HOFSTRA UNIVERSITY

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited
колеџ студентите

За Hofstra Универзитетот

Hofstra Универзитетот може да ви помогне да добиете, каде сакате да одите, со мали класи, посветен факултет и убава, полни со енергија кампусот, плус сите можности на Њујорк на дофат.

Пронајдете ја својата иднина со избор од околу 140 програми за додипломски студии и околу 150 програми за постдипломски студии во либерални уметности и науки, бизнис, комуникации, образование, здравство науки и социјалните услуги, инженерство и применета наука и Достигнувања студии, како и на Правниот факултет и Факултетот за медицина. Односот на студент-факултетот од 14 до 1, а приоритет на настава совршеност гарантира дека сте дел од создавање на свој успех.

На Hofstra, ќе ги имаат сите ресурси ви се потребни - одлична библиотека ресурси со голема онлајн и печатени збирки, state-of-the-art училници, учење и лабораториски капацитети, како и екстензивно жичен и безжичен интернет пристап, вклучувајќи ги само интернет конекција меѓу приватните колеџи на Лонг Ајленд.

А мешавина на различни културни, социјални, спортски и рекреативни активности обезбедува целосна искуство колеџ. Hofstra нуди на студентите можност да живеат и учат на нашата убава, 240-акр кампус на Лонг Ајленд и имаат лесен пристап до научни, културни и можности за кариера во градското подрачје на градот Њујорк.

Hofstra на прв поглед

кампусот информации

 • Основана во 1935 година
 • Се наоѓа во Hempstead, Лонг Ајленд, 25 милји источно од Њујорк
 • Претседател: Стјуарт Рабиновиц, JD
 • Ректор: Гејл М. Симонс, д-р
 • Приватни, nonsectarian, coeducational
 • 116 згради на 244 акри
 • 25 академски и вкупно 28 акредитации
 • Член на Фи Бета Капа
 • 100% програма пристапност за лицата со хендикеп
 • Hofstra Универзитетот има повеќе од 134.000 алумни

колеџ обединување

кампусот живот

 • 35 домови се сместени околу 3.500 студенти, 18 ресторани, 6 театри, а повеќе од 200 студенти клубови кои ги има околу 27 локални / национални братства и sororities
 • Hofstra има различни кампусот со стотици социјални, академски и културни настани годишно
 • Музејот на Hofstra Универзитетот е национално акредитиран од страна на американскиот сојуз на музеи. Музејот, со збирка од околу 5.000 уметнички дела од различни култури во светот, нуди 4-6 свои изложби годишно, а исто така ги надгледува богата збирка на отворено скулптури во кој околу 70 уметнички дела.
 • Библиотеките Hofstra содржат над 1 милиони книги и да се обезбеди 24/7 онлајн пристап до повеќе од 100.000 целосен текст списанија и 175.000 електронски книги.
 • 17 универзитетски спорт
 • 8 за мажи: бејзбол, кошарка, крос-кантри, голф, лакрос, фудбал, тенис и борење
 • 9 за жени: кошарка, крос-кантри, хокеј на трева, голф, лакрос, Фудбал, Софтбол, тенис и одбојка
 • Сите спортови се натпреваруваат на NCAA дивизија I ниво во колонијален атлетска асоцијација

Њујорк

Изјава на Мисија и Цели

Hofstra универзитет е приватна институција чија основна мисија е да обезбеди квалитетно образование за своите студенти во средина која го поттикнува, негува и поддржува учење преку слободна и отворена размена на идеи, за доброто на човештвото. Hofstra универзитет е целосно посветена на академската слобода и на менувачот, унапредување и заштита на знаење за своја академската заедница и за заедницата во целост. Hofstra универзитет нуди додипломски и постдипломски програми предава од страна на истражувачки-активни и професионално ангажирани факултет. Академски квалитет водичи се што Универзитетот се обврзува.

 • образование додипломски студии Hofstra Универзитетот обезбедува цврста основа во либерални уметности и науки наменети за поттикнување на интелектуална љубопитност. Ова широко образование врз основа развива аналитички и критичко размислување на учениците, ги зајакнува своите комуникациски вештини (писмено и усно), промовира крос-културен надлежности и обезбедува информации за писменоста и технолошки вештини кои ги подготви студентите да станат доживотно ученици.
 • Hofstra универзитет е посветена на пред-професионални, стручни, магистерски и докторски програми кои поддржуваат широк спектар на кариера аспирации.
 • Hofstra Универзитетот е посветена на регрутирање и задржување на високо квалификувани и разновидна академската заедница на студентите, факултет, вработени и администраторите почит на придонесите и личното достоинство на секој од неговите членови.
 • факултет Hofstra Универзитетот е посветена на квалитет во наставата, научни истражувања и услуги. Универзитетот ја нагласува и го поддржува создавањето и синтеза на знаење, како и нејзиното ширење. Ние веруваме дека најдобар образование за студентите е една информиран од страна на научни определба на своите учители.
 • Hofstra универзитет е посветена на обезбедување на информативни и технолошки ресурси потребни за учење и унапредување на знаењата.
 • Hofstra Универзитетот се стреми да му се посветам на социјалните и етичка одговорност на студентите, естетски сензибилитет, креативност, и емоционална и физичка благосостојба.
 • Hofstra Универзитетот нуди едукативни, ко-наставни и културни програми и активности кои се поттикне свеста на локалните, националните и глобалните прашања, охрабрување на студентите да бидат активни граѓани и придонес за нивните локални, национални и глобални заедници.
 • Hofstra Универзитетот признава неговата важна улога во нашата заедница и за учество во поширок национален и меѓународен дијалог. Ние нудиме програми и бараат можности кои меѓусебно корист на Hofstra заедница и оние надвор од нашиот кампус.
This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа Part time MBAs » Гледа 1-year MBAs » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

MS по компјутерски науки

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Hempstead + 1 more

Целите на оваа програма е да се развие на високо квалификувани професионалци способни за прилагодување со леснотија да динамична областа на компјутерите, и да ги подготви студентите заинтересирани во спроведувањето на докторски студии по компјутерски науки или сродни полиња. [+]

Целите на оваа програма е да се развие на високо квалификувани професионалци способни за прилагодување со леснотија да динамична областа на компјутерите, и да ги подготви студентите заинтересирани во спроведувањето на докторски студии по компјутерски науки или сродни полиња. Програмата обезбедува силна основа и ширина во компјутерски науки, и студентите може да се избере област на специјализација. Изборни предмети се понудени во врвни области, како што се податоци за рударство и машина за учење; мрежи и мрежна безбедност; дистрибуира, паралелно и мобилни компјутери; компјутерска графика и компјутерска визија; вештачка интелигенција; и биоинформатиката. Покрај тоа, се разбира за управување со софтвер е понуден за заинтересирани студенти кои сакаат да ги извршуваат лидерски позиции. Програмата завршува со највисок премин искуство, кое може да биде во форма на независен проект или господар 's теза.... [-]


Videos

You Are Welcome Here

Hofstra University Campus Tour