Grand Canyon University

Introduction

Read the Official Description

уНИВЕРЗИТЕТ слика

Главната кампус

Добредојдовте на Големиот Кањон Универзитетот (GCU), премиерот приватен христијански универзитет во Аризона. За повеќе од 65 години, нашите Феникс кампусот е портал на успех за безброј научници и лидери во индустријата. Нашата посветеност кон нашите христијански светоглед се врши во љубовен начин што овозможува поголемо единство во склопот на универзитетот, а нашите основачките документи помогне во артикулацијата на овие верувања и кои сме ние како заедница. Со акри сценско основите и исклучително објекти, ве покануваме на следната генерација на студенти и работат професионалци да уживаат во Целосно Универзитетот искуство.

Универзитетот раст

GCU е рапидно расте со плановите за континуирана експанзија. Од 2009 година, имаме инвестирано милиони во универзитет за да се подобри квалитетот на академскиот придонеси и студентски искуства. Оваа инфраструктура вклучува нови училници, лаборатории, библиотеки, студент поддршка центри, домови и рекреативни објекти. Во есента 2016 година, ние поздрави рекорден број на студенти на нашите Феникс кампусот и ние планираме да го прошириме нашето студентска популација и кампусот објекти оди напред.

Нашиот универзитет, исто така, продолжува да се приспособат на нашата растечка модернизација на онлајн и навечер студент заедници. Имаме десетици илјади присутни ученици присутните класа од целиот свет. Од друга страна, ние сме постојано рафинирање на нашите дигитални платформи да дава исклучително искуство кампусот GCU е на виртуелни средини. Ние сме, исто така, изградба на дополнителни локации кампусот за да им помогне на полно работно време и вечер на студентите да присуствуваат на класа поблиску до дома.

"Нова" се внесува низ растечки кампусот GCU е. Во есента 2016 година, ќе заврши изградбата на инженеринг зграда на 173.447 квадратни стапки, state-of-the-art, со цел да се приспособат нашите поголем број на студенти кои студираат во STEM специјалност. Ние, исто така, отвори три нови станбени згради на кампусот за upperclassmen. Како дел од нашата иницијатива да додадете 10 нови спортски објекти на кампусот во текот на следните две години, ние го претстави сосема нов, 6.000 седишта GCU стадион во есента 2016 година, е дом на нашиот NCAA дивизија јас фудбалски тимови.

GCU, исто така, се прошири надвор од кампусот за да вклучи нови својства. Со GCU Хотелот се наоѓа во близина на кампусот и нуди прифатлива соба стапки и реновиран сместување - совршено место за семејствата за да останете кога во посета на нивниот ученик. Кањонот 49 Скара, кој се наоѓа во хотелот, нуди совршени локалната hangout, со вкусна храна, семејството-пријателски атмосфера и многу Лопе дух и гостопримство. Истражуваат GCU Хотел со посета gcuhotel.com; кликнете на Закажување да пребарувате менија Кањон 49 Скара е. Големиот Кањон пијалаци компанија, исто така се наоѓа во хотелот и на кампусот, нуди гурманските пијалаци, вклучувајќи кафе, чај и специјализирани пијалаци.

Студентот искуство на GCU

На GCU, ќе најдете се што ви треба да уживаат целосна колеџ искуство, од NCAA дивизија јас атлетика се вклопи во стилот на домови, популарни опции за јадење, забавни настани и клубови и организации. Традиционални, онлајн и навечер студентите се подеднакво ценети членови на нашата заедница и да добијат целосен пристап до ресурси кампусот и настани GCU е.

Мисија и Визија GCU е

Визија

GCU е премиерот христијански универзитет, едукација на студентите да го води и да им служи.

Мисија

Големиот Кањон Универзитетот ги подготвува учениците да станат глобални граѓаните, критички мислители, ефективни комуникатори и одговорни држави со обезбедување на академски предизвик, вредностите базирани на наставниот план од контекстот на нашето христијанско наследство.Христијански светоглед: Дипломирани студенти на GCU ќе бидат во можност да го изразат аспекти на христијански светоглед, кои влијаат врз човековото вредност и достоинство, етички одлуки, академски дисциплини и струка.

"Зашто Бог е Еден, и таму е еден е Посредникот меѓу Бога и луѓето, Човекот Христос Исус". (1 Тимотеј 2: 5)

Глобални граѓани: Глобална граѓаните да научат со емпатијата, избегне етноцентризам и да ја прифатат реалноста дека луѓето се различни. Тие ја ценат спектар на перспективи на историјата, религијата, вредносните системи и многу други аспекти на животот. Глобалната државјанство значи дека со разбирање на другите, да научат да се разбере.

"Господ е ист е Господ на сите и богато ги благословува сите што Го призиваат." (Римјаните 10: 12б)

Ефективни комуникатори: Ефективни комуникатори ексел во владеење на јазикот, се разбере како на пишаниот збор влијанија други интелектуално и емоционално, и се соочат со предизвикот да се вработат нови места и средства за комуникација.

"Нека зборовите на мојата уста и размислувањата на моето срце да се веселат во твоите очи, Господи." (Псалм 19:14)

Одговорни лидери: Одговорни лидери се втемелени во реалноста на светот, да ги прифати последиците на избор и несебично се стремиме да им помогне на другите ги исполнуваат највисоките својот потенцијал преку слуга раководство.

"Наместо тоа, секој кој сака да биде голем меѓу вас да ви биде слуга." (Матеј 20:26)

Критички мислители: Критички мислители да работат за да го совладате јасност и логика во мисла. Тие поставуваат прашања и да ги извршуваат знаење да се избегне слепи прифаќање на идеи, во потрага по решенија, наместо живеалиште на проблеми.

