International Partnership of Business Schools - Master International Management

Introduction

Read the Official Description

За IPBS Меѓународниот партнерство на бизнис училишта (IPBS) е конзорциум на водечките бизнис училишта кои се наоѓаат во Бостон (р, САД), Даблин (Ирска), Ланкастер (Велика Британија), Мадрид (Шпанија), Ремс (Франција), Ројтлинген (Германија) , Piacenza (Италија), Пуебла (Мексико), Рајли (Соединетите Американски Држави, САД), и Сао Паоло (Бразил). Партнерите IPBS нудат програми за додипломски студии кои доделуваат двојно степени, бараат студија во двете земји, како и промовирање на јазичните и културните флуентност, заедно со бизнис способност. Понатаму, шест од овие партнери нудат интензивна 12 до 15 месец Мастер на науки во Меѓународен менаџмент (МИМ). МИМ одликува студија во двете земји и се фокусира на подготовка на менаџери за меѓународен бизнис во светот. На програмата се учи целосно на англиски јазик. Мисија На IPBS е посветена на развојот на доживотна крос-културен меѓународната заедница на бизнис и менаџмент, алумни, професори, истражувачи и вработени, преку споделување и зголемување на нивната професионална знаење, вештини и разбирање преку меѓународни програми за размена. Вредности Почитување, општествена одговорност, академски квалитет, доверба, меѓународна начин на размислување, флексибилност, интегритет. Визија IPBS има за цел да биде познат и признат како еден од водечките меѓународни мрежи на училишта, бизнис, посветен на колективната извршување на совршеност во бизнис и менаџмент образование, со амбиција да придонесе за подобар свет. IPBS е член на CLADEA

IPBS програми се акредитирани од страна на:

Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во меѓународниот менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна 12 - 15 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Boston Ирска Dublin Обединетото Кралство Lancashire Шпанија Madrid Франција Reims Германија Reutlingen Италија Altavilla Vicentina Мексико Puebla City Raleigh Бразил São Paulo + 17 more

Магистер на науки Меѓународен менаџмент е програмата понудена од страна на шест водечки меѓународни бизнис школи кои се сите партнери на Меѓународниот партнерство на бизнис училишта (IPBS). [+]

Магистер на науки во Меѓународен менаџмент

Магистер на науки Меѓународен менаџмент е програмата понудена од страна на шест водечки меѓународни бизнис школи кои се сите партнери на Меѓународниот партнерство на бизнис училишта (IPBS). Целата програма се изучува на англиски јазик. На програмата се бара студија во двете земји почнувајќи од првиот партнер и дипломира со диплома МИМ од вториот партнер. Студентите им се доделени на МИМ од втората институција. Класи на проектот во есен, а заврши на крајот на пролет следната година. Барањето за труд заедно со основните работно искуство предуслов за дипломирање може да се прошири време за завршување на степен во зависност од пар од партнерските училишта студентот избира.... [-]