања. Студенти во мајстор на уметноста во применета економија се развие вештини во макро и микроекономија и да научат да се анализира и да се предвидат економските трендови во области, вклучувајќи (но не ограничувајќи се на) буџетската и фискалната политика, меѓународната трговија, труд и урбана економија. [+]

Применета економија е употребата на економски теории, модели и податоци за решавање на реалниот свет прашања. Студенти во мајстор на уметноста во применета економија се развие вештини во макро и микроекономија и да научат да се анализира и да се предвидат економските трендови во области, вклучувајќи (но не ограничувајќи се на) буџетската и фискалната политика, меѓународната трговија, труд и урбана економија. Дипломирани студенти се подготвени за позиции како економски аналитичари во владата, приватни консултантски фирми, финансиски институции, меѓународни организации и применети истражувачки институции политика.... [-]


ма во изложбата дизајн

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

М-р во Изложба Дизајн на програмата е две години, 48-кредитна програма, која може да се заврши во четири семестри на полно работно време традиционалните студија. Скратено работно време студија исто така е достапен за оние балансирање предмети со кариерите и другите барања. [+]

Создаде значајни искуства и ангажирање простори

Предводени од програмата главата Клер Браун, Мајстори на уметноста во Изложба Дизајн е еден од ретките акредитирани програми за постдипломски студии во земјата посветен на извршителот изложба дизајн. Наставната програма се фокусира на дизајн размислување и искуствено дизајн, кои учениците учат преку балансирана интеграција на академски, технички и реалниот свет на можности за дизајн. Во текот на програмата, студентите се соочат со предизвикот да се разгледа човечки фактори во создавање на значајни искуства и ангажирање простори. Студентите се добие на професионални и технички вештини потребни за да се создаде наративен средини и музејски изложби, преку корисникот дизајн центриран.... [-]


ма во историјата на уметноста

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Мајсторот на уметностите степен во Историја на уметност нуди на студентите со наставна програма која опфаќа широк спектар на историски, теоретски, географски, и транскултурална теми. За некои студенти, на Мајсторот на уметностите степен е терминал степен во рамките на подготовките за кураторски или образование кариера во галерии и музеи; За други, тоа е подготовка за да влезат д-р програма на друго место. [+]

[-]

ма во криминологијата

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

М-р степен во криминологија е понудено во заедничка програма од страна на Одделот за социологија и Одделот за криминалистички науки во GWU. Програмата е уникатна во комбинирање на обука во традиционалните криминологија, кривичната правда, и форензички науки. [+]

На Магистрирал во криминологија е понудено во заедничка програма од страна на Одделот за социологија и Одделот за криминалистички науки во GWU. Програмата е уникатна во комбинирање на обука во традиционалните криминологија, кривичната правда, и форензички науки.

М-р во криминологија е академска програма, измерен кон традиционалните криминологија (со некои судска обука наука, како и), и не е наменета за обука на лекари кои сакаат да работат во кривичната правда или безбедносните агенции. Студентите заинтересирани во спроведувањето на м-р во судска науки области (на пример, традиционалните криминолошки науки, менаџмент во безбедноста, криминалот со трговија, компјутерска измама) треба да се упатат на веб криминалистички науки.... [-]


ма во правните институции и теории

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Одделот за степен програма господар политички науки во правни институции и теории се специјално приспособени кон учениците се заинтересирани во право, политички науки, или правни академијата. [+]

Одделот за степен програма господар политички науки во правни институции и теории се специјално приспособени кон учениците се заинтересирани во право, политички науки, или правни академијата.

Изградена врз силата на курс придонеси GW е во склопот на Универзитетот, на правните институции и теории програма им овозможува на студентите да се испита филозофска основа на законот, процесот на судска одлука одлуки, влијанието на јавното мислење на судските одлуки, влијанието на законот за општеството, институционалните структури на судскиот систем во САД, како и разновидноста на правните институции ширум светот. ... [-]


Магистер по американски студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Кандидатите за прием во програмата Магистер по американски студии треба да се преземат барем еден едногодишна разбира надвор од воведната ниво во американски студии или американската социјална, културна и интелектуална историја во подготовка за постдипломски студии. [+]

Одделот за американски студии нуди неколку пристапи на УО.