"Дали вашето најдобро да го претстави себеси на Бога како еден одобрен, како работник кој не треба да се срамиме и кои правилно се справува со словото на вистината." (2 Тимотеј 2:15)

Http://www.gcu.edu/degreeprograms/ppc

Https://www.gcu.edu/ academics/academic-policies.php

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online BScs » Гледа Online MSc » Гледа Online Masters » Гледа Health BScs » Гледа Health MSc » Гледа Health PhDs » Гледа Health Master » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Part time MBAs » Гледа Doctors of Education » Гледа DBA » Гледа PhD » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

М-р во наставната програма и настава

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Научете како да се изгради и имплементира програми на ниво на училница, училиштето, област и државата со мајстор на уметноста во наставен план и инструкција степен. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот мајстор на уметноста во наставен план и инструкција

Научете како да се изгради и имплементира програми на ниво на училница, училиштето, област и државата со мајстор на уметноста во наставен план и инструкција степен. Лиценцирани К-12 едукатори да се стекнат со вештини за да стане наставни лидери преку комбинација на предмети, истражување и теренски искуства во училница. Понудени од страна на Академијата за образование Големиот Кањон Универзитетот, оваа програма ја нагласува научник-лекар пристап на развој на наставните програми, наставата и оценувањето.... [-]


ма во аутизам спектар на нарушувања

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Мајстор на уметноста во Аутизам спектар (АСН), понудени од страна на Колеџот за образование Големиот Кањон Универзитетот, предвидува интензивна анализа на мозокот базирана на учење и вештини за подобрување. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Се фокусира на Аутизам спектар (АСН)

Со ширењето на аутизам спектар на нарушувања продолжува да расте, тоа е императив да се донесе продлабочено знаење на невролошкиот развој и применета анализа на однесувањето. Мајстор на уметноста во Аутизам спектар (АСН), понудени од страна на Колеџот за образование Големиот Кањон Универзитетот, предвидува интензивна анализа на мозокот базирана на учење и вештини за подобрување. Преку комбинација на примена, теорија и истражување, лиценциран дефектолози се подготвуваат да се исполнат барањата на наставата и господар техники кои го подобруваат АСН резултатите на учениците.... [-]


Ма во историјата со акцент во образованието

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Мајсторот на уметностите во историјата со акцент во образованието степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви за кампусот и онлајн модалитетите на две-годишни или четиригодишни институции. [+]

На Мајстор на уметноста во историјата со акцент во образованието Степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви за кампусот и онлајн модалитетите во две-годишни или четиригодишни институции.

Понудени од Колеџот за хуманистички и општествени науки на Универзитетот Гранд Кањон, овој мајстор во историјата ја балансира содржината на историјата со педагогијата за да обезбеди пат за добивање напредна обука во областа на историјата и образованието. Студентите ќе ги идентификуваат училниците техники и разните аспекти на звучните педагошки практики на универзитетско ниво. Демонстрирањето на разбирањето на главните историски настани, теми, наративи, аргументи и толкувања дополнително ќе ги подготви учениците да учат на предметот. Овој мајстор на уметноста во историјата со акцент во образованието степен програма е одлична можност за оние страствени за настава со силен интерес и љубопитност за историјата, како и. Студентите ќе ги анализираат клучните факти и значењето на историските настани, ќе ги оценуваат културните случувања и ќе ги следат различните политички, економски или воени истории од целиот свет.... [-]


Ма во комуникација со акцент во образованието

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Гранд Кањон Универзитетот мајстор на уметноста во комуникација со акцент во образованието степен програма им нуди на студентите кои имаат страст за комуникации со можност да продолжи кариера во наставата. [+]

Универзитетот на Големиот Кањон Магистер по комуникации со акцент во образованието Степен програма им нуди на студентите кои имаат страст за комуникации со можност да продолжи кариера во наставата.

Овој мајстор во програмата за комуникации, понуден од Колеџот за хуманистички и општествени науки, ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви во двегодишни или четиригодишни институции, специјализирани за традиционални кампуси и онлајн модалитети. Студентите ќе се вклучат во рамнотежа на комуникација содржина и педагогија, со цел да се здобијат со стручност во разбирањето, демонстрирање и ефикасно предавање на сите аспекти на комуникација. Оваа програма за наставници по комуникации на наставниците ги обликува учениците во критични мислители кои ја испитуваат улогата и влијанието на комуникацијата врз културата и општеството. Различни типови на комуникација опфатени вклучуваат интерперсонална и релациона, стратешка, интеркултурна и медиумска комуникација.... [-]


ма во наставата на англиски Воведничари на други јазици (TESOL)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Ако сте актуелен учител и да заработи вашиот мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL), ќе бидат квалификувани да ги учат англиски јазик на студентите од другите земји и култури. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот мајстори во TESOL

Ако сте актуелен учител и да заработи вашиот мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL), ќе бидат квалификувани да ги учат англиски јазик на студентите од другите земји и култури. Вие исто така може да напредува во образовните и TESOL лидерски позиции како 21-от век училишни окрузи биде се повеќе културно разновидни. Вработување на англиски јазик писменост се очекува да се зголеми во текот на следната деценија.... [-]


ма во читањето со акцент во основното образование

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Онлајн мајстор на уметноста во читање, со акцент на основното образование, понуден од страна на Академијата за образование, ги усогласува со стандардите на Меѓународната асоцијација писменост да ги подготви специјалисти и интервенцијата за да се исполнат глобалните предизвици на развојот на писменоста. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот мајстор на уметноста во читање онлајн

Државни и федерални образовни стандарди се зголеми потребата за квалификувани наставници кои можат да го подобрат квалитетот на читање за оценките К-8. Онлајн мајстор на уметноста во читање, со акцент на основното образование, понуден од страна на Академијата за образование, ги усогласува со стандардите на Меѓународната асоцијација писменост да ги подготви специјалисти и интервенцијата за да се исполнат глобалните предизвици на развојот на писменоста. На ригорозни програма служи на заедницата преку обезбедување на различни студенти фер пристап до високо-квалитетно образование со основа во однос на писменоста.... [-]


ма во читањето со акцент во средното образование

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Подгответе адолесценти со вештини за писменост потребни за колеџ или идна кариера. Мајстор на уметноста Големиот Кањон Универзитетот во Рединг, со акцент на средното образование, понуден од страна на Академијата за образование, ги усогласува со стандардите на Меѓународната асоцијација на писменост и подготвува специјалисти за барањата на студентските развој. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот мајстор на уметноста во читање онлајн

Подгответе адолесценти со вештини за писменост потребни за колеџ или идна кариера. Мајстор на уметноста Големиот Кањон Универзитетот во Рединг, со акцент на средното образование, понуден од страна на Академијата за образование, ги усогласува со стандардите на Меѓународната асоцијација на писменост и подготвува специјалисти за барањата на студентските развој. На ригорозни програма служи училишта и региони преку обезбедување на различни студенти фер пристап до високо-квалитетно образование со основа во однос на писменоста.... [-]


Магистер по млади и семејство Министерството

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Трансформирајте ја ефикасноста на вашето министерство на млади, деца, семејства и собранија со Магистер по млади и семејни министерства. [+]

Трансформирајте ја ефикасноста на вашето министерство на млади, деца, семејства и собранија со Магистер по млади и семејни министерства. Големата кањонска богословска богословија ја обезбедува оваа програма за млади министерства за министри, помошници пастири, министри за семејство или пара-црковни водачи кои имаат страст за учење во секоја фаза на човечкиот развој.

