Jon M. Huntsman School of Business, Utah State University

Introduction

Read the Official Description

Џон М. Нунстман Факултетот за бизнис, Државен Универзитет во Јута Целта на Џон М. Нунстман школа за бизнис е да се биде педалот за гас кариера на нашите студенти и мотор на растот за нашите заедници, на државата, нацијата и светот. Нашата агенција е фокусирана околу нашите четири столба:

Со седум степени додипломски и шест постдипломски степени, Нунстман учениците имаат различни образовни можности во областа на бизнис, да учат. Глобалната визија на Нунстман студентите се прошири низ странство програма студија која ги праќа студентите во 20 земји, на годишно ниво. На Факултетот Нунстман, исто така, го гледа својот студенти пракса во повеќе од 15 земји секоја година. Без разлика дали сте додипломски кои би сакале да дознаете како да започнете свој бизнис или извршната власт, кои сакаат да ги прошират своите глобални врски, додека добивање на вашиот постдипломски студии, има место за вас во Џон М. Нунстман Школата за Бизнис.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа 1-year MBAs »

Programs

This school also offers:

Master

Мајстор за управување во информациони системи

Студии врз за студентски град Целосна 12 - 16 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Logan

Програмата MMIS на Huntsman School за Бизнис Јон М. Huntsman School е иновативна програма базирана на проекти дизајнирана за решавање на деловните проблеми преку употреба на технологија. Таа носи ознака СТЕМ (29-месечна опција за работа по дипломирањето) во управувањето со бази на податоци и аналитика, постојано привлекувајќи многу талентирани студенти од целиот свет. [+]

Зошто ММИС?

Програмата MMIS на Huntsman School за Бизнис Јон М. Huntsman School е иновативна програма базирана на проекти дизајнирана за решавање на деловните проблеми преку употреба на технологија. Таа носи ознака СТЕМ (29-месечна опција за работа по дипломирањето) во управувањето со бази на податоци и аналитика, постојано привлекувајќи многу талентирани студенти од целиот свет.

Широка база на податоци и анализа на податоци... [-]