Hamilton College

Introduction

Read the Official Description

Беверли Хилс Меѓународна школа &nbsp Хамилтон колеџ, на Беверли Хилс Меѓународна школа е најстариот восхитувачката меѓународно училиште кој caters за студентите од целиот свет. &nbsp Училиштето е дизајнирана да се трансформира студенти кои зборуваат малку или воопшто не Македонски, да се зборува на јазикот течно, правилно, ефикасно и темелно. &nbsp Целта на сите инструктори и персонал е да се едуцираат граматика, вокабулар, пишување, зборување, слушање, итн Ова е елитен Македонски училиште со неверојатна факултет, кој се наоѓа во прекрасна и престижни Беверли Хилс, Калифорнија. &nbsp За оние кои никогаш не биле во Беверли Хилс, искуство живеење и студирање во своите најдобри во повеќето безбеден и луксузен градови од Лос Анџелес! До Лос Анџелес, Холивуд, Санта Моника, Вествуд, итн &nbsp Целиот персонал во училиштето дели паралелно филозофија.Тоа е прво и основно обезбеди сите студенти на сите нивоа, на највисоко ниво на образование, создаде забава и се грижат атмосфера за сите студенти, и што е најважно се создаде спомени, која ќе трае цел живот. &nbsp Студентите се соочат со предизвикот да се направи креативни решенија, го учат јазикот брз, но ефикасно, со цел да биде во можност да аплицираат на англиски јазик во реалниот живот. &nbsp Студентите уживаат многу тури / теренски патувања низ САД, додека нивниот престој. Дознајте повеќе за нашата Јога, Пилатес, Scuba Diving, Универзална студиозно, Дизниленд патувања, и многу повеќе. &nbsp Нашето училиште нуди 3 нивоа на англиски: ESL - Основни ESL - Напредно TOEFL (iBT) Секоја програма е наменета за подобрување на вашиот англиски јазик, во текот внимателно подготвени програма. Повеќето студенти присуствува HC Беверли Хилс Меѓународна школа за една година, за да се добие крајната американски искуство. &nbsp Учениците имаат многу забава во нашиот после училиште програми. Имаме широк спектар на теренски патувања, патувања и настани, од кои сите обезбедува добра причина за студентски вмрежување, да запознаеш нови пријатели, и да го практикува вашиот англиски јазик. &nbsp Ние се обезбеди безбедно и удобно сместување опции за нашите студенти, кои се приспособат сите ученици во потполност степен. Учете англиски додека доживува американската култура, во убава Беверли Хилс, Калифорнија.  

Гледа Health курс » Гледа курс »