Влезете во нашата заедница исполнета со дух и научете да градите моќна и трансформативна служба која ги менува животите. Зборувајте за специфичните потреби на младите луѓе и семејствата со министерство во центарот на евангелието на Исус Христос.... [-]


Магистер по урбано министерство

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Мајсторот на уметностите во Урбаното министерство е наменета за христијанскиот лидер со срце за служба надвор од ѕидовите на црквата. Уникатната програма на Богословскиот семинар подготвува пастири, министри и непрофитни лидери да ја донесат услугата како Христос во брза урбана средина. [+]

Мајсторот на уметностите во Урбаното министерство е наменета за христијанскиот лидер со срце за служба надвор од ѕидовите на црквата. Уникатната програма на Богословскиот семинар подготвува пастири, министри и непрофитни лидери да ја донесат услугата како Христос во брза урбана средина.

Научете како да ја контекстуализираш христијанската порака за 21 век без да го загрози интегритетот на Евангелието. Оваа програма е оптимално искуство за оние кои сакаат да спроведат теренски активности и да служат за урбани црковни колеги или да започнат неконтролирано министерство во урбана средина.... [-]


Магистер по христијанско лидерство

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Мајсторот на уметностите во Кристијан Лидерство е уникатна мултидисциплинарна програма дизајнирана за оние кои сакаат да водат како христијани низ различни црква, министерства и други околности. [+]

Мајсторот на уметностите во Кристијан Лидерство е уникатна мултидисциплинарна програма дизајнирана за оние кои сакаат да водат како христијани низ различни црква, министерства и други околности.

Понудена од Гранд Кањонот Богословска Богословија, оваа христијанска програма за раководење со водство ви подготвува академски, духовно и професионално да се движи низ предизвиците на раководството на 21 век. Подобрете ги вашите административни вештини и знаење. Трансформирајте ја вашата црква или локална заедница преку развивање на ефективност како лидер во корпорацијата или во заедницата. Чекор во Големиот Кањон Богословскиот семинар и да научат христијански раководство развој практики потребни за да ги водат другите со мудрост во црквата и заедницата контексти.... [-]


Магистер по христијанско министерство

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Мајсторот на уметностите во христијанското министерство обезбедува најдобра во својата класа теолошка обука за лицата кои одговараат на Божјиот повик да им служат на црквата. [+]

Мајсторот на уметностите во христијанското министерство обезбедува најдобра во својата класа теолошка обука за лицата кои одговараат на Божјиот повик да им служат на црквата. Влезете во Богословскиот богословија и добијте интелектуална, духовна и професионална подготовка потребна за плодоносно и трансформативно евангелие. Големиот кањон Богословска семинарија дизајнираше напредна програма за студија која е вкоренета во библиските основи, за министри и помошници пастири кои служат со полно работно време, со скратено работно време, со двојазично образование или со база на работа. Копче длабоко во Божјото Слово како што растете во знаење на доктрината и најдобрите практики за министерство што е ефективно и трансформирано.... [-]


Ма на англиски со акцент во образованието

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Господар на уметностите на Големиот Кањон универзитет на англиски јазик со акцент во образованието степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви во две-годишни или четиригодишни високообразовни институции за учење и за кампусот и за онлајн модалитетите. [+]

Универзитетот на Големиот Кањон Магистер по англиски јазик со акцент во образованието Степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви на две-годишни или четиригодишни високообразовни институции за учење и за кампусот и за интернет-модалитетите.

Понудена од Колеџот за хуманистички и општествени науки, оваа програма е одлична можност за оние кои имаат страст за пишување и литература и се стремат да ја споделат својата страст со учениците преку настава. Студентите ќе добијат напредна обука во областа на англискиот јазик да се направи разлика во додипломски училница. Основните компетенции на оваа програма вклучуваат педагогија на универзитетско ниво, писмено учење и литература, практика на професионално пишување и теории за пишување и реторика. Со фондација за либерални уметности, оваа програма ги истражува педагошките практики базирани на истражување, како што е стратешкиот и колаборативен дизајн на наставната програма, разновидните теории за учење на возрасни и инкорпорирање на технологијата во средина за учење на далечина. Програмата се придвижува за да ги развие учениците во образовни лидери кои се вешти за спроведување на овие практики за влијание врз резултатите на учениците.... [-]


MSc

Bsc во управувањето со информатичката технологија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Магистер на науки во информатичка технологија за управување со програмата е дизајниран да ги подготви студентите за лидерски позиции во информатичката технологија. [+]

Понудени од страна на: Colangelo Колеџот за бизнис

Преглед

Земете го следниот чекор во вашата ИТ кариера Магистер на науки во информатичка технологија за управување со програмата е дизајниран да ги подготви студентите за лидерски позиции во информатичката технологија. Мајсторите во информатичката технологија за управување со програмата се состои од уникатна комбинација на курсеви за управување кои ќе ви овозможи со бизнис знаења потребни за управување со информатичката технологија функции во широк спектар на индустрии.... [-]


Master of Science in Biology with an Emphasis in Education

Он-лајн студии Студии врз за студентски град 8 недели September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

[+]

Часовите започнуваат често на различни локации, вклучувајќи го и нашиот главен кампус.

[-]

MS психологија со акцент во Geropsychology

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во психологија со акцент во GeroPsychology е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата. [+]

Магистер на науки во психологија со акцент во GeroPsychology е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата.

