The Graziadio School of Business and Management, Pepperdine University

Introduction

Read the Official Description

За училиштето Добредојдовте на Graziadio школа Pepperdine Универзитетот за бизнис и менаџмент. Без разлика дали се бараат со полно работно време МБА или сакаат да ја заврши својата господар или диплома како работат професионално, Graziadio школа за бизнис и менаџмент на Pepperdine Универзитетот е одличен избор. Нашите програми се нагласи реалниот свет апликации се предава на малите, интерактивна настава. Pepperdine факултет членови комбинираат успешен бизнис искуство со одличен академски акредитиви за да се олесни вашето учење. Седум дипломирани кампуси во Калифорнија и вечерните часови и викенд часови го прават тоа изводливо да ја заврши својата диплома, додека пак работат со полно работно време. Овие придобивки ја поддржите нашата мисија да се развие лидери преку програма која е претприемачки во дух, етички во фокусот, и глобалната во ориентација. Pepperdine има позитивно, претприемничката култура информиран од страна на две многу успешни бизнис лидери-нашиот основач, Џорџ Pepperdine, и нашата добродетел, Џорџ Л. Graziadio, Jr Како студент ќе имаат корист од оваа богата традиција претприемачки што ќе го промовира иновативни решенија за деловни предизвици . На матурата, ќе се приклучат на влијателни светска мрежа на повеќе од 30.000 алумни, вклучувајќи и многу кои во моментов се води организации од целиот свет, како претседатели и извршни директори. Ние ве охрабруваме да ги пребарувате преку нашата страница и Контакт за да откријат како на реалниот свет на бизнисот е владее овде во Pepperdine Универзитетот. Graziadio школа Мисија Основачот на Универзитетот, Ѓорѓи Pepperdine, беше мотивирана од желбата да им помагаат на мажите и жените се подготват за животот на корисноста во конкурентен свет. Тој особено се залагаше за бизнис образование, заедно со развојот на христијанскиот карактер. Тоа е неговиот изглед кој служи за прицврстување на мисијата на бизнис училиштето. Мисијата на Џорџ Л. Graziadio школа за бизнис и менаџмент е да се развие вредности во центарот на лидери на современата деловна пракса преку образованието што е претприемништво во дух, етички во фокусот, и глобалната во ориентација. Како стручна школа што расте на традицијата на Универзитетот христијанин, бараме да се позитивно влијание на општеството во целина, како и организациите и заедниците во кои нашите студенти и дипломци се членови. Затоа, ние исповедуваме повисока цел за деловна практика од ексклузивни извршување на акционер богатство. Ние веруваме дека успешно управување бара колективните добра, заедно со индивидуални профит и е укотвен во основни вредности како што интегритет, задачите и обврските, храброст и сочувство.    

Гледа MSc » Гледа Executive courses » Гледа Part time MBAs » Гледа 1-year MBAs » Гледа Law Juris Doctor » Гледа курс » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

MS во менаџмент и лидерство

Студии врз за студентски град Целосна 16 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Los Angeles Malibu Long Beach Pasadena Westlake Village Irvine + 5 more

Запознајте се со динамика зад кои работат во групи и што влијанија корпоративна култура, со цел да се изгради основа за подобрување на вашиот менаџерски влијание. [+]

Клучни цели на МСП во менаџмент и лидерство во програмата вклучува развој на:

А лично разбирање на вашиот стил на лидерство, вклучувајќи и како да се изгради сојузи, подобрување на вашиот влијание вештини, управување со стресот, и да ги усогласат вашите лични и професионални цели. Силна познавање на менаџерски и лидерски теории и стратегии. Вашата способност за ефикасно управување со луѓе и тимови во јавни и приватни организации. Разбирање за различни работното место и можност да управуваат со мултикултурна и глобалните организации ефикасно. " ... [-]

Магистер на науки во глобалниот бизнис

Студии врз за студентски град Целосна 15 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Malibu Los Angeles Long Beach Pasadena Westlake Village Irvine + 5 more

MS Pepperdine е во Глобална Бизнис програма нуди последниве дипломирани на ингеренциите и вештини потребни за да се натпреваруваат на меѓународниот пазар [+]

Вашиот пасош за кариера во меѓународниот бизнис

Pepperdine на МСП во Глобална Бизнис програма нуди последниве дипломирани на ингеренциите и вештини потребни за да се натпреваруваат на меѓународниот пазар. На интензивна, со полно работно време програмата дава темелно разбирање на глобалната економија и нејзините пазари во поддршка, мала класа формат.

Избор Pepperdine нуди најдоброто од двата света ... [-]


Магистер на науки во развој на организацијата

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Los Angeles Malibu Long Beach Pasadena Westlake Village Irvine + 5 more

MSOD Pepperdine е еден од најпрестижните организација и развој на програми во светот за добра причина. [+]

MSOD Pepperdine е еден од најпрестижните организација и развој на програми во светот за добра причина. Предности на програмата се:

Практично, реално светот апликација. Оди подалеку од учебник за учење, студентите работат директно со домашни и меѓународни фирми да им помогне на идентификување и решавање на нивните тековни проблеми развој на организацијата. OD од бизнис перспектива. Програмата MSOD не се фокусира само на човечки ресурси или тим-билдинг, но на користење стратешки менаџмент промена да се воздигне на целокупното здравје и долговечноста на бизнисот во целина. Распоред дизајнирани за професионалци. На две-годишна програма се состои од четири еднонеделни сесии годишно на различни локации во Северна Калифорнија, Јужна Калифорнија и во странство. Оваа програма дизајн, прави можно да учествуваат во програмата од каде било во светот. Мрежа. MSOD најинтересните Pepperdine е се состои од високо активна мрежа на лекари во развој на организацијата кои обезбедуваат сигурен бизнис врски и доживотното учење. Пионери на промени. Од своето основање пред 30 години, MSOD програма Pepperdine се смета еден од пионерите на ова поле и понатаму ужива репутација на квалитет. ... [-]

Магистер на науки по применета финансии

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Malibu Los Angeles Long Beach Pasadena Westlake Village Irvine + 5 more

Ако сакате да се започне кариера во финансиите, но недостатокот на академски или работно искуство да се направи промената, Pepperdine нуди магистратура наменета за вас. [+]

Твојот Портал за кариера во бизнисот - Ако сакате да се започне кариера во финансиите, но недостатокот на академски или работно искуство да се направи промената, Pepperdine нуди магистратура степен наменета за вас. 12-месечната МСП во применета финансии нуди последниве дипломирани на ингеренциите и вештини за да се натпреваруваат во бизнис пазар и да продолжи со кариера во финансиите. ... [-]