концентрација опции:

Генералниот студии (30 кредити) Музеи и материјална култура (30 кредити)

(ЗАБЕЛЕШКА:. М-р студентите во горенаведените концентрации кои запишува помеѓу падот на 2007 и есента 2009 година се бара да заврши 36 кредити на постдипломски предмети) Сите р студентите мора, исто така, успешно завршување на барањата за истражување и специфични барања се разбира поврзани со нивните конкретни концентрации.... [-]


Магистер по англиски јазик

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Нашите мајстори степен програма ги повикува кандидатите кои се заинтересирани за продлабочување на нивното знаење на англофонските литература додека острат своите вештини во Внимателното читање и прониклива пишување. [+]

Нашите мајстори степен програма ги повикува кандидатите кои се заинтересирани за продлабочување на нивното знаење на англофонските литература додека острат своите вештини во Внимателното читање и прониклива пишување. Во прилог на глобално информирани познавање на книжевната и културната историја, призна дека студентите ќе се здобијат со преносливи вештини за критичко размислување, самоизразување, културна писменост, како и културна историја. Во текот на нашите две-годишна програма на студии, студентите ќе работат тесно со англиски факултетот, развој на односите низ одделот дипломиран студент заедница, и имаат можност да се вклучат во долга форма на истражување и пишување на проекти, и сето тоа додека се нурнати во културно богат град на Американскиот политички живот.... [-]


Магистер по социологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Мајстор на уметноста во Социологија обезбедува солидна основа во следните три области на специјализација: [+]

Мајстор на уметноста во Социологија обезбедува солидна основа во следните три области на специјализација:

криминологија социјалната нееднаквост Урбаната социологија Пример Курсеви СПЦ 6248 трка и урбан развој СПЦ 6268 расата, родот и класата СПЦ 6265 жени, благосостојба, и Политика СПЦ 6286 Со Законот од трката и ропството Општи барања

Сите студенти треба успешно да заврши најмалку 30 кредит часови на постдипломски курс работа плус една теза (СПЦ 6998 и СПЦ 6999). Следниве курсеви се потребни за степен:... [-]


Ма историјата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Студентите извршуваат магистрира на Катедрата за Историја работат тесно со меѓународно признати факултет GW е во широк спектар на специјалитети, вклучувајќи модерна Америка, раната модерна Европа, и царски и колонијална студии. [+]

Студентите извршуваат магистрира на Катедрата за Историја работат тесно со меѓународно признати факултет GW е во широк спектар на специјалитети, вклучувајќи модерна Америка, раната модерна Европа, и царски и колонијална студии.

М-р програма ги подготвува студентите не само за д-р работа, но и за широк спектар на професии, од настава средношколци на владините работи за историски истражувања во приватниот сектор. Вашингтон има некои од најдобрите ресурси за историски истражувања во светот, вклучувајќи го и Националниот архив, Шекспир библиотека Folger и Библиотеката на Конгресот. Нашите дипломци се качил на УО да имаат успешна и плодна кариера.... [-]


ма кинески јазик и култура

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Мајсторот на уметностите степен во кинески јазик и култура (CLC) нуди на студентите можност да ги продлабочат интелектуална и културна разбирање на Кина, како и да учат кинески јазик. Се подготвува студентите за кариера во различни области како што академијата, консалтинг, владата, бизнис, непрофитни или образование. [+]

Мајсторот на уметностите степен во кинески јазик и култура (CLC) нуди на студентите можност да ги продлабочат интелектуална и културна разбирање на Кина, како и да учат кинески јазик. Се подготвува студентите за кариера во различни области како што академијата, консалтинг, владата, бизнис, непрофитни или образование.

Да се ​​биде во центарот на главниот град на нацијата, нашата програма им овозможува на можноста за интеракција со многу водечки организации, бизнис штаб, консултантски фирми, како и владини и медиумски агенции со седиште во Вашингтон студенти. Студентите може да го збогатиме нивното учење искуства со дополнителни активности: ... [-]


ма музејски студии

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Програмата за Музејот студии во GW е комбинација на традиционалните академски обука во наставни предмети, заедно со музејот практики и практична музеј искуство, комбинација која е потребно да започне успешна кариера музеј. [+]

Програмата за Музејот студии во GW е комбинација на традиционалните академски обука во наставни предмети, заедно со музејот практики и практична музеј искуство, комбинација која е потребно да започне успешна кариера музеј.