Geropsychology е специјализирана област во психологијата фокусирана на психолошки и невролошки аспекти на стареењето. Студентот кој се стекнува со магистратура со акцент на геропсихологијата ќе примени теорија и истражувачки практики за да води и да влијае на психолошката грижа за менување на старите лица.... [-]


господар на бизнис администрација и магистер по наука во раководство

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Поддржи вашето патување до бизнис лидерство со напредни вештини во работењето и функционалниот менаџмент. Магистер по бизнис администрација (МБА) и Магистер на науки во Лидерство (MSL) со двојна диплома програма ви дава можност да се вклопуваат принципите на финансии, економија и маркетинг со вредностите на службеното раководство. [+]

Понудени од страна на: Colangelo Колеџот за бизнис

Преглед

Подобрете го вашиот бизнис Acumen со МБА и МСП во лидерство Поддржи вашето патување до бизнис лидерство со напредни вештини во работењето и функционалниот менаџмент. Магистер по бизнис администрација (МБА) и Магистер на науки во Лидерство (MSL) со двојна диплома програма ви дава можност да се вклопуваат принципите на финансии, економија и маркетинг со вредностите на службеното раководство. Понудена од Колеџол Колеџот за бизнис, оваа програма е совршено погодна за професионалци кои работат.... [-]


господар на јавната администрација со акцент во владата и политиката

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Со магистер по јавна администрација со акцент во владата и политиката од Колеџот за хуманистички и општествени науки на Универзитетот Гранд Кањон, можете да научите да аплицирате за административни вештини во областите на лидерство, развој на човечкиот капитал, политика и управување во владата, непрофитна и заедница арени. [+]

Понудени од страна на: колеџ за хуманистички и општествени науки

Преглед

Решавање на јавни политички предизвици Со магистер по јавна администрација со акцент во владата и политиката од Колеџот за хуманистички и општествени науки на Универзитетот Гранд Кањон, можете да научите да аплицирате за административни вештини во областите на лидерство, развој на човечкиот капитал, политика и управување во владата, непрофитна и заедница арени.... [-]


М-р во Cybersecurity

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Grand Canyon University Магистер на науки во Cyber ​​безбедност степен програма нуди можност за студентите вешти во технологијата и безбедноста базирана на полиња да се преселат во специјализирана кариера во cybersecurity. [+]

Понудена од: Колеџ за наука, инженерство,

Преглед

Безбедна, заштити и управува со виртуелната средина Grand Canyon University Магистер на науки во Cyber ​​безбедност степен програма нуди можност за студентите вешти во технологијата и безбедноста базирана на полиња да се преселат во специјализирана кариера во сајбер безбедноста. Како една од ретките сајбер-безбедносни програми во земјата, магистерската програма на ГЦУ ги обучува учениците да користат тековни, софтвер со отворен код и напредни техники во дигитални криминолошки науки, тестирање на пенетрација, проценка на ранливоста и техники на експлоатација, заедно со друг софтвер и апликации, за заштита на организацијата системи, податоци, процеси и луѓе.... [-]


М-р во социологија со акцент во образованието

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Господар на науката за социологија на Гранд Кањон со акцент во образованието ги подготвува студентите за настава за додипломски курсеви во 2-годишна или 4-годишна институција во двете основни и онлајн модалитети. [+]

Универзитетот на Големиот Кањон Магистер на науки по социологија со акцент во образованието Ги подготвува студентите за настава додипломски курсеви во 2-годишна или 4-годишна институција во двете основни и онлајн модалитети.

Балансирање на содржината на социологијата со техники на педагогија и училница, оваа уникатна програма нуди патека за добивање напредна обука во областа на социологијата, истовремено задоволувајќи ги барањата за постојан професионален развој. Дипломирани студенти на оваа програма ќе бидат во можност да ги исполнат барањата за постдипломски курс неопходни за можностите за настава на пост-средно ниво.... [-]


Магистер на науки во Компјутери и информатика

Он-лајн студии Студии врз за студентски град 8 недели September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Компјутери и информатика е брзо се појавува дисциплина која нуди нови граници бара иновативно лидерство. Новата технологија обезбедува разбирање за вредноста на здравствената информатика и како може да ги намали трошоците за здравствена заштита, да го зголеми пристапот и безбедноста на пациентите и да го подобри квалитетот на здравствените услуги. Мајсторите во здравствената информатика од Колеџот за медицински сестри и здравствени професии на Grand Canyon University можат да ви помогнат да ја користите информатичката технологија, како хардвер, така и софтвер, за подобро одлучување и подобри исходи на пациентот. [+]

За

Компјутери и информатика е брзо се појавува дисциплина која нуди нови граници бара иновативно лидерство. Новата технологија обезбедува разбирање за вредноста на здравствената информатика и како може да ги намали трошоците за здравствена заштита, да го зголеми пристапот и безбедноста на пациентите и да го подобри квалитетот на здравствените услуги. Мајсторите во здравствената информатика од Колеџот за медицински сестри и здравствени професии на Grand Canyon University можат да ви помогнат да ја користите информатичката технологија, како хардвер, така и софтвер, за подобро одлучување и подобри исходи на пациентот.... [-]


Магистер на науки во наставата технологија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Магистер на науки Големиот Кањон Универзитетот во наставата технологија програма е наменета за вршење обука на професионалци кои имаат интерес да стане специјалист технологија или тренер-или едукатори кои настојуваат да ги зголемат своите знаења на технологијата во училницата. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование

Понудени од страна на: колеџ за образование

Заработите вашиот степен со удобност и флексибилност со онлајн курсеви, кои ви дозволуваат да учат во секое време, насекаде.

[-]

Магистер на науки во хемија со акцент во образованието

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 8 недели September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Grand Canyon University Магистер на науки во хемија со акцент во образование степен програма обезбедува кариера во образованието за оние со страст за хемија. [+]

Преглед

Специјализираат во хемија и образование

Grand Canyon University Магистер на науки во хемија со акцент во образование степен програма обезбедува кариера во образованието за оние со страст за хемија. Подгответе се да ги предавате курсевите за додипломски студии по хемија во двегодишна или четиригодишна институција во двете кампуси и онлајн модалитети.

