Godbold Graduate School of Business

Introduction

Read the Official Description

Godbold Факултетот за бизнис Денешниот деловен свет е брзо се менува за да се исполнат барањата и можностите на новата технологија и глобалната загриженост. Прашања како што се глобалната економија, комуникации, услуги на клиентите, и крос-функционални управување команда висок приоритет. Во одговор на тоа, Универзитетот Гарднер-Си има развиено три иновативни постдипломски програми за бизнис да се едуцираат за мажите и жените да се натпреварува поефикасно во утрешниот свет на бизнисот. Дипломиран бизнис степен од Универзитетот Гарднер-Си може да ви помогне да достигнете вашата потенцијал за поголемо задоволство од работата, повисоки приходи, зголемена одговорност, и лично исполнување. Универзитетот Гарднер-Си е посветена на обезбедување на квалитетно образование во текот на Факултетот за бизнис степен програми. На Универзитетот Гарднер-Си Факултетот за бизнис нуди три различни степени и програмата еден сертификат: Мајстор за бизнис администрација (MBA), Меѓународната Магистер за бизнис администрација (IMBA), и мајстор на Сметководство (MSA), како и плус сертификат МБА. Две дополнителни програми и заеднички да ги нудат со Факултетот за Божество (MDiv / MBA) и на Факултетот за медицински сестри (MSN / МБА). Дипломирал на Факултетот за бизнис програми се специјално дизајнирани за да се приспособат на потребите на работните професионалци, луѓе кои се бараат нови начини да останат конкурентни во менување на животната средина на бизнисот. Часови се планирани така што со преземање на две класи по семестар, ќе заврши својата диплома по само две години. Секоја класа се задоволува само една вечер во неделата во текот на есента и пролетта семестри и две вечери во неделата за време на секој пет-недела летна сесија. Неколку бизнис степен програми се понудени во текот на растечката мрежа на кампуси и локации низ Северна и Јужна Каролина, како и преку нашите опции онлајн. На Факултетот за бизнис бара минимум од 36 часа семестар на постдипломски кредити за МБА или IMBA степен и 30 часа семестар за еден степен MAcc.

Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар на божественоста - Магистер по бизнис администрација

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Boiling Springs

M.Div. / МБА програма е сместен во школа за Божество и се бара завршување на 60 часа јадро, 6 часа библиски студии изборни предмети, 6 часа историско / теолошки изборни предмети, 3 часа практична Министерството изборни предмети на M.Div. степенот и 36-часовна МБА степен. [+]

Мајстор на Божество - Магистер по бизнис администрација

M.Div. / МБА програма е сместен во школа за Божество и се бара завршување на 60 часа јадро, 6 часа библиски студии изборни предмети, 6 часа историско / теолошки изборни предмети, 3 часа практична Министерството изборни предмети на M.Div. степенот и 36-часовна МБА степен. Овој степен е дизајниран за да им понуди на студентите Министерството за можност да се здобијат со дополнителни вештини и експертиза во областите кои ќе ја подобрат служба на студентите. Студентите ќе се регистрирате за овие курсеви низ Божество школа и ќе биде награден со двојна диплома по завршувањето на барања за двата степени.... [-]


Мајсторот на Сметководство (MSA)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Boiling Springs

Мајсторот на Сметководство (MSA) програма понудена од страна на Факултетот за Бизнис на Универзитетот Гарднер-Си е структурирана да се подготви денес 's сметководител за значајни промени кои се влијае на сметководителите. На Macc е призната како професионална постдипломски студии наменети за подобрување на ефикасноста во горниот ниво на сметководствени и финансиски позиции во јавните сметководство, приватниот сектор, или влада. [+]

Мајсторот на Сметководство (MSA)

А MAcc програма за денес 's сметководител

Мајсторот на Сметководство (MSA) програма понудена од страна на Факултетот за Бизнис на Универзитетот Гарднер-Си е структурирана да се подготви денес 's сметководител за значајни промени кои се влијае на сметководителите. На Macc е призната како професионална постдипломски студии наменети за подобрување на ефикасноста во горниот ниво на сметководствени и финансиски позиции во јавните сметководство, приватниот сектор, или влада. ... [-]