Локација

Нејзината локација во Вашингтон, Музејот главен град на светот, им овозможува на студентите да се здобијат со практично работно искуство преку припадност на програмата со повеќе од 60 музеи и културни организации.... [-]


мајстор на уметноста во медиумите и стратешка комуникација

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Мајстор на уметноста во медиумите и стратешки комуникации мешавини аналитички и применуваат вештини, давајќи им на студентите заземјување во функција и влијанието на медиумите. Повеќето сеопфатна стратешка комуникација програма во центарот на Вашингтон, на м-р подготвува студентите да се постигне цели на застапувањето во денешниот брзо интензивна медиумска средина. [+]

На Мајстор на уметноста во медиумите и стратешки комуникации мешавини аналитички и применуваат вештини, давајќи им на студентите заземјување во функција и влијанието на медиумите. Повеќето сеопфатна стратешка комуникација програма во центарот на Вашингтон, на м-р подготвува студентите да се постигне цели на застапувањето во денешниот брзо интензивна медиумска средина.

Наменета за студентите и професионалците заинтересирани за медиуми и стратешка политичка комуникација, м-р програма предава на студентите да:... [-]


мајстор на уметноста во политиката за животна средина ресурси

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Програмата за ресурси политика за животна средина (ENRP) во GW нуди мултидисциплинарен пристап кон животната средина студии и одржливост. Овој мајстор на уметничката програма ги подготвува студентите да влезат кариера политиката за животна средина во владата, непрофитни организации, приватниот сектор и групи за застапување на животната средина. Ако сте заинтересирани во политиката за животна средина, тука се и пет причини зошто треба да се земе одблизу на ENRP програма GW е. [+]

На Ресурси политика за животна средина (ENRP) Програма во GW нуди мултидисциплинарен пристап кон животната средина студии и одржливост. Овој мајстор на уметничката програма ги подготвува студентите да влезат кариера политиката за животна средина во владата, непрофитни организации, приватниот сектор и групи за застапување на животната средина. Ако сте заинтересирани во политиката за животна средина, тука се и пет причини зошто треба да се земе одблизу на ENRP програма GW е.... [-]


мајстор на уметноста во уметноста терапија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Мајстор на уметноста терапија е 61 кредити со 900 стажирање часа (400 директна клиент контакт) потребни за дипломирањето, кој обезбедува максимална образовни кредитна доби кон акредитации како Регистриран уметност терапевт (АТР) со акредитации одбор на уметноста терапија (СРД) и предмети потребни за уметност терапија и советување државата licensure [+]

На Мајстор на уметноста терапија е 61 кредити со 900 стажирање часа (400 директна клиент контакт) потребни за дипломирањето, кој обезбедува максимална образовни кредитна доби кон акредитации како Регистриран уметност терапевт (АТР) со акредитации одбор на уметноста терапија (СРД) и предмети потребни за уметност терапија и советување државата licensure. Сите наши класи се на кампусот, не нудиме онлајн настава за мајстор на уметноста терапија.... [-]


Мајсторот на уметностите во антропологија

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Господар 's програма нуди на студентите со сеопфатна основа во четири области на дисциплината: биолошка антропологија, социокултурната антропологија, археологија и лингвистика. [+]

На магистерска програма им нуди на студентите со сеопфатна основа во четири области на дисциплината: биолошка антропологија, социокултурната антропологија, археологија и лингвистика. Студентите можат да изберат концентрации во следново:

меѓународниот развој Медицински антропологија Музејот за обука Резиме на Барања Стандардна програма се состои од 36 часа се разбира кредити, вклучувајќи 3-6 часа на тезата кредити, иако една теза не е потребен за некои програма концентрации. Студентите мора да преземе најмалку три од четири proseminars (Anth 6101-6104), но оние со значајно искуство во областа, како што е утврдено од страна на оценување на студентот петиција за инструктор Proseminar, може да се откаже еден Proseminar. Студентите кои не се откаже од еден Proseminar, сепак, мора да се земе една Proseminar од Група А (6101 и 6103), а еден од групата Б (6102 и 6104), и мора да се добие оценките на Б или подобро со цел да се продолжи и во програмата. Сите студенти кои исто така мора да се земе курсот методи. Студентите мора да се одржи на 3,0 Успех. Сите студенти треба да покажат компетентност во одобрена странски јазик. Студентите мора да напише кулминирајќи проект кој може да биде теза или списание хартија. За повеќе детали, прочитајте го упатството за дипломиран студент на мапирање на програмата. Финансиска помош од Одделот ... [-]

MSc

Ms биолошки науки

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Секој мајстори степен програма вклучува работа се разбира и може да вклучуваат теза, и е дизајниран од страна на студентот во консултација со одделенски советник. Ве молиме имајте во предвид дека Додипломски настава асистент не се достапни за MS студентите. [+]

Секој мајстори степен програма вклучува работа се разбира и може да вклучуваат теза, и е дизајниран од страна на студентот во консултација со одделенски советник. Ве молиме имајте во предвид дека Додипломски настава асистент не се достапни за MS студентите.

Мајстори степен со теза бара Дваесет и четири часа кредит Труд (6 кредити) врз основа на оригинални истражувања Задоволително завршување на последната сеопфатен преглед мајстори степен на не-теза бара Триесет и шест часа кредит Задоволително завршување на последната сеопфатен преглед Петта година мајстори (BS / MS) ... [-]

Ms податоци Наука

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Податоци наука е нова област која има за цел да се извлече вистински увид од широк спектар на низи на информации. Врз основа на техники и теории од статистика, компјутерски науки и математика, на програмата се фокусира на ефективно анализа и употреба на големи податоци во природните и општествените науки. [+]

Податоци наука е нова област која има за цел да се извлече вистински увид од широк спектар на низи на информации. Врз основа на техники и теории од статистика, компјутерски науки и математика, на програмата се фокусира на ефективно анализа и употреба на големи податоци во природните и општествените науки.

Експлозијата на податоци во денешниот свет е брзо обликување на пејзажот на нашиот живот. Ова доведе до итна потреба да се процес на големи количества на податоци и да се добијат значајни информации. податоци научниците се обучени да ги исполни таквите предизвици. Преку структурирана програма која обезбедува основни познавања, како и примената вештини, нашите студенти учат како да се соочат најкомплексните проблеми со кои се соочува владата и приватниот сектор.... [-]


MS по математика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 3 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Магистер на науки по применета математика бара 30 кредит часови на одобрени работа се разбира поделени помеѓу математика и еден од следните области на примена: физика, компјутерски науки, статистика, истражувачки активности, економија, инженерство (граѓански, електрични, механички, или системи) [+]

На одделот нуди два степени математика господар: мајстор на уметноста во Математика и Магистер на науки по применета математика. Полно работно време обично ја заврши програмата за две години; вонредни студенти обично трае три години. Колумбискиот колеџ на науките и уметностите има горна граница од четири години да ја заврши степен барања. Ако одобрена од страна на одделот, екстензии може да се додели по предлог на деканот.... [-]


MS хемија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Washington

На МСП Програмата нуди тези и не-теза песни да ги подготви поединци за различни кариера или професионални патеки. Сите студенти кои се основни курсеви и сеопфатен преглед на полето на аналитички, неоргански, органски, и физичка хемија. [+]

На МСП Програмата нуди тези и не-теза песни да ги подготви поединци за различни кариера или професионални патеки. Сите студенти кои се основни курсеви и сеопфатен преглед на полето на аналитички, неоргански, органски, и физичка хемија.