Наставната програма на наставната програма за хемија ја балансира содржината на хемијата со педагошките практики, така што студентите ќе можат да го унапредат своето разбирање на концептите на хемијата, како и да се развијат во ефективен едукатор. Еден уникатен аспект на наставната програма водена од индустријата на ГКУ е интеграцијата на верата која ги одразува основните вредности на христијанскиот светоглед на универзитетот. Прашања за етичка филозофија во врска со науката, хемијата и технолошките иновации се јавуваат во дискусиите во училницата. Истражувањето на овие предизвици и конфликти помага да се посветат лидери на теренот кои се подготвени да направат разлика со силно морално убедување.... [-]


Магистер по информатичка технологија за управување

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Магистер на науки во информатичка технологија за управување со програмата е дизајниран да ги подготви студентите за лидерски позиции во информатичката технологија. [+]

Понудени од страна на: Colangelo Колеџот за бизнис

Преглед

Земете го следниот чекор во вашата ИТ кариера Магистер на науки во информатичка технологија за управување со програмата е дизајниран да ги подготви студентите за лидерски позиции во информатичката технологија. Мајсторите во информатичката технологија за управување со програмата се состои од уникатна комбинација на курсеви за управување кои ќе ви овозможи со бизнис знаења потребни за управување со информатичката технологија функции во широк спектар на индустрии.... [-]


Магистратура по сметководство

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Понудена од Колеџот Колеџ за бизнис, оваа сеопфатна диплома MSA степен програма ви овозможува да ги развијат своите вештини во финансиско известување, оданочување и ревизија додека се подготвува за вашиот Единствен КПД испитување. [+]

Понудени од страна на: Colangelo Колеџот за бизнис

Преглед

Заработете го Магистер на науки во сметководство (MSA) и Подгответе се за вашиот КПД Подгответе се за напредна кариера во корпоративното или јавно сметководство со Гранд Кањон Универзитетот (GCU) Магистер на науки во сметководство. Понудена од Колеџот Колеџ за бизнис, оваа сеопфатна диплома MSA степен програма ви овозможува да ги развијат своите вештини во финансиско известување, оданочување и ревизија додека се подготвува за вашиот Единствен КПД испитување. Дизајниран за студентите со диплома во сметководство, овој забрзан пат кон учење нуди стабилна основа која поттикнува правна и етичка практика за сметководители и менаџери врзани за политики на Законот Sarbanes-Oxley (SOX).... [-]


МСП во кривичната правда: правни студии

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во кривичната правда со правни студии акцент е наменета за студентите кои сакаат да ги прошират своите разбирање на законот, општествениот поредок и правдата. [+]

Магистер на науки во кривичната правда со правни студии акцент е наменета за студентите кои сакаат да ги прошират своите разбирање на законот, општествениот поредок и правдата. Оваа програма, исто така, ги подготвува студентите за работа во правни фондации каде што се врши длабинско истражување на правни и социјални прашања.

[-]

МСП во кривичната правда: спроведување на законот

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во кривичната правда со акцент во спроведување на законот е наменета за студентите кои сакаат да ги прошират своите разбирање на законот, општествениот поредок и правдата. [+]

Магистер на науки во кривичната правда со акцент во спроведување на законот е наменета за студентите кои сакаат да ги прошират своите разбирање на законот, општествениот поредок и правдата. Оваа програма е особено погодна за персоналот за спроведување на законот кој сака да напредува во својата област, како и корекции, условна казна и службеници за помилување; судски службеници; и други носители на одлуки кои се занимаваат со прашања од јавната политика, социјалните истражувања и правдата во јавната сфера.... [-]


МСП во лидерство

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Grand Canyon University Магистер на науки во Лидерство програма им нуди на студентите со вештини за да се развие професионално и да се добијат самодоверба во нивните лидерски стилови. [+]

Grand Canyon University Магистер на науки во Лидерство програма им нуди на студентите со вештини за да се развие професионално и да се добијат самодоверба во нивните лидерски стилови. Студентите учат да се интегрираат концептуални основа за извршна лидерска улога која ја нагласува непосредната примена на етички и практични лидерски вештини, како и способност да создаваат, да комуницираат и да влијаат на одлуките користејќи вештини за критичко размислување и решавање на проблеми кои се засноваат на теорија и истражување. Програмата ја нагласува воспоставувањето и одржувањето на врските засновани на интерапствени и интерперсонални комуникациски вештини со цел да водат разни и глобални организации.... [-]


МСП во ментално здравје и здравје со акцент во христијанското министерство

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Grand Canyon University Магистер на науки во ментално здравје и здравје со акцент во христијанската Министерството степен програма обезбедува основа во библиски знаења и теолошки мудрост за студентите кои сакаат да продолжи министерството во менталното здравје и да служи како добросостојба христијански работник. [+]

Grand Canyon University Магистер на науки во ментално здравје и здравје со акцент во христијанската Министерството степен програма обезбедува основа во библиски знаења и теолошки мудрост за студентите кои сакаат да продолжи министерството во менталното здравје и да служи како добросостојба христијански работник.

Ќе се развие продлабочено разбирање на Евангелието за да разговараат за релевантни прашања од христијанска перспектива. Истражувањето на духовното здравје, развој, развој на карактер и области на човечката природа ќе ви овозможи со знаење во животот и практиката да им помогнете на поединците кои бараат поддршка и охрабрување во рамки на христијанската рамка. Овој степен на христијанска служба не води до дозволи.... [-]


МСП во организациско лидерство и претприемништво

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во организациски лидерство и претприемништво е дизајниран за да обезбеди бизнис лидери, претприемачи и претприемачи со знаење и вештини за фокусирање на претпријатието на органски раст преку иновации, комерцијализација на произлезените иновации и последователна продажба и маркетинг на производи и услуги развиена. [+]

Магистер на науки во организациски лидерство и претприемништво е дизајниран за да обезбеди бизнис лидери, претприемачи и претприемачи со знаење и вештини за фокусирање на претпријатието на органски раст преку иновации, комерцијализација на произлезените иновации и последователна продажба и маркетинг на производи и услуги развиена.

Широк спектар на теми поврзани со иновации, маркетинг и продажба ќе бидат истражени, а докажаните принципи на раководството на раководството и управување со вредности базирани на вредности се вградени низ целата програма за да се подготват дипломците да развијат и да го негуваат претприемачкиот дух во нивните организации. Студентите ќе разговараат за формулирање и извршување на стратегии за раст во рамките на организациите и како да останат конкурентни на глобалниот пазар.... [-]


МСП во психологија: индустриска

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во психологија со акцент во организациска психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата. [+]

Магистер на науки во психологија со акцент во организациска психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата.

Програмата се фокусира на развој на критичко размислување и лидерски квалитети. Дипломирани студенти со овие атрибути можат да влијаат на компаниите и организациите кои се заинтересирани да ги направат своите работни средини онаа во која поединците можат да напредуваат и да придонесуваат кон целите на организацијата.... [-]


МСП во психологија: Општа психологија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во психологија со акцент во општа психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата. [+]

Магистер на науки во психологија со акцент во општа психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата.

