Hagan School of Business, Iona College

Introduction

Read the Official Description

Hagan на Факултетот за бизнис, посветеност на Католичката високото образование во христијанската Манаки "заедно со нашата традиција - AACSB меѓународна акредитација уверува дека ученикот е во сржта на сè што правиме. Нашите богатото наследство потврдува нашата заложба за академски квалитет, интелектуалната истражување, како и вредностите на правдата, мирот и услуга на другите. Ние сакаме да се развие сигурен, компетентни и заврши професионалци, кои ќе бидат вклучени во локалниот и глобалниот заедници во служба на другите. Академскиот и интелектуален развој на нашите студенти е во фокусот на 38 Hagan е полно работно време на факултетот, кои се организирани во пет одделенија: Сметководство, финансии, економија и бизнис правни студии; информациони системи; менаџмент и бизнис администрација, како и маркетинг и меѓународен бизнис. Традиционален возраст студентите избираат еден од седум различни додипломски специјалност, што доведува до диплома за бизнис администрација. Враќање возрасни ученици, чии часови се понудени во вечерните часови на триместар формат, може да заработи за диплома за наука во генерален бизнис. Практиканти се достапни за студентите, па тие да се однесуваат реалниот свет на искуства за она што го научиле во училницата. Студентите можат да ги искористат предностите на нашата програма, каде што студираат во странство можат да научат и за другите култури од нашето. На вршење на стручни лица кои се поканети да кампус од голем број на многу активна студентски организации редовно се на располагање да се зборува со учениците за прашања од значење. Триместар-базирани, со скратено работно време, Магистер по бизнис администрација на програмата е наменета за студентите кои работат, но сакаат да го продолжат своето образование. МБА студенти можат да изберат еден од петте концентрација. Покрај тоа, студентите ќе можат да заработат сертификати за меѓународен бизнис или електронска трговија, како дел од нивната програма. Пост-мајстори сертификати се и опција за оние кои веќе се здоби со магистерска диплома. Класите се нуди во нашиот главен кампус во New Rochelle, NY, или во нашиот Rockland нашиот центар во Pearl River, Њу Јорк. Многу часови се понудени преку учење од далечина, како и. Докажаниот МБА програмата е признаена од страна на американските и Светот Вести Извештај како еден од "најдобрите дипломирани училишта на Америка" во 2006 нивниот број. Оваа година, Принстон Преглед призната Hagan како еден од "најдобрите 237 бизнис школи 2006 година". На факултет на Hagan училиште постојано се трудат да бидат одлични професори. Настава совршеност мандати што факултет имаат активен научни агенда. Факултет стипендија често се фокусира на студентот за учење или за продолжување на знаење во дисциплината на факултетот член. Мисија За студентите, целта е да обезбеди висок квалитет на додипломски и постдипломски образование за бизнис традиционалните и нетрадиционалните студенти дека е следена во предизвикувачки академската средина и е втемелена во деловна практика и теорија. На Факултетот продуцира дипломирани студенти и за идните лидери кои ја разбираат бизнис и општествена одговорност, да работи продуктивно во високо-технолошки и културно разновидна општеството, покажуваат свест за глобалниот карактер на бизнисот, и да се претплатите на високи етички стандарди. За на факултет, на Факултетот поттикнува колегијален животната средина со кој се промовира и негува настава совршеност. Нашиот факултет се посветени на наставниците со длабочината и широчината на образование и заднина, отворена за промени и иновации, залага за продолжување на стручното образование и одговора на потребите на студентите. Настава и интелектуална придонесите се гледа како комплементарни активности. Факултет извршуваат наставни и применети придонеси, како и основните стипендија. За алумни, на Hagan школа се обидува да изгради постојана соработка со своите дипломирани студенти, преку периодични публикации, можности за повратна информација алумни на училиште, нудејќи доживотно учење, како и специјални најинтересните настани. За заедницата, особено на корпорации во Њујорк метрополитенска област, не-за-профит организации и локалната власт, целта е да се искористат ресурсите на училиштето да ја исполниме нашата обврска да служба на заедницата - преку студентски стаж во локалната организации, сервис за учење, на локално и регионално ориентирана факултетот за истражување, како и предавања и специјални активности кои се отворени за јавноста.

Види магистерски студии » Гледа Certificates » Гледа курс »

Programs

This school also offers:

Master

Мајстор за бизнис администрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 години September 2019 Соединети Американски Држави New Rochelle Nyack + 2 more

Оваа програма е наменета за кандидатите кои сакаат да ги извршуваат МБА диплома со полно работно време или со скратено работно време врз основа, и нуди пет концентрација. [+]

Оваа програма е наменета за кандидатите кои сакаат да ги извршуваат МБА диплома со полно работно време или со скратено работно време врз основа. Различните програми да бараат 57 кредити пред откажување и трансфер на кредити се применуваат. Соодветна работа се разбира на додипломски и постдипломски ниво може да се примени против програма барања. Постои шест години рок за завршување на МБА диплома. Типичен МБА студент ќе се 45 кредити и завршување на програмата во три години за скратено работно време врз основа или две години, со полно работно време. ... [-]