работа MS курсот

Курс за работа мора да содржи минимум пет постдипломски-ниво; најмалку четири од предмети мора да биде основни курсеви; најмалку три мора да бидат понудени од страна на Одделот за хемија. Најмалку две постдипломски-ниво мора да се преземат надвор од subdiscipline на ученикот и во најмалку два други субдисциплини.... [-]


Магистер на науки во географијата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Магистер на науки по географија Програмата има, во просек, од 20 до 25 студенти во објектот за секоја година. На програмата се бара минимум од 30 кредит часови (теза опција) или 36 часа (не-теза опција). [+]

На Магистер на науки во Програмата за географија има, во просек, од 20 до 25 студенти во објектот за секоја година. На програмата се бара минимум од 30 кредит часови (теза опција) или 36 часа (не-теза опција). Студентите земање на опцијата за не-теза треба да се комплетира една сеопфатна испит. Со факултет на постдипломски студент сооднос од 1: 2 во географијата, дипломираните студенти да бидат внимателно менторство и советување.... [-]


Магистер на науки во економијата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Магистер на науки по економија програма бара комбинација на специфични бара работа се разбира и изборни предмети. [+]

На Магистер на науки во економија програма потребна е комбинација на специфични бара работа се разбира и изборни предмети.

MS Барања

Предуслов:

А диплома со голема во економија или со работа се разбира во економијата кој ги вклучува средно микроекономски и макроекономски теорија (еквивалент на ик.на 2101, 2102 или 6217-18, како и основни статистички податоци, што е еквивалентно Stat 1111-2112. Разбирање на основна анализа, што е еквивалентно на математика 1231-1232. Апликации се прифаќаат само за падот семестар. ... [-]

Магистер на науки во човечка paleobiology

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Центарот за проучување на човековите Напредно Paleobiology (CASHP) е истражувачки центар на Универзитетот Џорџ Вашингтон. CASHP мисија е да се обврзуваат за истражување кои се обраќа на основните проблеми во еволуцијата на човекот што ја минуваат дисциплинарни граници, за да дејствува како катализатор за истражувања кои вклучуваат научници од другите центри низ целиот свет, и да се промовира интердисциплинарно истражување преку обука и образование. [+]

Барања

мора да бидат исполнети следниве услови:

Општите услови наведени во Колумбо колеџ на науките и уметностите, програми за постдипломски студии.

36 кредити

36 кредити, вклучувајќи:

HOMP 6202 Лабораторија Техники: Paleoanthro ANTH 6413 Аналитички методи во човечки еволутивен студии

Три од следниве:

HOMP 6201 луѓе кои Paleobiology ANTH 3411 primatology ANTH 6491 Теми во биолошка антропологија ANTH 6801 Палеолит археологија ... [-]

МСП во животната средина и зелени хемија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Магистер на науки во животната средина и Зелена Хемија возови на следната генерација на експерти со интердисциплинарна програма која ќе ги поттикнува вештини во оценување на состојбата на животната средина и дизајнирање позелена технологии. [+]

Расте свеста на јавноста за состојбата на животната средина, безбедноста хемиски производи и нови хемиски регулаторни политики е возење на побарувачката за лидери кои се способни да се разбере науката основните предизвици за животната средина и развој на иновативни решенија.

На Магистер на науки во животната средина и Зелена Хемија возови на следната генерација на експерти со интердисциплинарна програма која ќе ги поттикнува вештини во оценување на состојбата на животната средина и дизајнирање позелена технологии. Оваа уникатна часовна програма е 30-кредитна нагласува и животната средина хемија и зелени хемија, дизајн на нови хемикалии и хемиски процеси со минимално влијание врз животната средина.... [-]


МСП во физиката

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Ние нудиме програми што води кон степен MS и д-р физика. На одделот има истражувачки концентрации во нуклеарна физика, астрофизика и биофизика. На одделот нагласува Затвори интеракцијата помеѓу факултетот и студенти во сите фази на нивните студии. Идни студенти можат да поднесе онлајн апликација за прием во програмата. [+]

Ние нудиме програми што води кон степен MS и д-р во Физика. На одделот има концентрации на истражувања во Нуклеарна физика, астрофизика и биофизика. На одделот нагласува Затвори интеракцијата помеѓу факултетот и студенти во сите фази на нивните студии. Идни студенти можат да поднесе онлајн апликација за прием во програмата.