Програмата се фокусира на развој на критичко размислување и лидерски квалитети. Дипломирани студенти со овие атрибути влијаат врз оние околу нив преку лидерство, акциони истражувања и воведување на програмски промени во заедницата дали тие дејствуваат од перспектива на наставниците, практичарите или истражувачите.... [-]


МСП во психологија со акцент во животот тренинг

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во психологија со акцент во животот Тренер е програма дизајнирана за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата. [+]

Магистер на науки во психологија со акцент во животот Тренер е програма дизајнирана за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата.

Животот Тренер е нова област која вклучува и интегрира области на социологијата, психологијата и советување. Студентот извршува магистрирал во психологија со акцент во животот тренинг ќе ги научи вештините потребни за да им помогне на другите во олеснување на промените во нивниот живот и вклучуваат техники и стратегии поврзани со помагање на другите да ги исполнат своите лични и професионални потенцијал. Можности за вработување во оваа област вклучуваат работа со голем број на различни поединци, групи и професионални организации. Градење бизнис, искористување на ресурси за промена на кариерата, учење за создавање и одржување рамнотежа во животот, како и зголемување и подобрување на нивото на мотивација се само неколку теми кои дипломиран од оваа програма ќе го совладаат. Важни теми во оваа област на студии вклучуваат напредна комуникација и стратегии за комуникација, идентификување на несакани когниции, истражување на теории и модели на ефективно лидерство, интервјуирање и техники на набљудување, како и анализа на податоци. Програмата подготвува дипломирани студенти за не-лиценциран, помагајќи професија по завршувањето на програмата.... [-]


МСП во психологија со акцент во здравствената психологија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во психологија со акцент на здравјето психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата. [+]

Магистер на науки во психологија со акцент на здравјето психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата. Магистерски степен со акцент во здравствената психологија се фокусира на психолошки, биолошки и социјални фактори кои влијаат на здравјето и болеста. Студентите кои извршуваат магистрирал со акцент во здравствената психологија ќе им помогне на поединци или групи во спречувањето на болеста и промовирањето на здравото однесување.... [-]


МСП во психологија со акцент во судска психологија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во психологија со акцент во судска психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата. [+]

Магистер на науки во психологија со акцент во судска психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата. Програмата обезбедува сеопфатна, ригорозна и аналитичка студија за криминалот и одговорите на општеството кон неа. Фокусот е ставен на примената на теоријата и методите за истражување во развојот на иницијативи, политики и практики. Студентите ќе развијат силно разбирање и развој на кривичната правда етика, прашања на разновидност, критичко размислување, аналитички и лидерски вештини.... [-]


МСП во психологија со акцент во човечките фактори

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во психологија со акцент во човечки фактори психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата. [+]

Магистер на науки во психологија со акцент во човечки фактори психологија е програма наменета за поединци кои сакаат промоција и / или континуирана академска изложеност во областа на психологијата.

Човековите фактори психологија е спојување на областите на психологијата и инженерството. Тоа е научна дисциплина која се занимава со разбирање на интеракциите меѓу луѓето и другите елементи на системот. Оваа професија се однесува на истражување, теорија, принципи, податоци и други методи за дизајнирање со цел да се оптимизираат целокупните перформанси на системот. Ова поле се стреми да ја направи технологијата полесна и побезбедна за луѓето да ги користат и да го подобрат секојдневниот живот.... [-]


МСП во советување за зависности

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Магистер на науки во зависност советување. Бидејќи општеството повеќе разбира за зависноста, повеќе луѓе бараат третман и повеќе престапници на дрога се испраќаат во програмите за третман, а не во затвор. [+]

Магистер на науки во зависност советување. Бидејќи општеството повеќе разбира за зависноста, повеќе луѓе бараат третман и повеќе престапници на дрога се испраќаат во програмите за третман, а не во затвор.

Како резултат на тоа, се очекува побарувачката за советници за злоупотреба на супстанции да се зголемува побрзо од побарувачката за повеќето други професии до 2018 година. Оваа програма за следното ниво е дизајнирана да ги задоволи потребите на учениците кои сакаат да продолжат со кариера како професионалец за советување за зависности. Програмата ги подготвува студентите за лекување на злоупотреба на супстанции и зависности. Курсевите обезбедуваат сеопфатно истражување на теории за советување, групно советување, социјални и културни прашања, психофармакологија, семејни прашања и многу повеќе. Покрај тоа, надгледувана стажирање обезбедува 150 контакт часови можност за ученикот да ги развие своите вештини за советување. Во многу држави, магистратура е потребна за највисоко ниво на лиценцирање или сертификација. Дипломирани студенти на оваа програма се подготвени да ги исполнат академските барања за лиценцирање во Аризона како и лиценциран советник за злоупотреба на супстанции (ЛАСАК) и советник за злоупотреба на независни супстанции (ЛИСАК). Покрај тоа, програмата дипломирани студенти од повеќето други држави ќе бидат академски подготвени да започне процесот на барање сертификација и licensure во нивната матична држава. Барањата за лиценцирање и сертификација може да варираат од држава до држава. Одговорноста на студентот е да ги провери барањата во нивната држава.... [-]


МСП во христијанско советување

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Програмите за преобразување на христијанските советувања на ГКУ создаваат можност да ги интегрираат христијанските принципи во рамките на професионална советувачка практика. Магистер на науки во христијански советување подготвува дипломирани студенти да им служи на клиенти кои се во потрага по советување услуги со христијанската вера елементи интегрирани. [+]

Програмите за преобразување на христијанските советувања на ГКУ создаваат можност да ги интегрираат христијанските принципи во рамките на професионална советувачка практика.

Магистер на науки во христијански советување подготвува дипломирани студенти да им служи на клиенти кои се во потрага по советување услуги со христијанската вера елементи интегриран. Програмата нуди силна основа во библиски знаења и теолошки мудрост, која може да се примени во клиент-управувано советување амбиент. Ова вклучува истражување на духовното здравје, развој и развој на карактерот за советник во животот и праксата.... [-]


МСП во христијанско советување за употреба на супстанции и зависници

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Преобразувачкиот Grand Canyon University во христијанското советување за употреба на супстанции и зависните болести ви помага да ги интегрирате христијанските вредности во професионални практики за советување кои се применуваат за зависности. [+]

Кога ќе бидете повикани да ја споделите Божјата реч додека служете поединци кои се борат со зависност од дрога, силна образовна основа во христијанските принципи, психолошка теорија и советување е од суштинско значење.

Преобразувачкиот Grand Canyon University во христијанското советување за употреба на супстанции и зависните болести ви помага да ги интегрирате христијанските вредности во професионални практики за советување кои се применуваат за зависности.... [-]


МСЦ во организациско лидерство и претприемништво

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Збогати вашиот претприемачки иновации и органски расте вашиот бизнис со Магистер на науки во Организациона Лидерство и степен на претприемништвото. [+]

Понудени од страна на: Colangelo Колеџот за бизнис

Преглед

Да ги унапредат своите вештини со МСП во организациско лидерство

Збогати вашиот претприемачки иновации и органски расте вашиот бизнис со Магистер на науки во Организациона Лидерство и степен на претприемништвото. Colangelo понудени од страна на Колеџот за бизнис, да научат стратегии што вози бизнис раст и зголемување на приходите. Оваа мајстори во организациски раководството програма е фокусирана на маркетинг и продажба пристапи да им помогне на вашиот производ или бизнис расте.... [-]


Master

M.Ed. во училиште советување (ITL)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 2 more

Grand Canyon University Магистер по образование во училиште советување (IL) степен програма се подготвува поединци со диплома да продолжи кариера како советник советник и бараат сертификација. [+]

Grand Canyon University Магистер по образование во училиште советување (IL) степен програма се подготвува поединци со диплома да продолжи кариера како советник советник и бараат сертификација.

Магистрирал служи како следен чекор за професионален напредок во две влијателни области - образование и советување. Со завршувањето на овој степен, училишните советници можат да се чувствуваат посигурни и да станат компетентни во помагањето на младите ученици да ги надминат пречките, додека тие се подготвуваат за следниот чекор во своето образовно патување и ги остваруваат своите соништа во кариерата.... [-]


Master Of Education In Secondary Education - Initial Teacher Licensure

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

[+]

Преглед

Унапредат својата кариера со мајстори во средното образование

(GCU) Мајстор за образование во средното образование Големиот Кањон Универзитетот е дизајниран за да ви подготвиме да стане лиценциран средно или високо учител. Понудена преку колеџ за образование, ова регионално акредитиран и Државниот совет за образование Аризона одобрени мајстор во програма за образование степен ќе се подготвува за работа било каде ви е потребен licensure, вклучувајќи ги и јавните и приватните училишта.... [-]


Master Of Education In Secondary Education - Non-Licensure

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

[+]

Дизајнирано со кариера ориентирани професионалец во умот, нашата онлајн класи обезбеди интимна средина која го поттикнува ангажирање на дискусии и предизвикувачки. Изберете од програми низ нашите различни колеџи, во висока побарувачка вработување области. Класи започне често.

Вечер

вечер програми Големиот Кањон Универзитетот се грижиме за потребите на работните професионалци, кои сакаат во-лице средина за учење. Нашите ноќ класи ги само еднаш неделно и им понуди на интеракција и дискусија на типичен колеџ во училница. Ноќ класи се дизајнирани за одреден број на студенти, обезбедување на топол и негувањето на животната средина која го поддржува за ангажирање на искуство. Во една вечер група, ќе напредува преку вашата програма со истиот кариера-ум соученици, обезбедување на можност да се поврзат и да гради односи кои одат надвор од училницата. Класи започне често на различни локации, вклучувајќи ги и главните нашиот кампус.... [-]


Господар на образование во лидерство во образованието

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Магистер Големиот Кањон Универзитетот за образование во едукативен лидерство, кои се нудат преку колеџ за образование, Ви обезбедува со потребните алатки за да напредуваат во својата кариера во образованието лидерство. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Подготви да стане лидер во образовните

Магистер Големиот Кањон Универзитетот за образование во едукативен лидерство, кои се нудат преку колеџ за образование, Ви обезбедува со потребните алатки за да напредуваат во својата кариера во образованието лидерство. Покрај тоа, овој онлајн мајстори во едукативен лидерство степен ви помага да се разбере и да се подготви да се користи професионални и етички практики низ објективот на христијански светоглед.... [-]


Мајстор за образование во дефектологија - не-лиценцирање

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Програмата Магистер по образование во дефектологијата (NITL) на Grand Canyon University е првична програма за лиценцирање која ги подготвува кандидатите за наставници за кариера во специјално образование со фокус на учениците К-12 со благи до умерени пречки во развојот. [+]

Програмата Магистер по образование во дефектологијата (NITL) на Grand Canyon University е првична програма за лиценцирање која ги подготвува кандидатите за наставници за кариера во специјално образование со фокус на учениците К-12 со благи до умерени пречки во развојот.

Оваа програма има за цел да им помогне на дипломираните студенти го совладаат знаењето и негуваат вештини потребни за поддршка на развојот на исклучителни деца и средношколци. Понудена од Колеџот за образование, нејзината ригорозна наставна програма учи како да се адаптираат наставни стратегии за да се исполнат индивидуализираните образовни програми на секој ученик (ИОП), додека се гради врз предностите кои наставникот веќе ги поседува. Оваа програма им помага на кандидатите за наставници да го зголемат своето познавање од благи до умерени хендикепи, додека унапредуваат експертиза во оценувањето, интервенцијата и планирањето на транзицијата. Оваа програма не води кон настава.... [-]


Мајстор за образование во дефектологија - почетно овластување за наставници

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Програмата Магистер по образование во специјално образование (ИТЛ) на Grand Canyon University е наменета за професионалци за образование со страст да работат со деца од К-12 кои имаат благ до умерен хендикеп; дипломирани студенти на оваа програма може да побара почетна настава licensure. [+]

Програмата Магистер по образование во специјално образование (ИТЛ) на Grand Canyon University е наменета за професионалци за образование со страст да работат со деца од К-12 кои имаат благ до умерен хендикеп; дипломирани студенти на оваа програма може да побара почетна настава licensure.