Генералниот испит

Генералниот Испити сондата знаењето на студентот во основни области на физиката и да послужи како камен темелник кој сигнализира подготвеноста на студентот за истражување. Испитувањата се тестира решавање на проблеми вештини, основни физички интуиција, како и можноста да ги искористат предностите на синергии помеѓу различни области во интегрирани проблеми.... [-]


Master

господар на ликовната уметност во ентериерната архитектура

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Единствената програма во главниот град на државата која е акредитирана од Советот за акредитација на дизајнот на ентериер, МНР во ентериерната архитектура им дава на учениците пристап до урбаните ресурси, врвни архитектура и дизајнерски фирми во ДЦ, како и студиски ориентирана наставна програма која создава иновативни дизајн мислители. [+]

Единствената програма во главниот град на државата која е акредитирана од Советот за акредитација на дизајнот на ентериер, МНР во ентериерната архитектура им дава на учениците пристап до урбаните ресурси, врвни архитектура и дизајнерски фирми во ДЦ, како и студиски ориентирана наставна програма која создава иновативни дизајн мислители. Преку студиото базирани на јадро на наставната програма од 60 потребните кредити, студентите учат за погодна за живеење средини кои се движат од мали ентериери на поголеми, посложени комерцијални и институционални простори. Со проекти фокусирани на тековните проблеми дизајн, како и предавања и критики од истакнати професионалци, програмата IAD е внимателно секвенционирани серија на курсеви зграда на теоретски, технички и креативни предизвици и искуства. Предуслов: А диплома 's степен во областа освен внатрешен дизајн, вклучувајќи минимум од 30 кредит часови на либерални уметности и науки курсеви. А портфолио се состои од примери на релевантни работа е да се достави со барањето на програмата.... [-]


господар на јавната администрација (АПМ)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Мајсторот на степенот на јавната администрација е професионална диплома призната во јавната администрација, јавниот менаџмент, и јавниот сервис. Таа е наменета главно, но не исклучиво, за оние кои се извршуваат кариери во јавниот сервис. [+]

На Мајстор за јавна администрација степен е професионална диплома призната во јавната администрација, јавниот менаџмент, и јавниот сервис. Таа е наменета главно, но не исклучиво, за оние кои се извршуваат кариери во јавниот сервис. Дипломирани студенти се вработени во државните институции на сите нивоа, национални здруженија, групи од јавен интерес, истражувачки и консултантски фирми, и во приватниот сектор.... [-]


Мајстор за јавна политика (МПП)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Мајсторот на степенот на јавна политика (МПП) е професионална диплома призната во областа на анализа на државната политика. степен на MPP им нуди на студентите со образование и обука кои ги подготвува за можности во професионалните позиции во широк спектар на организации, вклучувајќи ги и федерални, државни и локални влади, приватниот бизнис, истражувачки институти, тинк-тенкови, непрофитни организации, застапување на заедницата групи, фондации , како и професионални и трговски здруженија. [+]

На Мајстор за јавна политика степен (МПП) е професионална диплома призната во областа на анализа на државната политика. степен на MPP им нуди на студентите со образование и обука кои ги подготвува за можности во професионалните позиции во широк спектар на организации, вклучувајќи ги и федерални, државни и локални влади, приватниот бизнис, истражувачки институти, тинк-тенкови, непрофитни организации, застапување на заедницата групи, фондации , како и професионални и трговски здруженија.... [-]


МНР во ликовната уметност

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

МНР програма во GW се состои од две години посветеност за новите уметници кои сакаат да се прошири на материјал и интелектуална димензија на нивната работа. На интердисциплинарен карактер на програмата создава средина каде вкрстувањето меѓу полињата цвета. [+]

МНР програма во GW се состои од две години посветеност за новите уметници кои сакаат да се прошири на материјал и интелектуална димензија на нивната работа. На интердисциплинарен карактер на програмата создава средина каде вкрстувањето меѓу полињата цвета. Истовремено, дипломираните студенти да влезат во различни заедници на врсници, факултет, и посета на уметници: интензивна студиски посети и критики се овозможи повторно да си ги замислува на границите на уметничка пракса. Сите студенти добијат свој студиото простор во кој треба да експериментирате и понатаму да ги развиваат своите вештини и телото на работа.... [-]


Contact