Курсевите се олеснети од експерти од областа кои ги инкорпорираат своите знаења и искуства во областите на учење, емоционални, бихевиорални, физички и когнитивни пречки и недостатоци во наставната програма. Оваа програма е формулирана така што дипломците имаат подготвеност да влијаат врз популациите со посебни потреби и да ги имплементираат индивидуализираните планови за учење прилагодени на различни потреби за учење.... [-]


Мајстор за образование во образованието администрација

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Мајстор за образование во образованието администрација Големиот Кањон Универзитетот е создаден за оние кои се заинтересирани во спроведувањето на лиценца директорот и работат во образовната администрација во пред-K преку 12 амбиент. [+]

Напредна програма за Главен Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот мајстор во образованието администрација

Мајстор за образование во образованието администрација Големиот Кањон Универзитетот е создаден за оние кои се заинтересирани во спроведувањето на лиценца директорот и работат во образовната администрација во пред-K преку 12 амбиент. Понудена преку колеџ за образование, овој магистерски степен во образовната администрација помага да научат професионални и етички практики како што се гледа низ призмата на христијански светоглед.... [-]


Мајстор за образование во основното образование - не-licensure

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 21 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 5 more

Подобрување и освежување на вашето знаење во водечки во основно и средно училиште во училница со регионално акредитиран мајстор за образование во основното образование. Оваа програма основно образование, понудени од страна на Колеџот за образование Големиот Кањон Универзитетот, е наменета за професионалци со дозвола учење да им помогне да се насочите наставни методи и да ги прошират своите разбирање на напредни содржина. [+]

Почетна програма - нема да доведе до првичниот Наставник Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Насочите вашиот вештини за настава за прва Преку Училници осмо одделение

Подобрување и освежување на вашето знаење во водечки во основно и средно училиште во училница со регионално акредитиран мајстор за образование во основното образование. Оваа програма основно образование, понудени од страна на Колеџот за образование Големиот Кањон Универзитетот, е наменета за професионалци со дозвола учење да им помогне да се насочите наставни методи и да ги прошират своите разбирање на напредни содржина. На ригорозни програма работи да се развие во информирана едукатор подготвени да се задоволат различните барања на двете традиционални и нетрадиционални училиште поставувања.... [-]


Мајстор за образование во основното образование - почетна licensure учител

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 5 more

Поединци со желба да учат и степен надвор од образованието, да се стекнат со вештини и знаења диплома да ја води основното училници. Со наставниот план одобрен од страна на Државниот совет за образование во Аризона, нашиот мајстор за образование (MED) во основното образование ќе се подготвува за постигнување на вашата почетна licensure учител. [+]

Почетна програма - води првичните Наставник Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот настава licensure за за првата Преку осмо одделение

Поединци со желба да учат и степен надвор од образованието, да се стекнат со вештини и знаења диплома да ја води основното училници. Со наставниот план одобрен од страна на Државниот совет за образование во Аризона, нашиот мајстор за образование (MED) во основното образование ќе се подготвува за постигнување на вашата почетна licensure учител. Понудени на интернет од страна на Академијата за образование, оваа мајстори програма во основното образование обезбедува обука и примена да ви помогне да се вклучат и да управуваат со млади во 21-от век учење заедници.... [-]


Мајстор за образование во раното детство образование - не-licensure

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Го подобри вашето разбирање на младите од раѓање до осум години во мајстор за образование (MED) во раното детство образование програма. [+]

Почетна програма - нема да доведе до првичниот Наставник Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Подгответе доенчиња децата на предучилишна возраст за академски успех

Го подобри вашето разбирање на младите од раѓање до осум години во мајстор за образование (MED) во раното детство образование програма. Понудени од страна на Академијата за образование GCU, ова МП во раното детство образование програма обезбедува во-длабочината на преглед на развојот на писменоста, насоки дете и раст. Научат концепти за подобрување на вашиот настава и учење во 21-от век, градинките, предучилишните установи и основните училишта.... [-]


Мајстор за образование во раното детство образование - почетна licensure учител

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Развивање на учење патување за млади од раѓање до осум години во мајстор за образование (MED) во раното детство образование програма. [+]

Почетна програма - води првичните Наставник Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Подгответе доенчиња децата на предучилишна возраст за академски успех

Развивање на учење патување за млади од раѓање до осум години во мајстор за образование (MED) во раното детство образование програма. Понудени од страна на Големиот Кањон Универзитетот (GCU) колеџ за образование, оваа мајстори програма во раното детство образование обезбедува широк опсег на наставата фокусот. истражување развој на децата и почетокот на интервенции за деца од раѓање до PRE-K, и во изучувањето на вештини потребни за вашата К-3 настава licensure.... [-]


Мајстор за образование во раното детство образование и раното детство Специјални образование

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Специјализираат во уникатните потреби на децата со различни способности за учење со заработка од мајстор за образование во раното детство образование и во раното детство Специјални образование. [+]

Почетна програма - води првичните Наставник Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот раното детство Специјални образование степен

Специјализираат во уникатните потреби на децата со различни способности за учење со заработка од мајстор за образование во раното детство образование и во раното детство Специјални образование. Наменета за идните едукатори со диплома 's степен во областа на не-едукација, оваа програма доведува до почетното licensure учител.... [-]


Мајстор за образование во раното детство образование и раното детство Специјални образование - не-licensure

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Стане експерт едукатор, се залагаат и лидер со мајстор за образование во раното детство образование и во раното детство Специјални образование степен во Големиот Кањон Универзитетот (GCU). Оваа програма им овозможува да им помогне на секој студент да прерасне во целосна неговиот или нејзиниот потенцијал, а се залага во училиштето и област на ниво на деца од различни способности. [+]

Почетна програма - нема да доведе до првичниот Наставник Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Доведе дефектологија за исклучителни млади деца

Стане експерт едукатор, се залагаат и лидер со мајстор за образование во раното детство образование и во раното детство Специјални образование степен во Големиот Кањон Универзитетот (GCU). Оваа програма им овозможува да им помогне на секој студент да прерасне во целосна неговиот или нејзиниот потенцијал, а се залага во училиштето и област на ниво на деца од различни способности.... [-]


Videos

2016: Welcome to Grand Canyon University

Spirit :60 Commercial

Contact
Адреса на локацијата
3300 W. Camelback Rd.
Phoenix, AZ 85017

Phoenix, Arizona, US
Social Media
Адреса на локацијата
6700 Jefferson St. NE, Suite D-2
Albuquerque, NM 87109

Albuquerque, New Mexico, US
Social Media
Адреса на локацијата
10484 W. Thunderbird Blvd., Suite 102
Sun City, AZ 85351

Sun City, Arizona, US
Social Media
Адреса на локацијата
350 W. Thomas Road
Phoenix, AZ 85013

Phoenix, Arizona, US
Social Media
Адреса на локацијата
9201 E. Mountain View Rd., Suite 100
Scottsdale, AZ 85258

Scottsdale, Arizona, US
Social Media